Przywitaj się

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich


Image

Post Reply
User avatar
Calypte
Posts: 4
Joined: 2019-08-10 01:55
Contact:




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć,

Przygodę z symulatorami zacząłem od Chuck Yeager's Air Combat, ale jakiś czas temu zarzuciłem, bo podobno model lotu nienajlepszy i grafika trochę stara. Tak przynajmniej piszą znawcy. Ale mogę powiedzieć, że MiGiem-21 odnosiłem zwycięstwa zanim stało się to modne w DCS.

Później były symulatory wojskowe - odrzutowce wszelkie (ze szczególnym wskazaniem na F-16 i F-15, których miałem kilka), śmigła (najwięcej latałem na Mi-24) i szturmowiki w kolejnych odsłonach. Potem Falcon i przesiadka na parę lat na samoloty cywilne - FS9, FSX, P3D, ostatnio też X-Plane (o trzech ostatnich czasami bloguję, czasem youtubuje). Na Vatsim wylatałem jakieś 800 godzin i nie narobiłęm sobie większego wstydu - czasem nawet nie wylogowuję się na widok kontroli. Kilka lat temu odkryłem Falcona BMS, a później DCS. Teraz dzielę czas między DCS, P3D i XP. I jakoś tego czasu za mało.

Właściwie od zawsze ulubionymi były prace budowlane (z naciskiem na rozbiórkę) i rolnicze (z naciskiem na pilnowanie pola i aroganckie przeganianie osób i pojazdów, które na moje pole weszły; czasem to dopiero miało być moje pole). Najbardziej lubię pola, na których ktoś pozostawił samoloty. Podsumowując upodobania - OCA, Interdiction, Deep Strike. W drugim rzędzie DEAD/SEAD, Recon i Sweep. W dalszej kolejności wszelkie inne zadania A2A i CAS. Są dwa wyjątki - w A-10C lubię CAS, a w śmigłach i L-39 preferuję zadania COIN.

Lubię sprzęt prosty albo zaawansowany. Półśrodkom jestem niechętny, więc jeśli miałbym okładać cel z karabinów maszynowych Spitfire - proszę bardzo. Zrzucić bombę kierowaną laserem z A-10C na cel, który elegancko obejrzę na telewizorku - chętnie. Ale próby nauczenia się jak MiGiem-19 wywalczyć przewagę w powietrzu i niszczenie czołgów bombami zrzuconymi z F-5 zostawiam bardziej utalentowanym.

Latam chętnie i często:
- A-10C
- L-39
- Spitfire
- Huey

Uczę się:
- F-14 Tomcat

Mam, ale nie mam czasu:
- F-5E
- Mi-8
- MiG-15

Latam wszędzie - najczęściej nad Kaukazem, czasem nad Zatoką (samoloty), czasem nad Normandią (Huey i Spitfire). A nad Nevadą rzadko.

Co tam jeszcze mam w DCS... Combined Arms, WWII Assets Pack, NS 430, Tacview (w darmowej wersji) i moduł VAICOM PRO (w płatnej wersji).

I mam F-16. Znaczy - mam mieć.

W wolnych chwilach rzeźbię kampanię dla Huey w Normandii.

Wojtek
User avatar
BlackHawk
Posts: 2
Joined: 2019-08-12 21:56

Flights: 3 (7hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Cześć wszystkim,

Będzie krótko i na temat :)

Mam bardzo duży staż grania w Arma 2/3 i postanowiłem że najwyższy czas poważniej pobawić się z symulatorami latania. Od jakiegoś czasu poszukuję grupy z którą mógłbym latać. W Gildii spodobało mi się podejście do organizowania wydarzeń oraz duża aktywność w szkoleniach i lotach treningowych (głównie latałem sam więc chciałbym jak najwięcej poćwiczyć latanie z innymi ludźmi zanim rzucę się na głęboką wodę).
Z moich modułów:
Od dawna już latam na A-10C (mój ulubiony <3). Od jakiegoś czasu latam na F-18C i nawet zaczyna mi coś dobrze wychodzić.
Z pozostałych maszyn to zamierzam kupić FC3 i nauczyć się latać na Mig-29, żeby znać przynajmniej jeden wschodni samolot.

