Przywitaj się

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich


Image

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Nie chciałem nikogo urazić pisząc "dziwna ksywka", mnie na kilku forach uznali za "dziadka" dlatego się trochę dziwie i nic więcej. Wpadaj na ts to się umówimy na ltrening A10, ja mam sporo czasu.

User avatar
Barus
Moderator
Posts: 1428
Joined: 2018-12-25 23:56

Flights: 217 (626hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Marshaller

VF-31 Executive Officer

492nd vFS Commanding Officer

Cześć,

Bartek z tej strony lat 25, na ten moment posiadam moduł na AV-8B w przyszłości oczywiście planuje kolejne zakupy, choć głównie preferuje maszyny A2G. Po za DCSem wcześniej latałem trochę na Vatsim głównie FS9 i P3D. Miło że można spotkać grupkę ludzi z którymi będzie można polatać w online, bo misje singleplayer to jednak nie to samo :). Po za symulacjami interesuje się również jak się pewnie domyślacie lotnictwem oraz transportem szynowym, mechaniką i elektroniką.

ziemny
Posts: 1
Joined: 2018-10-15 19:31

Flights: 2 (5hs)
Specialized in: Mirage M-2000C



Gildia Rentier

Czesc,
Lukasz 36 lat , slask .
MIRAGE , MIG21, HUEY + kompletny rig do latania ( wathogi , saiteki , trackir , oculus)
Nie potrafie za wiele , ale serce mam do walki , z reguly latalem sam ale moze tu sie to zmieni .
Pozdrawiam !

User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

Witamy,
Nudzić się nie będziesz, o ile masz tylko chęci do nauki. Zapraszam przy okazji na trening który odbędzie się w poniedziałek (patrz kalendarz). Tam, jeśli jeszcze nie potrafisz omówimy obsługę radia SRS, podstawy zachowań na serwerze itp. Trening jest skierowany dla totalnie początkujących.
Widzę że masz Mirka więc zachęcam do udziału w treningu 26.02 prowadzonym przez Ronana.

Be quiet! 700W
Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)
Intel Core i5-6600K, 3.5GHz
HyperX Fury, DDR4, 32Gb
Asus Z170 PRO GAMING
MSI RTX 2070S
Joy VPC Base/TM Grip / TM Throttle
Saitek Rudder Pedals
4x Monitor AOC I2490PXQU/BT
User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

@Barus, jak preferujesz A/G to polecam A10C bardzo wdzięczna maszyna i ma dobrego kopa jak chodzi o cele naziemne. Teraz jest promocja na niego za 35 dolców można wychaczyć. Piszcie się na szkolenie podstawowe, i polecam zapoznać się z frazeologią lotniczą przynajmniej z podstawowymi pojęciami na początek https://www.coopgame.pl/dcs.html#frazeologia. Pozdrawiam

Vanio
Posts: 1
Joined: 2019-02-09 15:56

Flights: 1 (3hs)
Specialized in: Uczestnik



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć wszystkim, nazywam się Jasiek, jestem zielony w dcs, ale mam nadzieje się tu czegoś nauczyć. Na tę chwile mam tylko dlc fc3, a na joysticka thrustmaster 16000m fcs hotas. Dopiero próbuje skonfigurować sterowanie, a latanie idzie mi średnio, ale się staram.

User avatar
gorzasty
Posts: 113
Joined: 2018-05-10 18:47
Contact:

Flights: 30 (60hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

Hancer wrote:@Barus, jak preferujesz A/G to polecam A10C bardzo wdzięczna maszyna i ma dobrego kopa jak chodzi o cele naziemne. Teraz jest promocja na niego za 35 dolców można wychaczyć. Piszcie się na szkolenie podstawowe, i polecam zapoznać się z frazeologią lotniczą przynajmniej z podstawowymi pojęciami na początek https://www.coopgame.pl/dcs.html#frazeologia. Pozdrawiam
A-10c są nowe na allegro za 90 z przesyłką w wersji box. Ja kupiłem i polecam. To tak na marginesie ;)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


