Film promocyjny - dyskusja

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich


Image

Specowsky
Posts: 263
Joined: 2018-04-17 15:14



Dobra, Pany, po ostatnim filmiku jaki utworzyłem #pdk, myślę że byłbym w stanie zmontować jakąś reklamówkę. Przeszkodą jest fakt, że nie chce mi się oglądać setek godzin materiału. Chciałbym jakąś inicjatywę wysunąć, aby np. po misji każdy chętny obejrzał i nagrał jakieś fajne klipy, z przelotów, startów, zrzuceń, zestrzeleń, trochę slo-mo może... Mini-reklamówka to tak pewnie min. 30 sekund by trwała. A niestety, jedyną metodą jest oglądanie replayu i nagrywanie XD Jeżeli będzie odzew większy niż na "Duck Hunt" :D , opracuję bądź wskażę poradniki dotyczące nagrywania - mam tu myśli ustawienia kamery, bo jest ich całkiem dużo

User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

Masz mój miecz, sam się do tego zabieralem pomału ale czasu brak, bo jakieś loty na dcs ciagle organizujo :D Obgadamy temat na ts ja chcesz. Musi tylko byc pierdolniecie :)

Stara
Posts: 24
Joined: 2018-06-29 18:26

Flights: 11 (17hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Nie wiem co dokladniej masz w glowie, pokazac, ale co ? :) DCS w PL ? Gildie ? Mozliwosci silnika? Malowania? Czy raczej wspolne koordynowane ataki realistycznie od srodka? Czy tez reklamowka dynamiczna i krotka z jakiejs misji (zmontowanej w rzeczywistosci z kilku akcji)? Takie hobby mam ze sobie ogladam tzw. "DCS Movies" i pewnie nie ma co myslec o superprodukcjach tutaj (jak GlowingAamram czy slaamramprod), ale zauwazylem ze 50% sukcesu to montaz pod muzyke. Nigdy nic nie nagrywalem.

Kilka ciekawszych rzeczy zostawie:
przyklad dobrze dobranej muzyki: https://www.youtube.com/watch?v=ci_t3UvNSg4 (od 1:40 miazdzy...) i mozliwosci silnika 2.5: https://www.youtube.com/watch?v=Cus7lCvSk_U
misja / dluga: https://www.youtube.com/watch?v=N1Nz3SCxIFs
mozliwosci silnika: https://www.youtube.com/watch?v=8f-eOo0APkE
inny majstersztyk: https://www.youtube.com/watch?v=SSl2nYLpRYY

Laczy je jedno.. same sie wypromowaly :)

Czyli koncept / zarys fabuly -> muzyka (raczej filmowa sie sprawdza dla kadrow z zewnatrz: tworcy robiacy pod blockbustery typu Two Steps From Hell [ https://www.youtube.com/watch?v=dJ-QLl5qjLg ] / Audiomachine [ https://www.youtube.com/watch?v=AQ5LRR0MPJ4] /Zack Hemsay / jakies agresywniejsze Prince Of Persia https://www.youtube.com/watch?v=k2445mpK8kQ&t=0s) i potem dopiero moznaby ustalac dalej.

Stara
Posts: 24
Joined: 2018-06-29 18:26

Flights: 11 (17hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

A i sa setki takich po kilka tys obejrzen, ktore nie wiem czemu sie nie wypromowaly... https://www.youtube.com/watch?v=XxAr2PreGVk

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Idea zacna - już kiedyś się to przewinęło chyba gdzieś, ale bez skuktu :( Jeśli ktoś by się podjął stworzenia czegoś co ma 10-15 sekund i można by to na główną YT załadować oraz gdzieś na forum dla niezarejestrowanych to mogłoby to sporo dobrego zrobić. :)

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Temat wraca i odchodzi - mogę pomóc w nagraniach, ale samemu nie wyrobię z całością, chcę jakieś misje puszczać w końcu, żeby Avantar mógł coś nieswojego też czasem polecieć. :)

