Przywitaj się

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich


Image

User avatar
Andrut
Posts: 156
Joined: 2020-04-01 08:07

Flights: 67 (198hs)
Specialized in: Mi-24P Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Oficer

Cześć!
Wita się chłop z kujaw i pomorza, kłaniam się nisko!

Z metryczki: imię:Dawid, wiek: 27, wzrost: 175cm, rozmiar buta: 43

Z DCS dopiero zaczynam przygodę ale widoki są nieziemskie 😃 uczę się latać na Mi-8, mimo problemów technicznych ruszyłem i nawet odrywam się od ziemi, gorzej z lądowaniem... Ale spokojnie, spokojnie nauczę się.

Chciałbym od razu skorzystać okazji i złożyć wielkie dzięki dla Orła, Wodza oraz innych chłopaków, którzy ekspresowo pomogli gdy była potrzeba. Wielkie dzięki!

Mam nadzieję, że już niedługo się spotkamy na wspólnych lotach 😉

Vapos
Posts: 1
Joined: 2020-04-07 21:30




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam serdecznie.

Mam na imię Paweł, mam 45 lat. Mieszkam pod Gdańskiem.
Z zawodu inżynier telekomunikacji. Mam trochę 'backgroundu' teoretycznego z systemów radiowych i radarowych itp.
Całkiem niedawno zacząłem przygodę z DCS. próbowałem wcześniej, kilka lat temu, ale jakoś mi nie zostało...
Od lat latam na symulatorach cywilnych - po kolei FS 2004, FSX, X-Plane 10 i 11. Trochę doświadczenia on-line na Vatsim. Kiedyś też trochę polatałem w Falcon 4, il-2 i RoF.
W DCS zaczynam od Horneta. Może to skok na głęboką wodę, ale wydaje mi się, że sam samolot do ogarnięcia. Bardziej brakuje doświadczenia w operacjach wojskowych.
Poza tym zawsze kusiły mnie lotniskowce :). Pierwsze lądowania na Stennis'ie za mną.
Mam nadzieję uczyć się od Was, i jeśli mi tak zostanie zainteresowanie DCS'em, to może w przyszłości dołączę do wspólnych lotów.

Pozdrawiam,
Paweł Dragan

Meriv
Posts: 1
Joined: 2020-04-10 16:36




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam wszystkich. Jestem Kamil, lat 27, chłop ze śląska. Ostatnio mam trochę więcej czasu (CoV) i przeglądając neta wpadłem na DCS. Właściwie już dawno chciałem się zainteresować tą gierką, ale jakoś o niej zapomniałem... Co do symulatorów to nie mam żadnego doświadczenia w poważnych symulatorach. Trochę latałem w War Thunderze. Specjalnie pod symulacje skonstruowałem sobie w garażu biurko/symulator. ( stelaż z dokręcanym regulowanym fotelem, ramionami na przepustnice i joya, wysuwanymi blatami na myszke i klawiature). Planowo muszę dospawać ramiona dla dodatkowych monitorów po bokach, ale chwilowo nie mam funduszy na pierdółki). Co do DCSa... Staram się ogarnąć podstawy na Su-25T. Po pierwszych 10 godzinach w grze, czuję się nieco pewniej i już coś tam strącam rakietami, ale zostało mi dopracować config pod siebie. Co do mojej aktywności. Teoretycznie co drugi weekend mam wolny więc jeśli nie będę miał większych planów to będę kołował na pas startowy.

User avatar
DarkMnich
Posts: 3
Joined: 2020-04-28 22:23

Flights: 54 (123hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

VMFA-117 Marine Aviator

Cześć wszystkim, jestem Olaf, lat 26 z Gdańska, z zawodu montarzysta podłóg, drzwi i tarasów.

Zaczynałem od symulatorów flight simulator, ale to nie było do końca to i prawie 12 godzinnych lotów na drugą stronę świata, potem darmowe moduły DCS, na zlocie A3C dowiedziałem się o gildii a także o F/A-18C Hornet i cóż, klamka zapadła, samolot mam już od dłuższego czasu, ale ogarnianie go idzie powoli.

Nahen



Dzieńdoberek.
Coś o sobie...
To po kolei:
Pierwszy lot naddźwiękowy: Fighterpilot platforma ZX Spectrum rok jakoś 1984-85
Pierwszy lot trzepakiem: Tomahawk platforma ZX spectrum rok jakoś 1985-86

Następne były Aces over Europe, Aces over Pacific, F-29 Retaliator, F-15 Strike Eagle, lata 90-te to przede wszystkim F-15 III Strike Eagle, Falcon 4.0, Jane's F-15 Strike Eagle, Jane's Gunship. Flanker 2.0 Pominąłem kilka, które nie były dla mnie zbyt "intensywnymi wydarzeniami").

