Przywitaj się

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich


Image

Post Reply
przemek
Posts: 2
Joined: 2019-03-08 18:17

Flights: 9 (21hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

Hej, jak można się domyśleć mam na imię Przemek :), mam 26 lat. Latam z przerwami od około 2016 roku. Nie latałem wcześniej na żadnych innych symulatorach.
Moje moduły to: Hornet, Harrier, M2000, A-10C, Ka-50, Mi-8, Huey.

Wenevo
Posts: 1
Joined: 2019-03-16 13:29




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć i czołem!

Z tej strony Wenevo... Czaiłem się na Was od wielu miesięcy i stwierdziłem, że to odpowiednia pora po rozstaniu z dziewczyna! :D Teraz czas dla mnie!
Latałem trochę w FSX i ciut więcej w P3D, Arma 3 samoloty + heli. To tak co do wirtualnej strefy mojego życia.

W rzeczywistości latam Dronami i staram się dużo podróżować po Azji i Europie.

Moduły, które posiadam to tylko i wyłącznie F15.

Pozdrawiam

User avatar
Cybeerr
Posts: 1
Joined: 2019-03-19 20:46

Flights: 2 (4hs)
Specialized in: Kadet



Gildia Rentier

Witam tą skromną ale jakże oddaną symulatorom społeczność.

Piszę skromną bo pewnie aktywnych pilotów jest połowa wszystkich członków :)

Jestem Cybeerr i pasjonuję się wszelkiego rodzaju symulatorami. Jeżeli chodzi o te lotnicze to zaczynałem od Gunshipa wieki temu, ale jak na tamte standardy to był bardzo ciekawy symulator taktyczny i w sumie fajnie jakby ktoś zrobił remejk tej gry na miarę obecnych standardów. Obecnie latam sobie w Armie 3, latałem w P3D, War thunderze, IL-2, a od paru dni poszukuję wrażeń właśnie w świecie DCS. Obecnie próbuję ogarnąć na tip-top SU-25t, i nie wiem czy poziom realizmu mnie nie przerośnie dlatego nie inwestuje na razie w ten symulator. Mam właśnie nadzieję, że dzięki obecności tutaj i życzliwości doświadczonych pilotów, szybko ogarnę fizykę sterowanie i zasady gry online i dokupienie kilku dodatków w celu urozmaicenia gry nie będzie większym problemem.
Poza tym jako pełnoetatowy ojciec czas na własną rozrywkę znajduję dopiero wieczorami/późnymi wieczorami/całymi nocami :P Dlatego w dzień ciężko będzie zauważyć moja aktywność (ewentualnie w weekendy). Zawodowo zajmuje się produkcją filmową (głównie montaż i FX), a także grafiką i animacją, i chętnie użyczę swojego czasu i doświadczenia w celu rozwoju społeczności :)

To chyba tyle :) i do zobaczenia w powietrzu :)

logimen
Posts: 16
Joined: 2019-03-19 21:18




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam,

Nowy jestem, tutaj i w DCS w sumie.
Kolega mnie namówił po części.

Jestem z Piaseczna pod Warszawą, jeśli ma to jakieś znaczenie.

W DCS posiadam Horneta, Hariera, FC3 i Persian Gulf.
Najwięcej latałem Hornetem, harier nie przypadł mi do gustu. Znam podstawowe systemy uzbrojenia A/A. A/G. Mavericki odpalam bez problemu, CCIP głownie jeśli chodzi o bomby. Laserowe średnio.

Nie za bardzo potrafię walczyć w powietrzu, duzó nauki przede mną w tym temacie. Mam problem z szybkim wytracaniem energii i manewrowaniem.

Latam na takim sprzęcie.

i5 6600K @ 4.2GHz, MSI GTX 1070 Gaming X, 16GB Ram

Baza Virpil Warbrd + TM Warthog Grip
TM Throttle + Slew mod by deltasim coś tam :P
Pedały od kierownicy TM T300 GTE więc tak średnio się sprawdzają w boju. Głównie do kołowania :(
Do tego oczywiście freetrack na czapeczce :D :D

Latam głównie w weekendy bo w tygodniu max 1.5h jeśli znajdę czas i chęci (praca robi swoje).

