Gildia.org jest otwartą platformą do wspólnych rozgrywek polskiej sceny DCS - zapraszamy wszystkich pilotów (niezależnie od poziomu doświadczenia), a także wszystkie zorganizowane grupy oraz eskadry.

Zarejestruj się i dołącz do naszej społeczności, latamy na DCS World 2.5 Open Beta oraz nie stawiamy kryteriów rekrutacyjnych (REKRUTACJA), wszyscy chętni do wspólnego latania online znajdą u nas swoje miejsca na naszym fragmencie wirtualnego nieba.

Jeśli jeszcze jesteś niezdecydowany, zapraszamy na nasz serwer TeamSpeak (konfiguracja viewtopic.php?f=11&t=4 ) lub nasz kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCLTBtk ... 0tyQ7lnWpg.

Image Note for non-polish speaking pilots: during account registration, please put all the details about why would you like to join our community or short note that you are registering an account for the Join Ops use into the "Interested in" field .

If you are interested in Join Ops operations please get in contact with us via contactadmin , the account creation is not required .

INSTRUKCJA: Patronite krok po kroku

Forum o wszystkim związanym z DCS - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich.
Post Reply
VladMordock
Moderator

Flights: 55 (104hs)
Specialized in: M-2000C

Gildia Marshaller

2018-07-23 22:47

Zgłoszono mi, że sposób w jaki dołącza się do zbiórki na serwer nie dla wszystkich jest oczywisty - zamieszczam krótki poradnik "krok po kroku".

Patronite jest platformą do wspierania szeroko pojętnych "twórców" - pewnie zauważyliście, że wielu ze śledzonych przez wasz "gwiazd YouTube" zachęcało do składania datków w ten właśnie sposób. Ja zdecydowałem się na wykorzystanie tej platformy z uwagi na swego rodzaju transparentność (tu przykładowe rozliczenie viewtopic.php?f=75&t=371) , a dodatkowo ze wspominanych już kiedyś przyczyn "prawno-skarbowych"; wasze pieniądze trafiają praktycznie bezpośrednio od Was na PayPal -> serwer i zbiórka z punktu widzenia moich prywatnych finansów nie stanowi "dochodu".

Tak więc zaczynamy:
  • Wchodzimy na stronę https://patronite.pl/
  • Klikamy ikonę "ludzika" w prawym górnym rogu (Logowanie/Rejestracja)
  • Logujemy się lub tworzymy nowe konto (wypełniamy pola po prawej stronie lub logujemy się via Facebook)
    Image
  • Po zalogowaniu wchodzimy na stronę zbiórki https://patronite.pl/gildiadcs
  • Po prawej wybieramy próg (kwotę) jaką chcemy wesprzeć zbiórkę - po najechaniu wyświetla się napis "ZOSTAŃ PATRONEM"; klikamy
    Image
  • Wyświetla nam się strona wyboru sposobu płatności, wybieramy:
    • U góry zaznaczamy czy wsparcie ma być anonimowe - dla mnie bez znaczenia, ale jeśli tego nie zaznaczycie wasz login będzie wyświetlał się na stronie patronów
    • Wybieramy PRZELEW lub PAYPAL w zależności od własnych preferencji (patrz niżej)
    Image
  • PAYPAL - pieniądze będą pobierane automatycznie - co miesiąc - dopóki nie anulujecie subskrybcji via Patronite lub PayPal (https://www.paypal.com/pl/smarthelp/article/faq2058)
  • PRZELEW: Patronite z założenia ma pomóc w zapewnieniu stałych, comiesięcznych wpływów, dlatego w przypadku przelewu minimalny czas trwania wsparcia to 3 miesiące, więc przy minimalnym progu (10PLN/msc.) minimalny przelew to 30PLN (za 3 miesiące, więc 10PLN/msc.). Wybieramy czas wsparcia oraz sposób realizacji przelewu (zasada znana ze wszystkich sklepów internetowych); wykonujemy przelew, autoryzujemy via standardowe zabezpieczenia Waszego banku i gotowe :D
    Image
I tyle - mam nadzieję, że rozwiałem trochę wątpliwości - jeśli pojawią się jakieś pytania proszę pisać via PW lub łapać mnie na TS. :D

Z góry serdecznie dziękuję za udział w składce. Co miesiąc będę publikował rozliczenia, aby wszyscy mieli pewność, że nie uprowadziłem tych grupowych ca. 500PLN i nie uciekłem z żoną oraz córką na jakąś ciepłą wyspę Pacyfiku, aby do końca żywota wieść spokojne życie rentiera za zebrane tutaj pieniądze... ;) :evil:

VladMordock
Moderator

Flights: 55 (104hs)
Specialized in: M-2000C

Gildia Marshaller

2018-11-21 22:44

Podbijam, bo pojawiają się pytania.

Post Reply