XXI wiek... przede wszystkim kilka tysięcy godzin spędzonych na WB 2.77 (FreeHost), Ił-2... W zasadzie poza LockOn nic do czasu DCSa nie przypadło mi do gustu...

Do DCSa podchodziłem kilka razy... Z reguły dlatego, że szkoda mi było kasy na "jakiś dodatkowy samolot" męcząc się na komputerze który ledwo to to obrabiał...

"Dziś" jest ciut lepiej, komputer daje radę, wreszcie skusiłem się na kilka dodatkowych samolotów a przede wszystkim na F-15C - wiem, że to "nic" w porównaniu z F-16, F/A-18 czy wreszcie F-14 jeżeli chodzi o "wykonanie" i "zbliżenie się od rzeczywistości" w obsłudze. Ale za to F-15 jako myśliwiec ma wszystko inne pod sobą... A, że jest praktycznie moim rówieśnikiem to nie było wyjścia musiał stać się częścią "mojego życia" ;) Był czas kiedy wiedziałem o nim wszystko łącznie z tym ile nitów używa się od budowy każdej z wersji... Dziś pamięć nie ta, mniej czasu na update informacji... Za to kolejny model najskuteczniejszego myśliwca odrzutowego w historii niedługo znów stanie na półce ;)


Co do modułów DCSa - skromnie u mnie:
F-15C for
MiG-29 for
Su-27 for
Persian Gulf.

To tyle ;)

User avatar
Jettax
Posts: 25
Joined: 2020-05-06 23:34

Flights: 61 (151hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

VMFA-117 Marine Aviator

Cześć wszystkim.
Mam na imię Grzechu. Przygodę z DCS zacząłem kilka tygodni temu przez przypadek. Na szczęście. Od zawsze interesowałem się lotnictwem (dodatkowo modelarstwem kartonowym, gdzie najbardziej lubiłem kleić .... współczesne maszyny bojowe - czy to odrzutowce czy śmigłowce). Na chwilę obecną nie mam swojego (zakupionego) modułu - ale wszystko wskazuje na to że będzie to już F/A-18 - tylko na nim latam. Proponowano mi jeszcze A-10. Nie próbowałem.
Mam nadzieję, że ta pasja latania pozostanie ze mną jak najdłużej. Bo strasznie mi się podoba i chciałbym umieć wyprawiać to co starzy wyjadacze - filmików z youtuba juz przejrzałem masę :)

https://vmfa-117.org/
AMD Ryzen 7 7800X3D, Inno3D GeForce RTX 3080Ti 12GB, Gigabyte Gaming B650 X AX, Kingston Fury Beast Black EXPO 64GB 6000 MHz, WinWing Orion F-18 HOTAS, TM TFRP, HP Reverb G2, 3x MFD Cougar, Gigabyte G32QC, FreeTrack.
User avatar
Foxhound
Posts: 1
Joined: 2020-05-12 16:56

Flights: 2 (2hs)
Specialized in: F-15C



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć wszystkim!

Mam na imię Daniel, mieszkam w Bydgoszczy.
Lotnictwem interesuję się właściwie od dzieciństwa, mieszkam dosyć blisko WZLnr2 (nawet udało mi się tam wkręcić na miesiąc praktyk :D) więc dosyć często obserwowałem samoloty, które akurat stały na płycie albo startowały z pobliskiego lotniska. W pokoju mam kolekcję 50 metalowych modeli, sam też sklejam plastikowe. Co do stażu to latałem w: IŁ-2 Sturmovik 1946 , Ms FSX, Falcon 4.0 i LockOn. Z DCS dopiero zaczynam ale bardzo mi się spodobał. Z modułów póki co posiadam tylko F-15C i A-10 jest już w drodze.

To chyba tyle, mam nadzieję, że w przyszłości będzie wiele okazji do wspólnego latania :D

User avatar
xPrzymus
Posts: 32
Joined: 2018-07-25 17:14

Flights: 33 (68hs)
Specialized in: AV-8B



Gildia Rentier

Witam wszystkich,
Wracam do latania, jedyna ostatnia rzecz to muszę ogarnąć czy sprzęt jest w 100% sprawny. Zapewne niedługo zobaczycie i usłyszycie mnie w DCSie i na tsie.

Komando janusz...
User avatar
Ronan
Posts: 377
Joined: 2018-08-12 22:10

Flights: 159 (443hs)
Specialized in: Mirage M-2000C



Gildia Rentier

O lol przymus wraca :) Harrier ?