User avatar
Maguniu
Posts: 18
Joined: 2019-03-22 17:27

Flights: 5 (10hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

Witam Wszystkich bardzo serdecznie!

Mam na imię Grzegorz, 27 lat, pochodzę z Krakowa, interesuję się lotnictwem od dziecka, kilka lat temu udało mi się zrobić kurs paralotniowy, ale brak czasu nie pozwolił mi rozwinąć skrzydeł i jakoś nie było okazji wrócić do hobby (ale nie wykluczam powrotu, lub zmiany na szybowce :)).

Trochę latałem na symulatorach, jednak latanie zgodnie z procedurami i w pełni wykorzystując możliwości modułów to zupełnie inna para kaloszy, a tego chciałbym się nauczyć. Razem z kolegami z Army III postanowiliśmy przyłączyć się do Gildii (pewnie też się już zapisali), żeby podszlifować umiejętności i móc polatać w szerszym gronie.

Przerobiłem większość gier/symulatorów o tematyce lotniczej, począwszy od FS2002 przez War Thunder, na DCS kończąc - ale zawsze w rekreacyjny sposób.

Modułów mam sporo, ostatnio nabyłem lepszy sprzęt tj. TM Warthog i orczyk od Saiteka (uczę się manewrować od nowa - zupełnie inne odczucia :P) i korzystam z FreeTracka bez którego nie wyobrażam sobie już latania. Jak fundusze pozwolą i kobieta nie wyrzuci mnie z domu to zamierzam zrobić upgrade komputera i zakupić Oculusa lub coś jemu podobne.

Pracuję od poniedziałku do piątku, więc popołudniami i wieczorami jestem dostępny, a w weekendy, jeśli tylko mam możliwość to jestem online częściej.
Mam nadzieję, że jak podszkolę się nieco w procedurach i opanuję ulubione moduły w zaawansowanym stopniu, to będę wartościowym członkiem polskiej społeczności DCS :)


Pozdrawiam
Grzesiek

User avatar
dudi
Posts: 8
Joined: 2019-03-11 15:02

Flights: 1 (2hs)
Specialized in: Kadet



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

mam 40 na karku pochodzę z Poznania i lubię symulatory od ponad 10 lat. Zaczynałem na prymitywnych później Lock On, Flight Symulator, szybowcowy Condor itp. po zmianie sprzętu zainstalowałem DCS na początek FC3 później dokupowanie A-10C, kampanie na F-15, teren Nevada i tak latam podstawy znam ale przydałoby się poszerzyć horyzonty. zwłaszcza że napaleńców widzę nie brakuje. mam tylko jedną prośbę CZY MÓGŁBY KTOŚ ZE WSPARCIA TECHNICZNEGO ZROBIĆ FILMIK NA YOU TUBE ODNOŚNIE INSTALACJI I KONFIGURACJI SERWERA TEAM SPEKERA I OMÓWIĆ TO TAK JAK OMÓWIONE SĄ MISJE TWORZENIE ICH I WSZYSTKIEGO CO JEST NA KANALE GILDIA. Pozdrawiam wszystkich

User avatar
Speedward
Posts: 1
Joined: 2019-03-29 06:24

Flights: 2 (4hs)
Specialized in: Uczestnik



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

o7
Jestem Paweł i mieszkam w ok. Lublina. Z symulatorami mam kontakt od podstawówki i Amigi 500. Interesuję się lotnictwem "od zawsze". Bywam na Airshow w Radomiu i innych imprezach lotniczych w pobliżu. O DCS dowiedziałem się od Alexego z ppe. Złożyłem pare dni temu PC i uczę się Su25. Planuje następnego F18 i kiedys VR z hotasem, narazie musi wystarczyć pad x360. Prywatnie jestem mężem i ojcem, rocznik 80, zawodowo pracuje w wykończeniówce. Czasem jeżdze motocyklem, troche biegam, w tv ogladam F1. Miałem xbox one ale sprzedałem na poczet PC.

o7

User avatar
Macias
Posts: 4
Joined: 2019-04-03 14:43




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam serdecznie wszystkich pilotów

Mam na imię Maciek

Mam 35 lat i pochodzę z Gdyni

Przygodę z symulatorami zaczolem na pierwszym PC. Idąc przez życie przeskakiwalem na różne simy ale na dobre zagniezdzilem się w DCS. Od pierwszego BS-a namiętnie i lojalnie nabijam godziny w logu. Gorzej z multiplayerem. Tutaj bardzo rzadko zaglądam. Wynika to głównie z racji wykonywanej pracy. Zawód Marynarz stanowisko CE. Średnio 8 miesięcy w roku spędzam w morzu. Także korzystam z Multi jak jestem w domu i żona nie krzyczy. Obecnie będę starał się przystąpić do Gildia.pl aby móc dołączyć do profesjonalistów.

