Ankieta: na jakich maszynach latamy

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich


Image

Na których maszynach preferujesz latać na misjach HRP?

Poll ended at 2020-07-06 19:02

F-14B Tomcat
12
8%
F-15C Eagle
5
3%
F-16C Viper
25
16%
JF-17 Thunder
10
7%
F/A-18C Hornet
34
22%
AV-8B Harrier
5
3%
A-10C Warthog
13
8%
MiG-21 Fishbed
7
5%
Mirage 2000C
8
5%
AJS-37 Viggen
3
2%
UH-1 Huey
8
5%
Mi-8
9
6%
Ka-50 Black Shark
7
5%
SA342 Gazelle
4
3%
MiG-29/Su-27/Su-33 lub inny (wpisać typ w odpowiedzi)
3
2%
 
Total votes: 153
User avatar
Styper
Posts: 3
Joined: 2019-03-04 14:57

Flights: 55 (192hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

F-14 RIO

User avatar
Glow
Posts: 135
Joined: 2019-08-29 23:09




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Eskadra Mig21 najliczniejsza na Gildii, a w ankiecie coś marnie wypada.

Ta ankieta sugeruje kupowanie Robala (a więc i łódki). Wiem, wiem... wtykam dziób... nie latam jeszcze ale jak ma wybierać to wolę Viggena od 18ki, a tu ankieta mówi - bierz Robala jak chcesz z nami latać.

Nie wypełniłem ankiety, bo nie latam. Mam F16, zajawiłem się na Viggena (najbardziej interesujący samolot w DCS World ale potrzebuje fixów do mp), czekam na Kiowa.

Indiańcem wstydziłbym się HRP latać, w wiatrakach wychodzi ze mnie mapet. No chyba że HRP dla mapetów będą. Zresztą wszystkie helki to i tak w do jednego wora zawsze wpadają i tak należało by czytać ankietę. Helki razem to silna grupa, jak jeszcze Kiowa dojdzie... a Mi24 to już w ogóle pozamiata.

Podoba mi się jak Ołówki trenują, aż się zainteresowałem zakupem tego modułu ale ankieta mi mówi żeby sobie odpuścić.

User avatar
Lukasz
Moderator
Posts: 196
Joined: 2019-02-12 01:52

Flights: 158 (498hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VFA-203 Pilot

VF-31 Naval Aviator

492nd vFS Pilot

F-14 - Pilot

User avatar
Bartek16194
Moderator
Posts: 770
Joined: 2018-10-23 19:09

Flights: 348 (931hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VFA-203 Commanding Officer

VF-31 Naval Flight Officer

492nd vFS Pilot

Po wynikach to mam wrażenie że powstanie druga ankieta z jednokrotnym wyborem :P

Wirtualne Biało-Czerwone Iskry - #3 Prawy skrzydłowy (TS-11) - 2021+

Steam
YT
User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

Glow wrote: 2020-07-04 15:30 Eskadra Mig21 najliczniejsza na Gildii, a w ankiecie coś marnie wypada.

Ta ankieta sugeruje kupowanie Robala (a więc i łódki). Wiem, wiem... wtykam dziób... nie latam jeszcze ale jak ma wybierać to wolę Viggena od 18ki, a tu ankieta mówi - bierz Robala jak chcesz z nami latać.

Nie wypełniłem ankiety, bo nie latam. Mam F16, zajawiłem się na Viggena (najbardziej interesujący samolot w DCS World ale potrzebuje fixów do mp), czekam na Kiowa.

Indiańcem wstydziłbym się HRP latać, w wiatrakach wychodzi ze mnie mapet. No chyba że HRP dla mapetów będą. Zresztą wszystkie helki to i tak w do jednego wora zawsze wpadają i tak należało by czytać ankietę. Helki razem to silna grupa, jak jeszcze Kiowa dojdzie... a Mi24 to już w ogóle pozamiata.

Podoba mi się jak Ołówki trenują, aż się zainteresowałem zakupem tego modułu ale ankieta mi mówi żeby sobie odpuścić.

No offence, ale myślę że tak dokładnie jesteś odbierany. "Wiem, wiem... wtykam dziób...". Oczywiście nic do tego nie mam, to suchy fakt, pytanie tylko dlaczego nie latasz. Ekipa Ci nie odpowiada?
Co do rzekomej stronniczości ankiety, to jesteś w błędzie. Mimo, że F-18 prowadzi we wszelkich statystykach, pokazuje jedynie fakt, ze jest to bardzo popularny i efektywny moduł. Nic więc dziwnego że ludzie po niego sięgają. Każdy ma wybór, i jak na dłoni widać jak się układają statystyki i czym ludzie latają. "sukcesem" F14tki się nie przejmuję bo wiadomo, trzeba to podzielić przez 2. Cieszy fakt, że mimo wszystko jest kilku pilotów chcących nią latać.
Moim zdaniem kryteria ankiety powinny być inne i ograniczone do 2 max 3 modułów, ale zarys widać jak na dłoni.
Nigdy na Gildii nie było czegoś takiego, jak zmuszanie czy sugerowanie któregoś z modułów. To MM wybierają, a F18 im widocznie pasuje. Nie ma w tym nic dziwnego. Można było się tego spodziewać.