User avatar
Antymateria
Posts: 4
Joined: 2019-02-08 19:52

Flights: 2 (5hs)
Specialized in: Uczestnik



Gildia Rentier

Witam, Marcin jestem i uwielbiam latać wirtualnie, latam od czasu Amigi F117A F16 F18A PC: praktycznie każdego symulatora liznąłem nie tylko lotnictwo, ogólnie odkąd posiadam zestaw VR to tylko DCS.
Posiadam Ka-50 ale nie pamiętam już jak tym się lata, od kilku dni F/A18c chociaż nie przypadł mi do gustu no i A10c od 2 latek, miałem spore przerwy w lataniu, więc co wracam do latania to muszę sobie przypominać jak to się robi, przypadkiem trafiłem na tą stronkę i postanowiłem wyciągnąć graty z szafy i teraz ćwiczę :P Nigdy nie latałem online, może poza paru gadzinami na vatsim lata temu, więc jeszcze długa droga rozwoju, po obejrzeniu waszego filmiku z jakiegoś treningu od razu zakochałem się w tej społeczności :D z chęcią dołączę do poniedziałkowego treningu o ile czas i żona pozwoli :D :lol: pozdrawiam.

User avatar
emc
Posts: 61
Joined: 2018-10-11 23:19

Flights: 36 (97hs)
Specialized in: Ka-50 II



Gildia Rentier

3ACS Pilot

To chyba jestem najstarszy, na DCS trafilem przypadkiem, ale symulatory od zawsze, z racji na wiek zaczynalem od DOSa. Chyba pierwszy byl Check Yeger, Red Baron, F-19 (o dziwo mi sie bardziej podobal niz F-117), Gunship 2000, Aces over Pacific etc. Bylko kiedys podejscie do Longbow2 ale mialem za slaby wtedy sprzet no i brak porzadnego joysticka (bo przepustnice wtedy to nie istnialy nie mowiac o pedalach)

DCS posiadam juz jakis czas ale dopiero teraz zaczynam na powaznie. Od przybutku glowa nie boli posiadam, bo posiadam: F-18, A-10C, Spitfire, Mi-8, K-50, Huye, Zatoke i Normandie. Tak sie skladalo ze trafilrem na dobre ceny wiec sami rozumiecie. Dopiero jak zaczlem probowac musie treningowe, to dochodze do wniosku ze zajecia mam na lata, bo szczegolowosc i realizm mnie oniesmielaja. Wiec pewnie jeszcze o nie usyszycie na forum i pod wirtualnym niebem.

Tak czy siak dzis pierwsza misja dla poczatkujacych, troche na hura, bo w ostatniej chwili, wiec mam nadzieje ze nie bede straszym hamulcowym!

CPU: i7 7700 | Motherboard: ASUSTeK PRIME B250M-A | GPU: GeForce GTX 1080 8GB DDR5 | RAM:16GB DDR4-2400 | Controlls: Saitek Pro Flight X-56 Rhino | Saitek Pro Flight Rudder Pedals | OpenTrack with LaserClip | VoiceAttack with VAICOM Pro plugin
User avatar
Fanti
Posts: 2
Joined: 2019-02-12 11:49
Contact:




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam serdecznie Panie (jeśli takowe są) i Panowie

Dziękuję za możliwość rejestracji na forum. Latam sobie w wirtualu jakieś 1,5 roku. Wciągnęlo mnie maksymalnie. Sporo latałem w FSX a teraz w X-Plane ale oczywiście będąc posiadaczem VR przepięknie się lata w DCS no i dlatego tutaj zawitałem. Jestem chłonny poznawania nowych możliwości i nauki.
Druga pasją (w sumie nawet większą niż latanie bo to jest mój Pionier) to simracing. Od 2010 roku jestem współzałożycielem myślę jednej z największych Polskich społeczności na platformie iRacing. Może ktoś kto troszkę się tym interesuje słyszał o GTL Virtual Racing Team "GTL-VRT".

Oczywiście wszystkie te pasje muszę dobrze układać w czasie bo mało go, a chęci wielkie. Ja już "troszke dorosły" jestem ;) no i rodzinką trzeba się zajmować oraz pielęgnować real pasję czyli turystyka motocyklem, ale dalej lubię nowoczesne zabawki i sporo czasu spędzam przed kompem.