Posiadane moduły:
M2000. FA18. Av8B. A10C. Ka50. Mi8TV. Gazelle. UH1H. L39. FC3. AJS37. F14B. F86. MiG21. MIG 15. Bf109. Fw190D. P51D. Spirfire IX. Dodatkowo CA nie uzwam

Mapy : wszystkie
Dodatkowo NS430

Wszystkie moduły mam oblatane dosyć mocno
Najlepiej czuje się w A10C KA50 FA18 Su 27 M2000
Obecnie mocno jeżdżę F14B

Obecnie przebywam na statku wracam w lipcu. Wieczory chciałbym spędzić na serwerach z Wami Panowie.
Na życzenie mogę udostępnić log.txt z DCS

Pozdrawiam serdecznie
Macias

User avatar
Waffen
Posts: 7
Joined: 2019-03-29 21:43

Flights: 3 (5hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Witam wszystkich :) Z symulatorami mam kontakt praktycznie od zawsze, pierwsze microsoft combat flight simulator, B-17 potem IL-2, aż przyszedł DCS :) W DCS latam praktycznie od premiery FC3 i to głownie online. Byłem już w kilku grupach (GRAD, 104th, Hoggit itp.) Teraz przyszła pora na coś z mocnym RP. Posiadam moduły takie jak FC3, A-10c, MiG-21,MiG-15, Sabre, P-51, Dora, Mi-8, UH-1H, Black Shark 2, F-18, M-2000c, Viggen, Nevada, Persian Gulf, Combat Arms.
Co tu wiecej o sobie pisać, lepiej pogadać :)
Pozdrawiam.

Tortura



Cześć. Z symulatorami miałem już trochę więcej do czynienia. Na początku latałem na XP10, później długi czas na P3D a teraz od 2 tygodni poznaje DCS. Fajnie, że jest polska gildia. Chętnie polatałbym z innymi w trybie multi czego zawsze brakowało mi w XP10 i P3D. Mieszkam w Świnoujściu. Mam od razu kilka pytań i pozwolę sobie zadać tutaj aby nie tworzyć niepotrzebnie nowych tematów:

1) Z tego co sprawdzałem to mapa serwera to Persian Gulf. Czy to podstawowa mapa na której latacie? akurat tej nie kupiłem
2) Widziałem ze wymagacie miedzy innymi teamspika. Na moim PC nie potrafię skonfigurować mikrofonu aby mnie było słychać. Mam jakiś sterownik dźwięku i już robiłem 2 podejścia i tylko zmarnowałem czas bo nie umiem tego ustawić aby działało. Czy w związku z tym mogę sobie luźno polatać bez mikrofonu na serwerach gildii? Chociaż przez jakiś czas aż tego nie zrobię.
3) od 2 dni mam TrakcIR5. Lata się o niebo lepiej ale czasami jak chce patrzeć do tyłu w górę to kamera się zacina i przeskakuje. Nie wiem do końca jak to ustawić. Może znacie jakiś dobry tutorial jak to ustawić pod F-18 ? Patrzyłem coś w youtube ale jakoś źle to chyba tłumaczą
4) Latam na mapach gdzie wrogie jednostki naziemne są zaznaczone punkcikiem. Na niektórych mapach oznaczenie jest całkowicie wyłączono. Powstaje problem bo kompletnie nie widać naziemnych jednostek np. gdy chciałbym bombardować przy pomocy MK84. Może mi ktoś wyjaśnić skąd mam wiedzieć gdzie stoi jakiś mały czołg? Wiadomo sprawdzam mapę i przelatuje przy tych jednostkach ale jakbym miał rozpocząć nurkowanie aby zrzucić bombę to zlokalizowanie czegokolwiek jest niemożliwe. Jak sobie z tym radzić? Przy lokalizowaniu wrogich samolotów nie ma takiego problemu bo mam radar na którym widzę