User avatar
TigeR
Posts: 145
Joined: 2019-07-02 12:14

Flights: 34 (174hs)
Specialized in: Mirage M-2000C



Gildia Rentier

Cześć,

Trochę późno piszę w tej sekcji, więcej można mnie było uslyszeć na tsie w ostatnim czasie... jednak pora nadrobić zaległości.

Do DCS miałem już dwa podejścia wcześniej, to jest moje trzecie, jednakże już widzę po sobie, że będę latał dłużej ;) Wcześniej dużo grałem w Army, teraz HoI 4, IŁ2 oraz ostatniego jego części jak i teraz właśnie DCS. Posiadam aktualnie tylko FC3 oraz A10C, którym uczę się latać.

Od jakiegoś czasu szukałem takiej grupy jak ta, która ułatwi mi wejście w świat współczesnych symualtorów lotniczych, z którą będę w dobrej atmosferze latał i spędzał czas, i mam nadzieję, że zostanę na dłużej :)

Pozdrawiam!

Majer
Posts: 1
Joined: 2019-09-11 16:39




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć wszystkim. Jestem Rafał i w DCSie latam od stycznia 2018, na różnorakich serwerach można mnie spotkać pod nickiem MajeroS. DCS to mój pierwszy prawdziwy symulator lotu, oprócz latania jestem fanem wszelakich strategii, od Anno, przez serię Total War, po wszystkie tytuły Paradoxu. Do tej pory nie rejestrowałem się na Gildii, bo słyszałem, że tutaj wszystko jest mocno zorganizowane, a u mnie z czasem wolnym jest tak, że wydaje mi się, że będę miał 3 godziny wolne, a po 5 minutach może się okazać, że jednak muszę się zająć czymś innym :roll: Ostatecznie namówił mnie znajomy.
Moduły, które posiadam:
-F/A-18C Hornet (to mój główny moduł i praktycznie jedyny, którym latam stale)
-F-15C
-Su-33
-MiG-15bis (chętnie bym polatał, ale nie miałem póki co z kim)
-Zatoka Perska

ChiniTEC
Posts: 6
Joined: 2019-09-14 20:16




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć,
Moją przygodę z wirtualnym lataniem zaczynałem dawno temu przy Flight Simulator 98, TFX czy wszelkiego rodzaju kosmiczne symulatory z tamtych lat jak X-wing, Freespace. Później raczej odszedłem od symulatorów lotu na rzecz innych gier/gatunków. Miałem jedynie krótki romans z Lock On i trochę dłuższy z Elite Dangerous. Więcej w ostatnich latach można mnie było spotkać w Armie, Silent Hunter-ach czy wszelkich Total Warach, strategiach Paradoxu.

Dlatego po takich przerwach mówiąc uczciwie jako całkiem zielony próbuje swojej przygody z DCS, planuje na początek zacząć przygodę od Flaming Cliffs 3 i jego "prostszymi" modelami jak F-15C, a później przy okazji jakieś przeceny postaram się pewnie zaopatrzyć w A-10C, F-14 i/lub F/A-18C.

User avatar
Newerty
Posts: 3
Joined: 2019-09-11 22:35




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

To i ja się przywitam.

Cześć,
mam na imię Rafał i mam 30 lat. Latam ok. 15 lat w różne simy. Kiedyś głównie FS, teraz właściwie we wszystko jak leci. W DCS'a gram jeszcze od czasów kiedy świniak i kamow były jeszcze osobnymi grami, a przed DCS obskoczyłem też FC2. Wkurzały mnie patche psujące samoloty, rozwarstwienie na 3 wersje gry (1.5/2.0/2.5) i bany na forum ED za zgłaszanie błędów. Miałem DCS'a porzucić na zawsze ale z braku innych dostępnych opcji (BMS nie wchodzi w grę) zmuszony jestem wrócić.

