Gildia.org jest otwartą platformą do wspólnych rozgrywek polskiej sceny DCS - zapraszamy wszystkich pilotów (niezależnie od poziomu doświadczenia), a także wszystkie zorganizowane grupy oraz eskadry.

Zarejestruj się i dołącz do naszej społeczności, latamy na DCS World 2.5 Open Beta oraz nie stawiamy kryteriów rekrutacyjnych (REKRUTACJA), wszyscy chętni do wspólnego latania online znajdą u nas swoje miejsca na naszym fragmencie wirtualnego nieba.

Jeśli jeszcze jesteś niezdecydowany zapraszamy na nasz serwer TeamSpeak (konfiguracja viewtopic.php?f=11&t=4 ) lub nasz kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCLTBtk ... 0tyQ7lnWpg.

INSTRUKCJA: Patronite krok po kroku

Forum o wszystkim związanym z DCS - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich.
Awatar użytkownika
VladMordock
Rejestracja: 2017-09-26 23:45

Gildia Pilot

2018-07-23 22:47

Zgłoszono mi, że sposób w jaki dołącza się do zbiórki na serwer nie dla wszystkich jest oczywisty - zamieszczam krótki poradnik "krok po kroku".

Patronite jest platformą do wspierania szeroko pojętnych "twórców" - pewnie zauważyliście, że wielu ze śledzonych przez wasz "gwiazd YouTube" zachęcało do składania datków w ten właśnie sposób. Ja zdecydowałem się na wykorzystanie tej platformy z uwagi na swego rodzaju transparentność (tu przykładowe rozliczenie viewtopic.php?f=75&t=371) , a dodatkowo ze wspominanych już kiedyś przyczyn "prawno-skarbowych"; wasze pieniądze trafiają praktycznie bezpośrednio od Was na PayPal -> serwer i zbiórka z punktu widzenia moich prywatnych finansów nie stanowi "dochodu".

Tak więc zaczynamy:
 • Wchodzimy na stronę https://patronite.pl/
 • Klikamy ikonę "ludzika" w prawym górnym rogu (Logowanie/Rejestracja)
 • Logujemy się lub tworzymy nowe konto (wypełniamy pola po prawej stronie lub logujemy się via Facebook)
  Obrazek
 • Po zalogowaniu wchodzimy na stronę zbiórki https://patronite.pl/gildiadcs
 • Po prawej wybieramy próg (kwotę) jaką chcemy wesprzeć zbiórkę - po najechaniu wyświetla się napis "ZOSTAŃ PATRONEM"; klikamy
  Obrazek
 • Wyświetla nam się strona wyboru sposobu płatności, wybieramy:
  • U góry zaznaczamy czy wsparcie ma być anonimowe - dla mnie bez znaczenia, ale jeśli tego nie zaznaczycie wasz login będzie wyświetlał się na stronie patronów
  • Wybieramy PRZELEW lub PAYPAL w zależności od własnych preferencji (patrz niżej)
  Obrazek
 • PAYPAL - pieniądze będą pobierane automatycznie - co miesiąc - dopóki nie anulujecie subskrybcji via Patronite lub PayPal (https://www.paypal.com/pl/smarthelp/article/faq2058)
 • PRZELEW: Patronite z założenia ma pomóc w zapewnieniu stałych, comiesięcznych wpływów, dlatego w przypadku przelewu minimalny czas trwania wsparcia to 3 miesiące, więc przy minimalnym progu (10PLN/msc.) minimalny przelew to 30PLN (za 3 miesiące, więc 10PLN/msc.). Wybieramy czas wsparcia oraz sposób realizacji przelewu (zasada znana ze wszystkich sklepów internetowych); wykonujemy przelew, autoryzujemy via standardowe zabezpieczenia Waszego banku i gotowe :D
  Obrazek
I tyle - mam nadzieję, że rozwiałem trochę wątpliwości - jeśli pojawią się jakieś pytania proszę pisać via PW lub łapać mnie na TS. :D

Z góry serdecznie dziękuję za udział w składce. Co miesiąc będę publikował rozliczenia, aby wszyscy mieli pewność, że nie uprowadziłem tych grupowych ca. 500PLN i nie uciekłem z żoną oraz córką na jakąś ciepłą wyspę Pacyfiku, aby do końca żywota wieść spokojne życie rentiera za zebrane tutaj pieniądze... ;) :evil:

Awatar użytkownika
VladMordock
Rejestracja: 2017-09-26 23:45

Gildia Pilot

2018-11-21 22:44

Podbijam, bo pojawiają się pytania.

ODPOWIEDZ