Przywitaj się

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich


Image

KontoUsuniete



Ooo krajan :) Miło . Witamy :)

User avatar
kosa
Posts: 3
Joined: 2020-05-16 19:14

Flights: 37 (98hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

VFA-418 Pilot

Może trochę nie typowo.Latam na gildi niespełna 5 miesięcy i co powiem. Wystarczy zacząć wejść na ts zaczepić kogokolwiek a otrzymasz pomoc.Nikt na początku nie jest sokołem ale łatwiej zdobywać doświadczenie w grupie ,daje to naprawdę sporą frajdę .Jesteś całkiem zielony spoko na początek wydaje się ścianą procedury i ilość informacji ale krok po kroku wszystko nabiera sens i staje się proste.Wystarczy zacząć potem będzie z górki ;)

gemborow
Posts: 1
Joined: 2020-04-25 22:27




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam wszystkich serdecznie, konto założyłem już jakiś czas temu z nadzieją polatania z kimś. Niestety brakło czasu więc witam się dopiero teraz. ;-) Latam raczej casualowo chociaż kiedyś dużo bardziej interesowałem się lotnictwem. Z modułów DCS trochę przelatałem na Mirage'u a ostatnio "na spokojnie" latam sobie samotnie Albatrosem zwłaszcza po tym jak odkryłem VR. :-) Chętnie poćwiczyłbym z kimś latanie w formacji albo dogfight. Z kategorii o sobie: Łukasz, 32 lata, na codzie zajmuję się klikaniem w komputer. :-)

User avatar
JohnyBravo
Posts: 1
Joined: 2020-09-15 09:37




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć wszystkim :D Dopiero zaczynam swoją przygodę z tematem

User avatar
RedGuy
Posts: 3
Joined: 2020-11-14 20:45




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć wszystkim!
Zawsze byłem fanem Falcona oraz wszelkich jego modyfikacji tworzonych przez różne grupy zapaleńców.
Teraz po dosyć długiej przerwie od symulatorów przypominam sobie jak się lata F-16, tym razem w DCSie.
Pozdrawiam.

User avatar
Glow
Posts: 135
Joined: 2019-08-29 23:09




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

To teraz jeszcze czekamy na Atomówki :)

User avatar
BatonPL
Posts: 1
Joined: 2020-11-04 09:48

Flights: 1 (8hs)
Specialized in: UH-1H Pilot



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam. Od paru ładnych lat zacząłem się interesować grami związanych z helikopterami. Próbowałem sił w różne gierki, ale najwięcej mam zaliczonych godzin w Arma III (ponad 500 h). Od paru miesięcy latam w DCS, na początek były loty tylko UH-1H, a od miesiąca posiadam tez Mi-8MTV2 i Ka-50. Posiadam sporą wiedzę na temat latania śmigłowcami, ale gorzej z praktyką, więc szukam ludzi, którzy mogliby mi pomóc i podpowiedzieli to i owo :) Latam na serwerkach z opcją CSAR lub SAR, ale niestety takowych jest tylko parę. Na bieżąco śledzę kalendarz wydarzeń i czekam na treningi helek. To byłoby chyba na tyle. Pozdro

User avatar
spartan
Posts: 9
Joined: 2020-12-01 15:43




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Wodzu wrote: 2018-06-22 17:29 To może i ja coś napiszę.

Nick w symulatorach - Wodzu

Część ludzi mnie zna chociażby z Army czy innych symulatorów.
Tak, więc przygodę z symulatorami zacząłem od takich produkcji jak F-16 Fighting Falcon, Falcon 4.0, MFS 2000-FSX, Flanker. Dalej były już produkcje trochę lepszej jakości wykonania. LockOn od którego zaczęła się moja przygoda z wirtualnym lataniem akrobacji, gdzie wraz z K4czorem, Snakiem i Rollerem utworzyliśmy zespół ApAsq latający akrobacje na MiGach-29A, a którą później z sukcesami na pokazach VFAT prowadził kolejno Darek/Chaffee i Cygan. Od początku latania na LOMACu moje nastawienie było skierowane w kierunku latania akrobacji, dopiero na FC2 zacząłem się bawić w latanie bojowe, które praktykuję do teraz. Międzyczasie wraz z Darkiem i Matysem stworzyliśmy kolektyw o nazwie Fenix Virtual Aerobatic Team, któremu raczej ze względu na ograniczony czas nie udało się rozwinąć skrzydeł, niemniej jednak latało się świetnie. Po wyjściu FC3 udało się stworzyć i prowadzić przez kilka miesięcy trzeci zespół pod dumną nazwą 3rd Wing of Aerobatic, bez sukcesów :)
Dalsza historia to kilka lotów bojowych w Tetris 4.33 z Kosą i Matysem, Prepar3d oraz nieustannie DCS. Łącznie będzie to kilka tysięcy godzin w powietrzu, niemniej jednak dopiero teraz w DCS czuję, że się spełniam i chyba największą przyjemność poza Armą 3 sprawia mi właśnie latanie w DCS i w końcu w samolocie na który czekałem od początku czyli Szerszeń. Teraz jeszcze tylko F-14 i będę Maverickiem ;)

Preferowane samoloty - F/A18, F-14 (jak wyjdzie), Mirage 2000C, od biedy F5E, z zaznaczeniem, że nie jestem w nich specjalistą, ale radzę sobie.