Znalazłem dobry kawałek na licencji CC (nie jesteśmy przecież commercial) - http://freemusicarchive.org/music/eddy/ ... loudBounce

Logo jest tutaj: viewtopic.php?f=88&t=226

Może ktoś z zacięciem filmowym podjąłby się tematu - krótki spot 15-30 sekund byłby wystarczający, aby wrzucić to na nasz kanał na YT oraz wyświetlać na forum dla nowych. :geek:

Z góry dzięki za zainteresowanie tematem, spot przydałby się w sprowadzaniu kolejnych ludzi na forum. :)

User avatar
Grzechu789
Posts: 19
Joined: 2018-09-13 21:59
Contact:

Flights: 2 (2hs)
Specialized in: Mirage M-2000C



Gildia Rentier

Ja mogę odwalić "czarną robotę" czyli z nadesłanego materiału i ścieżki dźwiękowej coś skleić :P
Oczywiście z czapy nic nie zmajstrujemy, dlatego jeśli uzbiera się liczba chętnych, to zapraszam - zrobimy listę, napiszemy sobie scenariusz, zrobimy zdjęcia, skleimy do kupy etc.
Najpierw zbierzmy jednak chętnych, potem stwórzmy koncept, a następnie można działać.

Ogólnie kiedyś trochę się w to bawiłem do pracy, nawet hobbistycznie udało mi się skręcić swój materiał, ale to z jajem i w zasadzie stary klip.



Jak jeszcze latałem z chłopakami z husarii w Elite Dangerous, to też tworzyliśmy ciekawe produkcje, w jednej brałem udział:

(wjeżdżam w pierwszej minucie, czarny charakter :D )

Chłopaki zrobili sobie też fajne promo klanu, zapraszam:

I coś takiego jak powyżej właśnie można zrobić. Osobiście mi się podoba najbardziej od mniej-więcej 1:45, gdzie wjeżdża drop w muzyce.

Co do inspiracji, to jest na yt naprawdę dużo tego. Pozostając jeszcze przy tematach Elite Dangerous:

(uwaga, ostrzeżenie epileptyczne na zakończeniu)

a teraz moje ulubione z DCS

mój ulubiony, numer 1. Mirage <3
muzyka 11/10, niczym z pod ręki Hansa Zimmera


zaraz za num, numer 2. ZA-JE-BIS-TE połączenie slowmo z niezłym kawałkiem, lubię takie klimaty a drop jest kozacki.

Na to ujęcie (0:50) z SU33 wypuszczającym rakietę, inverted, slowmo, w połączeniu z dropem w muzie do dzisiaj mi staje.

numer 3. Muzyka, muzyka i jeszcze raz muzyka


numer 4. Odkryty niedawno, trochę fabuły, voice over, ładne ujęcia, zima na kaukazie <3

P.S. Czy Viggen nadaje się tylko do filmów? ^.^

Na koniec jeszcze coś z innej beczki, też kawał świetnej roboty, Arma 3

Od około 1:45 wjeżdża niezły baz w soundtracku, polecam na dobrym subwooferze posłuchać.

Inspiracji nie brak, pora na chęci :)
Last edited by Grzechu789 on 2018-10-10 09:11, edited 1 time in total.

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Panie - jak pisałem, ja chętny do pomocy; ludzi się znajdą. Można działać, można rozpisać kiedyś na wolny wieczór "misję", podczas której nagramy materiał. :)

User avatar
Avantar
Posts: 1125
Joined: 2018-06-19 09:26

Flights: 281 (754hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Ja generalnie bralem udzial w nagrywaniu kilku filmikow, wiec jako statysta za sterami bardzo chetnie polece :) Faktycznie przydalby sie scenariusz i piloci do jego wykonania. Co do nagrywania to DCS ma ta super funkcje ze mozna puscic sciezke nagranego lotu i sobie nagrywac takie ujecia jak mi pasuje; jak nagrywalismy filmy w BMSie to trzeba bylo powtarzac lot albo akcje zeby ujecie kamery bylo dokladnie takie jak chcemy :)