Posiadam moduły: mapy - Persian, Nevada, Kaukaz
Samoloty: P51, M2000 - bardzo mnie kusi aby kupić jeszcze teraz AC10C
Helikopter: całkowicie nowy nabytek i tutaj jestem amatorem to Huey U1 (jakaś misja ARGO do niego)


To tyle o mnie w wielkim skrócie a myślę, że kto będzie chciał i będzie możliwość to pozna mnie lepiej w trakcie wspólnej zabawy.

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

@Fanti jak chcesz kupić A10C to kuknij sobie na Alegro ja ostatnio wyrwałem za 54 zł. Pozdrawiam i zapraszam na TS i do misji treningowych organizowanych przez nas. :mrgreen:

User avatar
Lukasz
Moderator
Posts: 196
Joined: 2019-02-12 01:52

Flights: 158 (498hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VFA-203 Pilot

VF-31 Naval Aviator

492nd vFS Pilot

Cześć

nazywam się Łukasz i niedługo na karku będzie 26 lat. Pochodzę ze śląska i z zawodu jestem informatykiem. Hobbystycznie zajmuję się programowaniem w różnych językach (C#, JS, Java).
W DCS pogrywałem od momentu kiedy wyszedł pierwszy moduł na Ka-50. Później była dłuższa przerwa do momentu kiedy wyszedł Guziec który wciągnął mnie do dziś z kilkoma przerwami. Od tego czasu również zbierałem osprzęt. Aktualnie latam z własnym TrackIRem, rudderem od Saiteka a parę dni temu w końcu zainwestowałem w Thrustmaster HOTAS Warthog. W A-10C czuję się w miarę swobodnie i to jego chciałbym doszlifować. Modułów parę mam, m.in. Mig-21, Huey, Mustang, FC3 oraz Nevada.
No i przypadkiem parę dni temu odkryłem że istniejecie co popchnęło mnie do zarejestrowania u Was i spróbowania lotów MP.

Pozdrawiam.

User avatar
Fanti
Posts: 2
Joined: 2019-02-12 11:49
Contact:




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Ok aktualizacja ;) Nie wytrzymałem zbyt długo i kupiłem AC-10. Może nie za 54 zł ale aktualnie najtaniej znalazłem za 74 zł.

Ok zatem jak tylko czas mi spasuje z treningami to napewno sie pojawie.

M2000 opanowany tak na 90% zatem teraz moge uczyc sie kolejnych dwóch nowych zabawek. Razem ze mną tutaj na forum jest kilku kumpli co razem śmigaliśmy zatem napewno bedziemy ciekawi wszystkiego i potrenujemy razem

User avatar
Wabina
Posts: 7
Joined: 2019-02-11 07:47

Flights: 39 (108hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Dzień dobry, cześć.
Pierwszy post to może zacznę od przedstawienia się . Imię Wojtek, lat 38, żona jest
dziecko sztuka:1. Przygodę z DCSem zacząłem jakieś 2,5 roku temu, wtedy uległem wypadkowi drogowemu (15 złamań, miesiąc śpiączki) i jak się obudziłem i tak sobię leżałem to doszedłem do wniosku że trzeba "zabić" trochę czasu i od tego czasu "latam". Na szczęście dolegliwości prawie minęły a DCS został :) . Wciągło mnie do tego stopnia że lada chwila będzie nowy PC żeby dawał radę. Także proszę dać mi troszkę czasu a na pewno razem polatamy ...

User avatar
Ali
Posts: 1
Joined: 2019-02-12 21:37

Flights: 1 (2hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć i czołem ! Od jakiegoś czasu przychodzę na tsa gildi tak trochę incognito, zatem wypadałoby się przedstawić.
Michał, kilka lat spędzonych w Falcon 4.0 (BMS - ekipa Grooza) do tego cywilne autobusy (FSX, XPLANE) jak i jako trep w Armie. Kupę lat w symulatorach lotniczych i nie tylko. Dlaczego DCS? Bo niestety na dzień dzisiejszy nie ma alternatywy. Posiadane moduły to tylko F-18, później na pewno F-16 i na tym kończę zakupy w DCS :) Pozdrawiam

Post Reply