Yossarian
Posts: 3
Joined: 2020-05-21 15:03

Flights: 1 (2hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć wszystkim,

Mam na imię Andrzej, nick: Yossarian, w skrócie piszcie i wołajcie Yossa, tak jest krócej. :D Pewnie niektórzy całkiem dobrze kojarzą mój nick z książką i filmem "Paragraf 22". Całkiem słusznie. To była moja pierwsza książka o tematyce wojennej/lotniczej, którą przeczytałem i symbolicznie zaraziła mnie lotnictwem. Może niekoniecznie utożsamiam się z pozycją bombardiera, bo lubię latać zarówno misje A-A jak i A-G. :D

Mieszkam i urodziłem się we Wrocławiu. Mam już swoje lata, 50-tka się zbliża ale pasja do lotnictwa trwa już od ponad 20 lat. Z wykształcenia jestem elektronikiem, pracuję w korpo IT.

Pasja do lotnictwa ma u mnie różne formy. To oczywiście symulatory lotu, ale także modelarstwo redukcyjne (plastik, skala 1:48), fotografia lotnicza (należę do stowarzyszenia SPFL).

Jestem byłym pilotem 13WELT, lataliśmy w BMS na F-16. W Eskadrze latałem ok. 2 lat.
Włączyłem podgląd wiadomości i widzę, że słowo Tetris ma tu swoje specyficzne zadanie. :D

Obecnie latam głównie off-line, a spektrum symulatorów mam dosyć spore:
- BMS - już sporadycznie, aktualizuję najnowsze patch'e, popatrzę co tam nowego, od czasu do czasu wykonam jakiś krótki lot.
- DCS - tu modułów mam sporo, nie wymienię wszystkich: F/A-18, F-16, F-5, F-14, Supercarrier. Dodatkowe teatry: Persian Gulf Map, Nevada.
- Prepar3D/X-Plane 11 - lubię cywilne procedury i duże samoloty. Latam głównie na PMDG 737, 777 oraz Airbus seria 320.

Co tu jeszcze.... Mam własny kokpit, taka hybryda ni to F-16, ni to nie wiem co. :D Awionika oparta o HOTAS TM Warthog (sama przepustnica) + VIRPIL VPC MongoosT-50CM2 Base + z gripem od Warthog'a. Stery kierunku od Slaw'a.

Komp dosyć sprawny: procek i7 ale dosyć starej generacji, 16GB RAM, dysk SSD, GTX 1070.

Plany rozbudowy kompa są w tym roku dosyć ambitne, ale budżet jest już prawie zapewniony:
- RTX 3080 Ti (mam nadzieję, że pod koniec roku będzie)
- gogle VR - zamówiony Pimax8KX ale jak HP wypuści Reverb G2 z fizyczną regulacją IPD to odpuszczę chyba Pimax'a. Miałem krótko Reverb'a i byłbym mega zadowolony gdyby nie brak regulacji IPD.

Moja samoocena 8-)
Plusy:
- dobra znajomość awioniki F-16 i F/A-18,
- AAR opanowane dosyć dobrze, tak na -4,
- CASE I na 4, może czasami +4,
- angielski na dosyć dobrym poziomie, techniczny także.
Minusy:
- trochę słabe SA, szczególnie w misjach A-A BVR,
- nie wiem jak będzie z wolnym czasem i lataniem w późnych godzinach nocnych,
- latanie w bliskich formacjach jakoś mi słabo wychodzi ale to przez brak treningu,
- nie latałem on-line w DCS, nie orientuję się dobrze jakich teraz używacie komunikatorów, radia, itp...

User avatar
Kermit
Posts: 12
Joined: 2020-05-18 21:30

Flights: 10 (72hs)
Specialized in: L-39



Gildia Rentier

Witam.
Lotnictwem zajmuje sie od zawsze, szybowcami zaczalem latac w wieku 15 lat. Ukonczylem Liceum Lotnicze w Deblinie, a potem Politechnike na kierunku Budowa Maszyn specjalnosc Samoloty. Na wirtualnym niebie jestem odkad tylko na Comodore wyszla gra "F16 Fighting Falcon"
Online od 2002. Szturmovik jako pilot Wirtualnego 303 Dywizjonu mysliwskiego. Zaliczylem wszystkie wirtualne Fronty, VOW, VEF, Bellum Wars... Wszystkich nie pamietam. Potem bylo Rise of Flight i Wirtualny Front "Flenders in Flames" gdzie w trakcie jednej z edycji bylem glownodowodzacym jednej ze stron. W miedzyczasie byl LockON. DCS To dla mnie nowosc ale bardzo sie nakrecilem. Latam teraz z synem i przekazuje wiedze dalej. Latanie HRP to cos nowego i chetnie uzupelnie brakujaca wiedze.
Ciesze sie ze powstala zwarta spolecznosc i licze na dalszy rozwoj misji typu coop. Ci ktorzy mnie znaja wiedza ze do latania podchodze bardzo serio. Kiedy startuje wylacza mi sie poczucie humoru. Kazda swoja walke analizuje w poszukiwaniu bledow, kazde starcie traktuje jako lekcje. Kilka elementow jest tu dla mnie nowych: brevity codes (czesciowo) i czesc procedur USN/USAF, ale nadganiam zaleglosci 24/7.