Co do scenariusza to pewnie jakies starty (ziemia, lotniskowiec), lot w formacji, tankowanie, atak na cele AA i AG, moze jakas katapultacja i CSAR a na koniec ladowanie, wszystko po kilka-kilkanascie sekund dynamicznych ujec... a przynajmniej taki mam pomysl :D

User avatar
Ronan
Posts: 377
Joined: 2018-08-12 22:10

Flights: 159 (443hs)
Specialized in: Mirage M-2000C



Gildia Rentier

Też się piszę na statystę - lot w formacji tankowanie w powietrzu AG/AA - latam m2k i harrierem

User avatar
gorzasty
Posts: 113
Joined: 2018-05-10 18:47
Contact:

Flights: 30 (60hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

Chetnie tez wezmę udział. Mogę jakieś dzikie akcje z Mi-17 odwalic bo wiem, że mało osób to ogarnia ;)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


User avatar
Grzechu789
Posts: 19
Joined: 2018-09-13 21:59
Contact:

Flights: 2 (2hs)
Specialized in: Mirage M-2000C



Gildia Rentier

Dobra Panowie, to kiedy możemy usiąść na kanale na TS i przegadać temat? ułożymy jakiś plan, wstępne koncepcje i można powoli ciułać materiały.

P.S. Znalazłem fajną piosenkę do wideo, motywem przewodnim byłoby: cooperacja, eskorta, w zasadzie tak jak tytuł piosenki wskazuje :)
To taka pierwsza propozycja ode mnie.



Swoją drogą, zbieram fajne kawałki do latania z DCS (dopiero od dzisiaj :D ) ale zachęcam do śledzenia listy, jeśli chcecie:


mam jeszcze jedną fajną, od kogoś:
open.spotify.com/user/andrew.finegan/playlist/1GK4KxbeLLO7O5k9eTPkuI?si=xLLRaD-2S3STCDbycbgweQ
[ebmeded nie działa]

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Kawałek świetny - problemy tylko z prawami autorskimi, raczej szedłbym w stronę czegoś na licencji CreativeCommons lub public domain. Nie lubię jak potem YT filmy blokuje. :(

Co do spotkania, wolicie weekend czy tydzień ? Około 21-22 ?

User avatar
Grzechu789
Posts: 19
Joined: 2018-09-13 21:59
Contact:

Flights: 2 (2hs)
Specialized in: Mirage M-2000C



Gildia Rentier

Dla mnie na pewno weekend, aczkolwiek jestem dostępny praktycznie każdego dnia po 21-22 (z wykluczeniem sytuacji nadzwyczajnych).

Na zwykłe obgadanie mogę wbić na ts z czegokolwiek (telefonu, tabletu, kompa w domu etc.).

Proponuję również normalnie wrzucić to w kalendarz rozgrywek, z tym wyjątkiem, że może się do dublować z innym wydarzeniem - na pierwszy meeting i ustalenie planu nie będziemy potrzebować dostępu do serwera i DCS'a.

P.S. Zaraz wrzucę na yt jakiś blank z tą muzyką, zobaczymy co z tego będzie.

Swoją drogą, czy konto gildyjne czerpie korzyści z reklam? Wiem że nie raz można wstawiać klipy z muzyką copyright, a nie raz nie, zależy od kanału. Zawsze można też wytwórnię / wykonawcę zapytać o użyczenie praw autorskich oczywiście przy założeniu, że nasze działanie będzie oparte na non-profit usage itd. itd. Dajcie znać co i jak, to zajmę się tym.

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Hej - rozpiszę w kalendarzu na niedzielny wieczór w takim razie.

Nie zarabiamy na niczym i nie będziemy, ale niekoniecznie to wystarczy, aby być na czysto z prawami autorskimi. To nie może nas blokować, ale powinniśmy po prostu o tym pamiętac... ;-)

Post Reply