Co do modułów to mam ich kilka i chętnie UH-1H oraz MI-8 wymienię na coś innego 8-) Latanie śmigłowcami zupełnie mi nie podchodzi. A aktualnie zamierzam latać tylko i wyłącznie na szerszeniu. Póki co to jestem na poziomie ogarniania podstaw, ale najgorsze, tzn ustawianie przycisków na HOTAS już za mną. Chętnie pouczestniczę w treningach, wolne mam praktycznie codziennie o każdej porze dnia i nocy przez najbliższy miesiąc lub dwa póki nie wrócę na statek.

elekrytyk
Posts: 2
Joined: 2019-09-14 19:51




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Hej
Mam na imię Roland, nick TESLA.
Pierwszy "symulator" to chyba Tomahawk na ZX Spectrum ;) Potem FS, F14, Birds oF Prey i takie tam starocie...
Teraz głównie DCS, czasem XP lub P3D.
Latam tylko w VR, z multi mam niewielkie doświadczenie ale chętnie zacznę i dlatego tu się pojawiłem.
Lubię AV8b, F18, F14, ale dla zabawy L39 i smigłowe też ogarniam.
Brakuje mi niewiele samolotów do kompletu i oczywiście czekam na żmiję ;)

Zawodowo jestem grafikiem, robię zdjęcia, kręcę filmy, projektuje wszystko i dla każdej techniki ;)
Czasami też haftuje :P
Po pracy latam na motocyklach, czasem w terenie, czasem po ulicy.
Image Image

User avatar
Wroblowaty
Posts: 180
Joined: 2019-09-05 17:34

Flights: 174 (432hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

VFA-313 Naval Aviator

Dzień dobry wszystkim.

Nazywam się Paweł, w symulatory bawiłem się od czasu do czasu, zaczynając od F-19 Stelth Fighter i Chuck Yeagars Air Combat, ale wtedy jeszcze na stojąco pod Bociana wchodziłem, tak więc efekty były średnie, natomiast później dosyć intensywnie ogrywałem Jane's USAF i okazjonalnie Jane's WWII Fighters. Później było długo, długo nic, aż chwilkę poświęciłem na Ił-2, natomiast ostatnio pociągnęło mnie do DCS-a. Jako, że Szerszeń, to jeden z moich ulubionych odrzutowców, zaopatrzyłem się w moduł Horneta i staram się go powoli uczyć, na razie offline, jak się wylaszuję, to spróbuję pojawić się na multi.

Moduły: Hornet i z maszyn na razie tak pozostanie.

Pozdrawiam!

"Lotnik, skrzydlaty władca świata bez granic, ze śmierci drwi, życiu w twarz się prosto śmieje..."
User avatar
ags
Moderator
Posts: 220
Joined: 2019-08-23 01:45

Flights: 179 (430hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

NEWBIE Spotter

Cześć.

Mam na imię Andrzej, lubię symulatory ;-) W latanie od.. F15SE3, Birds of Prey, X29, M$FS.. i kilka innych, coś ze stajni Jane's, trochę się przewinęło.
Gram jak mam czas, multi na razie warbirdy bo tam dam radę ogarnąć co się dzieje, z VR na głowie robi się tego dużo.
Więc w końcu chcę w multi czymś bardziej skomplikowanym.

moduły: nie kupiłem Hawka ;-)

Opinia: pewne rzeczy nie powinny mieć miejsca.

Tematy zakazane:
ZipLip na carrierze, nie da się i już ;-)
User avatar
TalleyBandit
Posts: 1
Joined: 2019-10-03 18:27

Flights: 2 (0hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Witam Wszystkich!

Nazywam się Mateusz, lotnictwem interesuje się od pieluchy. Swoja przygodę z wirtualnym lataniem zaczynałem od FSXa i demowej wersji LOMACa (kto grał, to pamięta dwie misje z Fulcrumem i Hogiem :D ). W realu latam od sześciu lat, głównie na szybowcach i GA. Jestem podchorążym na Lotniczej Akademii Wojskowej, pilotaż samolotów transportowych. Jeśli ktoś będzie miał pytania związane z funkcjonowaniem na Akademii, serdecznie zapraszam na priv, chętnie pomogę. Do dołączenia do forum zachęcił mnie Veron, jako, że jesteśmy kumplami z budy. W królowej symulacji lotniczych latam przy pomocy diody podczerwonej, na Bagietkach, jeszcze pachnących nowością Żmijach, uproszczonym Warthogu oraz czasem karnę się Orłem i MB-339. Głównie w singlu i na mniej poważnych serwerach publicznych, co przy pomocy Gildii mam zamiar zmienić :D .

To by było na tyle, widzimy się w cyfrowych przestworzach!