Be quiet! 700W
Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)
Intel Core i5-6600K, 3.5GHz
HyperX Fury, DDR4, 32Gb
Asus Z170 PRO GAMING
MSI RTX 2070S
Joy VPC Base/TM Grip / TM Throttle
Saitek Rudder Pedals
4x Monitor AOC I2490PXQU/BT
User avatar
Glow
Posts: 135
Joined: 2019-08-29 23:09




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Dlatego sobie takiego awatara zrobiłem. Nie, to nic osobistego.
Muszę wylatać swoje, no chyba że chcesz latać z kimś kto ma tylko 40 godz nalotu w DCS, głównie na Stangu.

Nie twierdze że ktoś tu kogoś na siłę na coś namawia. Ta tendencja ogólnie panuje w ED World, bo F/A-18 to taki szwajcarski scyzoryk jest. Ktoś kto staje przed pytaniem - co kupić, kupi samolot do wszystkiego, zupełnie zrozumiałe. Dlatego ten jet pełni służbę tak długo, mimo że konkurs przegrał. Co do jej słuszności tej tendencji lub nie to już są opinie.

Dziwi mnie trochę to o czym sam piszesz, że nie ma miłości dla starszej generacji jetów. Przecież to łatwiejsze w opanowaniu modułu (akurat nie F14). Szybciej je idzie opanować, a więc i wkręcić się we wspólne latanie na Gildii. Takie HRP musiały by być dedykowane dla 2 i 3 generacji... ale to już offtop.

I tak nie jest źle z tą ankietą. Widziałem podobne, które wyglądały trochę jak - czy chcesz 10xAIM120 czy 12xAIM120 czy unlimited.

Poko



Glow wrote: 2020-07-05 10:00Dziwi mnie trochę to o czym sam piszesz, że nie ma miłości dla starszej generacji jetów. Przecież to łatwiejsze w opanowaniu modułu (akurat nie F14). Szybciej je idzie opanować, a więc i wkręcić się we wspólne latanie na Gildii. Takie HRP musiały by być dedykowane dla 2 i 3 generacji... ale to już offtop.
Na prawdę Cię tak dziwi? Tu w dużej większości jest generacja wychowana na "Top Gun", "Iron Eagle" i grach od Microprose. Zawsze wiadomo trafi się jakiś "buntownik z wyboru", który będzie chciał latać czymś niepopularnym dla zasady, ale to wyjątki.

User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

To ja tylko dodam, że nie ma dolnego progu umiejętności który pozwala na dołączenie do serwera. Na poligonach latają wszyscy od totalnie zielonych po ludzi z większym doświadczeniem, więc nic nie stoi na przeszkodzie żebyś i Ty tam latał. Po to są tworzone poligony, aby każdy mógł na nich trenować. Warunkiem są zasady panujące w społeczności i bezpośrednio na poligonach, ale są takie same dla wszystkich.

Be quiet! 700W
Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)
Intel Core i5-6600K, 3.5GHz
HyperX Fury, DDR4, 32Gb
Asus Z170 PRO GAMING
MSI RTX 2070S
Joy VPC Base/TM Grip / TM Throttle
Saitek Rudder Pedals
4x Monitor AOC I2490PXQU/BT
Nahen



Glow wrote: 2020-07-05 10:00 Dlatego ten jet pełni służbę tak długo, mimo że konkurs przegrał. Co do jej słuszności tej tendencji lub nie to już są opinie.

Przegrał nie F/A-18 ale YF-17 a to znacznie różne konstrukcje. F/A-18 powstał dokładnie pod DYKTANDO NAVY i dlatego do dziś jest przez jej lotnictwo pokładowe używany i nic nie wskazuje na to, żeby nie miał dalej ;) Konkurs na wielozadaniowy samolot dla USAF ma się nijak do późniejszego dla US NAVY w którym zmodernizowany YF-17 skopał doopę YF-16.


To tak z kronikarskiego poczucia obowiązku ;)

Aaa zapomniałbym - życie także zweryfikowało tę konstrukcję jako "zwykły" wielozadaniowy samolot myśliwsko-uderzeniowy i sporo krajów zamiast F-16 wybrało właśnie ten typ jako swój podstawowy samolot "multirole"

User avatar
Glow
Posts: 135
Joined: 2019-08-29 23:09




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Nie YF-16 a Vought 1600. I nic nie skopał, wygrał tym że miał drugi silnik, na który to uparli się marynarze. Mój wywód celował w uniwersalność, która miała przegrać ze specjalizacją, a okazała się największym atutem.

Post Reply