Preferowany samolot? O matko ... Osiolkowi w zloby dano. Wiekszosc maszyn ma swoja unikalna historie i latanie na nich to wielka frajda. W DCS najbardziej wypatruje samolotow z okresu pomiedzy poczatkiem wojny w Korei a koncem wojny w Wietnamie. Szczegolne miejsce w moim zbiorze ulubionych samolotow ma MiG-21. To na tej maszynie chcialem latac kiedy zaczynalem przygode z Deblinem. Los potoczyl sie inaczej. Aktualnie ujezdzam MiG-15bis.

PS Prawdopodobnie wkrotca zapuka tu takze moj najstarszy syn. Tez opetany mania latania. Jest bystry i cierpliwy.
PPS. Przez to cale korono szalenstwo nie moge sie doczekac na pedaly. Zamowilem 5.05 - dzis jest 22.05 i dowiedzialem sie ze na magazynie bedo dopiero 27.05. Tragedia. Coz zatem. Wertuje manuale, mapuje klawisze i przelaczniki Warthog-a, wkuwam procedury.

Z lotniczym pozdrowieniem
303_Kermit

"Nemo me impune lacessit"
---<Old 303 Crow>---
User avatar
Kisi
Posts: 65
Joined: 2020-05-18 21:35
Contact:

Flights: 173 (402hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

VMFA-117 Executive Officer

Hej Wszystkim!
Mam na imię Marek, mam obecnie 42 lata i mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim. Z lotnictwem niestety nie miałem w swoim życiu dużo wspólnego, choć od dziecka mnie fascynuje. Dopiero ostatnio mam trochę więcej czasu (a jak wiadomo czas to pieniądz) i mogłem sobie pozwolić na wejście do świata wirtualnych pilotów.
Zakupiłem następujące moduły DCS:
- A-10C
- F-16C
- F/A-18C (ten moduł chcę opanować w pierwszej kolejności i na nim się skupiam)
- P-51D
- FC3 ;)
ponadto posiadam:
- Nevada
- Normandy
- Persian Gulf
- Supercarrier
- WWII Assets Pack

Ze sprzętu posiadam Thrustmaster Warthog HOTAS + TFRP. Zamówiłem też Valve Index'a, ale jak dobrze pójdzie, to otrzymam go w połowie lipca, więc na razie "rozglądam" się używając Trim Switch na joystick'u. Niestety jest to trochę mało pomocne. Wymyśliłem sobie, że czas do przyjścia Index'a spędzę na jak najlepszym poznaniu zasad rządzących światem wirtualnych pilotów, dokładnym poznaniu sposobu działania samolotu i wszystkich jego systemów. Po szkoleniu wstępnym zorganizowanym przez Hancera wiem jaki ogrom pracy mnie czeka. Na szczęście lubię się uczyć.

Dziękuję za przyjęcie mnie do grupy!

slimok
Posts: 2
Joined: 2020-05-24 18:13




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam.
Mam na imię Krzysiek i pochodzę z Twardogóry. Liczę sobie 43 latka. Przypadkiem natrafiłem na YT filmy Gildi i jakos się zajarałem grą DCS. Myślę że na troszkę tu zostanę .
Pozdrawiam wszystkich.

Spykun
Posts: 1
Joined: 2020-06-01 17:33




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam wszystkich!

Mam na imię Mariusz lat 29. DCSa zobaczyłem już kiedyś na YT jak i społeczność Gildii i bardzo mnie zaciekawiła. Z racji dużej ilości wolnego czasu obecnie postanowiłem zacząć. Jestem kompletnym laikiem i dopiero uczę się wszystkiego od podstaw. Mam nadzieję polatać w tak zacnym gronie i z czasem brać u dział w misjach, gdy już będę do tego gotowy.

Posiadane moduły:
- Mig 29
- Mig 21-bis
- FA-18C Hornet
- F-16 Viper

Mapy:
- Persian Gulf

Pozdrawiam i zdrówka życzę!

Gloomspite
Posts: 2
Joined: 2020-05-15 23:53




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć wszystkim!

Łukasz l.36, Gdynia. Na DCS trafiłem przez Steama. Gram od marca, wciągnęło mnie. Powoli się zbieram, żeby polatać z wami.

Modułki:
- FC3
- F/A-18
- F-16


Mapy:
-Persian Gulf
-Supercarrier

Pozdrawiam i do zobaczenia :)

Post Reply