Moje moduły:

F/A-18C , MAPA NEVADA , reszta to co w wersji podstawowej

PC: i7, 32GB RAM, GTX970, TrackIR5

Dziękuję i pozdrawiam

User avatar
Avantar
Posts: 1125
Joined: 2018-06-19 09:26

Flights: 281 (754hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Tortura wrote: 2019-04-04 21:45 Cześć. Z symulatorami miałem już trochę więcej do czynienia. Na początku latałem na XP10, później długi czas na P3D a teraz od 2 tygodni poznaje DCS. Fajnie, że jest polska gildia. Chętnie polatałbym z innymi w trybie multi czego zawsze brakowało mi w XP10 i P3D. Mieszkam w Świnoujściu. Mam od razu kilka pytań i pozwolę sobie zadać tutaj aby nie tworzyć niepotrzebnie nowych tematów:

1) Z tego co sprawdzałem to mapa serwera to Persian Gulf. Czy to podstawowa mapa na której latacie? akurat tej nie kupiłem
2) Widziałem ze wymagacie miedzy innymi teamspika. Na moim PC nie potrafię skonfigurować mikrofonu aby mnie było słychać. Mam jakiś sterownik dźwięku i już robiłem 2 podejścia i tylko zmarnowałem czas bo nie umiem tego ustawić aby działało. Czy w związku z tym mogę sobie luźno polatać bez mikrofonu na serwerach gildii? Chociaż przez jakiś czas aż tego nie zrobię.
3) od 2 dni mam TrakcIR5. Lata się o niebo lepiej ale czasami jak chce patrzeć do tyłu w górę to kamera się zacina i przeskakuje. Nie wiem do końca jak to ustawić. Może znacie jakiś dobry tutorial jak to ustawić pod F-18 ? Patrzyłem coś w youtube ale jakoś źle to chyba tłumaczą
4) Latam na mapach gdzie wrogie jednostki naziemne są zaznaczone punkcikiem. Na niektórych mapach oznaczenie jest całkowicie wyłączono. Powstaje problem bo kompletnie nie widać naziemnych jednostek np. gdy chciałbym bombardować przy pomocy MK84. Może mi ktoś wyjaśnić skąd mam wiedzieć gdzie stoi jakiś mały czołg? Wiadomo sprawdzam mapę i przelatuje przy tych jednostkach ale jakbym miał rozpocząć nurkowanie aby zrzucić bombę to zlokalizowanie czegokolwiek jest niemożliwe. Jak sobie z tym radzić? Przy lokalizowaniu wrogich samolotów nie ma takiego problemu bo mam radar na którym widzę

Moje moduły:

F/A-18C , MAPA NEVADA , reszta to co w wersji podstawowej

PC: i7, 32GB RAM, GTX970, TrackIR5

Dziękuję i pozdrawiam
Cześć!
Jako, że nikt nie odpisał moje 3 grosze:
ad 1 - Zatoka Perska nie jest *główną* mapą, ale faktycznie często jej używamy w misjach HRP - oferuje duże akweny wodne do działań lotniskowców no i po latach latania nad Kaukazem jest to miła odmiana. Za "główną" mapę uważałbym Kaukaz - na kaukazie stoi nasz codzienny poligon i również tam sporo misji HRP się rozgrywa. W Nevadzie lataliśmy tylko parę razy (i myślę, że pora to zmienić). Normandię posiada parę osób ale to mapa głównie do latania warbirdami - i myślę że będzie baardzo małe zainteresowanie na misje tam zrobione.

ad 2. Jest to niemożliwe - podstawowym wymaganiem w powietrzu jest komunikacja radiowa. Bez tego będziesz stanowił zagrożenie na kręgu czy płycie lotniska :D Do komunikacji w locie używamy SRSa, Team Speak służy głownie do omawiania sytuacji przed i po lotach oraz jako komunikacja awaryjna jakby coś działo się z serwerem. Jakbyś wszedł kiedyś koło 20 na team speak nawet bez mikrofonu to na pewno ktoś Ci pomoże to ustawić.