Korzystam z okazji i zaspamuję reklamą kanału na yt ;)
https://www.youtube.com/channel/UCEJfwq ... subscriber

Pozdrawiam.
Witaj Wodzu jak to czytałem to aż mnie zatkało to ja roller hehehe super ,że znowu się spotykamy pozdrawiam

pito
Posts: 1
Joined: 2020-12-07 12:03




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

hej.
Lotnictwo zawsze mnie pasjonowało. Kiedyś przewijały się jakieś symulatory ale to stare czasy, nawet nie pamiętam ich nazw. Od niedawna gram w IL-2 na ps3. Nie mam zbyt wiele czasu póki co ale zawsze uda się na trochę usiąść do sterów. Niedawno dowiedziałem się o DCS a dzięki defiladzie na 11 listopada trafiłem tutaj. Teraz czas na zebranie kasy i zakup kompa do DCS no i oczywiście jakiegoś porządnego joya. Póki co polatam pewnie na pożyczonym.
pozdrawiam

User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 263 (633hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

SnarlingSpitz wrote: 2021-01-10 11:20 ...nosze także mundur - taka praca/służba.
Witaj w gronie wirtualnych lotników w mundurze. Nie jesteś tu sam, jest nas tu kilku, min. ja, Alienzo i Vesper. Znajdzie się też i kilku już emerytów :D .
Pozdrawiam

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
MaCabra
Posts: 3
Joined: 2021-01-09 13:38




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Czesc. Jestem alko... a to nie te forum. Mieszkam w Pyrlandii. Pogrywalem sobie w il2 great battles, elite dangerous + kiedys tam z doskoku w DCSa. Posiadam Fc3 i Ka-50. W grudniu jak ED oglosilo promocja bylo ciezko. No, ale niestety przez pandemie musze kazda zlotowke ogladac 2 razy zanim ja wydam wiec nic nie zakupilem. No, ale juz wiem, ze jak sytuacja sie naprostuje to zakupie f-16+f-18 + mape Syrie. Bo to ogrywalem w czasie, kiedy udostepnili przez 2 tygodnie wszystkie moduly. No i bardzo mi sie spodobaly te moduly. Plus jest taki, ze moze beda juz to moduly kompletne, albo juz bliskie ukonczenia ;-) . Pozdrawiam Maciej.

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Sugeruję zastanowienie się nad opcją F/A-18, Syria i Supercarrier.

Hornet bez lotniskowca to jak Foka bez piwa - bez sensu. A nauka jednego samolotu spokojnie zajmie Ci czas między dwoma promocjami i F-16 kupisz na kolejnej.

A w tym momencie Hornet jest bardziej skończony od Vipera, bo był wydany wcześniej i teraz ED cisną w niego wiele nowych ficzerów.

RagingSnake
Posts: 4
Joined: 2021-01-23 19:02

Flights: 1 (3hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam wszystkich.

Jestem Wojtek, wiek 33 lata, pochodzę ze świetego miasta. Swoją przygodę z grami lotniczymi zacząłem od gier typu F-22 Lightning, później był IŁ2 a następnie LOMAC. Teraz po ok 8 latach przerwy chciałem wrócić do latania stad moja obecność tutaj. Aktualnie posiadam tylko płatny moduł F15 C ale korzystając z aktualnych promocji na Steamie planuje zakup F/A 18, Syrii i chyba za radą Foki udzielonej innemu graczowi Supercarriera.
To chyba tyle. Na razie uczę się obsługi Szczerszczenia i nie mogę się doczekać pierwszej misji HRP jak już wszystko ogarnę.
Pozdrawiam.

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

RagingSnake wrote: 2021-02-08 12:57 Na razie uczę się obsługi Szczerszczenia i nie mogę się doczekać pierwszej misji HRP jak już wszystko ogarnę.
To tak nie działa, o chyba że opanujesz wszystkie aspekty HRP bez żadnych szkoleń - powodzenia.

User avatar
mlody
Posts: 2
Joined: 2021-02-07 12:17

Flights: 2 (5hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Witam wszystkich.
Moja przygoda z symulatorem zaczęła się jakieś 15 lat temu na FS9, a od zaszłego roku przesiadłem się na FS2020 i skupiałem się głównie na GA z naciskiem na ogólne procedury, nawigację i technikę pilotażu. Wiele lat nie mogłem się zdecydować na DCS, ale w końcu ok. 3 m-ce temu przeszedł i czas na mnie. W lataniu bojowym nie mam żadnego doświadczenia i jestem raczej zielony;) Zacząłem od kupna Horneta i powoli się go uczę (zwłaszcza obsługi uzbrojenia). Jednak obecnie pochłonęły mnie śmigłowce Huey i Mi-8. Zwłaszcza ten drugi nie daje mi spokoju i uwielbiam nim latać, głównie sling load i póki co trening precyzji w powolnym manewrowaniu. Nie wiem jeszcze jak się poruszać na forum, więc z góry przepraszam za nieuniknione wtopy i jestem otwarty na uwagi:D

Post Reply