Siemasz TalleyBandit! Każdy kolega Verona jest i moim kolegą. Pozdro! :lol: - napisał Poko

...

Cześć TalleyBandit! Kolega z dużą wiedzą lotniczą - polecam i zachęcam do prowadzenia ciekawych dyskusji i rozmów o branży. :) - napisał Veron

User avatar
Brzoza
Posts: 6
Joined: 2019-10-10 15:41

Flights: 17 (47hs)
Specialized in: Mirage M-2000C



Gildia Rentier

Witajcie!
Jestem Brzoza, 30 lat i od dzisiaj jestem członkiem tej elitarnej organizacji :D
Tak może generalnie pisząc to latam w DCS od ponad roku. Jak narazie mam tylko moduł FC3 aczkolwiek mam zamiar w tym roku kupić inne moduły, gdyz pasję trzeba rozwijać.
Pozdrawiam wszystkich pasjonatów latania i życzę sobie miłego czasu spędzonego w waszym gronie. Ahoj!

Assasin
Posts: 2
Joined: 2019-10-10 12:10


Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć Wam,

Bardzo się cieszę, że mogę do Was dołączyć. Marzy mi się latanie z Wami jak rodzina w polskich barwach na F-16 i Mi-8 w ekscytujących misjach.

Na F-16 latam od kilku dni odkąd wyszedł moduł do DCMS, na mi-8 trochę dłużej. Łącznie DCS uprawiam od około roku.

Interesuję się lotnictwem od 15 lat, a mam 22. W wieku 16 lat zrobiłem pierwszy lot samodzielny i rok później otrzymałem licencję PPL(A) w Ameryce.

Jestem przedsiębiorcą w świecie startupów także jeśli ktoś ma jakieś ciekawe tematy z tego zagadnienia to chętnie pogadam :)

Do zobaczenia!

User avatar
VloDi
Posts: 1
Joined: 2019-10-15 11:50




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam, dzięki za przyjęcie na forum. Mam na imię Włodek lat, może później :) Nie będę ukrywał że w DCS latam jak w War Thunder czyli zupełny żółtodziób, jestem tu bo może ktoś podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Skoro latasz jak w War Thunder to zdecydowanie zapraszam Cię do zajrzenia w odpowiednie działy forum, Regulamin, Briefing Gildiankiego, ustawienia SRS - Wodzu

Chrzan
Posts: 7
Joined: 2019-10-16 16:45


Specialized in: Uczestnik



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Hej,

dołączyłem do Was kilka dni temu. Przeżywając kryzys wieku średniego postanowiłem powrócić do latania. Przygodę z symulatorami rozpocząłem z MFS98. I tak spędziłem kilka lat kończąc na MFSX jakieś 9 lat temu. Latałem wyłącznie cywilnymi jednostkami (737, 777 oraz czasem cesna dla relaksu). Powracam z dużym boom kierując się mocno w stronę DCS i latania bojowego z naciskiem A-A (PvP). Przeskok technologiczny w ostatniej dekadzie masakryczny. Zakupiłem zestaw Thrustmaster Warthog oraz TrakIR i cieszę się jak dziecko z pierwszego resoraka w czasach Pewex'ów. Do zabawy podchodzę z pełnym zaangażowaniem i chciałbym wnieść swoją użyteczność w grupie dlatego pierwsze tygodnie poświęcę na self-skill trening i głównie będę obserwatorem Waszych wyczynów. Dziękuję z góry za wszelkie udzielane mi wskazówki.

"If you need me, just check your six :)"

ASUS MAXIMUS FORMULA IX; i7 7700K 4.2GHz; 32GB 3200Mhz; ASUS RTX 2080Ti; 2x 512Gb NVMe; zestaw Hotas Warthog, TrackIR
User avatar
Lukasto
Posts: 11
Joined: 2019-10-01 19:55

Flights: 1 (1hs)
Specialized in: Fw 190 D-9



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć
Moje moduły: Spitfire, P-51 Mustang, FW 190-D9, Mig-15bis, F-86 Sabre, Mig-21bis, MIG-29, UH-1.
Zarejestrowałem się u Was bo szukam ludzi do wspólnego latania. Interesują mnie przede wszystkim myśliwce z napędem tłokowym i wczesne odrzutowce.
Pozdrawiam.

Post Reply