ad 3. Ustawienie trackira jest bardzo indywidualne, przeskakiwanie następuje, gdy kamera straci tracking (za bardzo odchylisz głowę) albo gdy np w pokoju jest dużo światła słonecznego. Warto poeksperymentować z krzywymi przyspieszenia - tak, żeby np stosunek obrotu głowy w realu do obrotu w grze nie był liniowy (np: powyżej 30* obrotu każdy 1 stopien brotu w realu to 5 stopni w grze - w ten sposób nie bedziesz musiał aż tak bardzo obracać się w fotelu i tracking powinien zostać zachowany

ad 4. Całe piękno latania AG polega właśnie na tym, by nauczyć się wrogich jednostek wypatrywać :) Pomaga przy tym bardzo targetting pod - ale tego F/A-18C nie ma jeszcze zaimplementowanego . W misjach HRP staramy się Hornetów używać do bombardowania celów łatwo widocznych (budynki) - a gdy misja wymaga ataku na jednostki to polecamy używanie AGM-65, tam głowica już 'coś" widzi. Reszta to niestety wiele wieeeele godzin praktyki.

Avantar
My rig: MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI; HyperX Fury RGB 64GB (4x16GB) 3200MHz DDR4 CL16; Intel Core i9-10900KA; Zotac RTX 3090; HOTAS Warthog; HOTAS Cougar; WinWing F16EX Throttle, MFD Cougar; Track IR 5; Thrustmaster TPR
Tortura



Hej bardzo dziekuję za odpowiedz. Jutro zainstaluje TS i jeszcze raz powalczę z tym niedziałającym mikro.... jeśli znów się nie uda a tak pewnie będzie to zwrócę się o pomoc.

Dziękuje też za rady odnośnie trackIR. Chyba już wiem co musze zrobic żeby tak nie ścinało

Jeszcze jest taki problem ze w trybie multiplayer gra nie działa tak płynnie jak powinna. Czasami nurkując na AG dostaje ścine na 3-5 sekund i jestem już rozbity na ziemi - strasznie to denerwuje. Nie mam słabego PC i mam duzo RAM ale jak komuś mówię ze nie mam SSD to wszyscy biorą to za jedyną przyczynę i na tym kończą się rady co mógłbym zrobic. Czy wy też tak uważacie? Szczerze mówiąc według mnie to nie kwestia SSD. Czytalem duzo tematów na angielskich forach gdzie ludzie z SSD i duzo lepszym PC tez nie mają płynnej gry.

Oczywiście nie ma tragedii, da się grać normalnie. Ale nie jest to to na co bym liczył.

Pozdrawiam

User avatar
Maguniu
Posts: 18
Joined: 2019-03-22 17:27

Flights: 5 (10hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

Ja bym w pierwszej kolejności szukał problemu w:

dysku - ssd naprawdę pomaga w rozgrywce ( przy dysku twardym zależy jeszcze czy Twój HDD ma swoje najlepsze lata za sobą czy jest w miarę świeży)

potem w karcie graficznej (miałem gtx970 to bardzo często miały miejsce zacięcia o których wspominasz, natomiast przy gtx 1070ti problem praktycznie nie występuje),

no i na końcu RAM (mam 16 i raczej to wystarcza, chociaż DCS lubi sobie "zżerać" pamięć).

No i zawsze możesz zrobić reinstal systemu i zobaczyć jak chodzi na świeżym kompie ;)

User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

No to ja tylko przypomnę że to nie temat o wsparciu technicznym. Jeśli macie problemy ze sprzętem rozwiązujcie je w poradach technicznych tutaj >>> viewforum.php?f=80

Be quiet! 700W
Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)
Intel Core i5-6600K, 3.5GHz
HyperX Fury, DDR4, 32Gb
Asus Z170 PRO GAMING
MSI RTX 2070S
Joy VPC Base/TM Grip / TM Throttle
Saitek Rudder Pedals
4x Monitor AOC I2490PXQU/BT
User avatar
Panicz
Posts: 1
Joined: 2019-04-17 02:34

Flights: 1 (0hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Hej,
Mam na imię Dominik i zostałem zachęcony do rejestracji przez jednego z was na wykopie :D
Chciałbym do was dołączyć i szkolić się na ATC. Proszę o jakieś instrukcje albo o kontakt z osobami które mogły by mnie w to bardziej wkręcić. Do usłyszenia i zobaczenia na radarze :D

Post Reply