Restarty serwerów

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich


Image

Locked
User avatar
thaall
Posts: 9
Joined: 2020-03-08 15:14

Flights: 10 (0hs)



Gildia Rentier

Witam,
Mam taka sprawę.
Dziś wróciłem sobie wcześniej z roboty i postanowiłem sprawdzić czy na nowej wersji Syrii Hancera skrypty reagują tak jak potrzeba.
Równo o godzinie 17:00 ktoś wyłączył wszystkie serwery wyrzucając mnie z misji, na serwie był jeszcze Viper w UH1.
W moim przypadku nie zdążyłem zrealizować swojego planu, który męczyłem od 3h.
Dodatkowo jak serwery wstały około 17:10 to misja która oblatywałem na 4 była wyłączona, postawione serwery zostały tylko 1,2,3,5

Rzucają mi się w oczy takie dwie sprawy:
1) Dlaczego bez żadnego ostrzeżenia wykopało wszystkie serwery, zazwyczaj robi się tak, że jednak mimo wszystko daje się klientom ostrzeżenie typu: "Restart serwerów za 15m", wydawałoby się to fair.
2) Skoro ktoś już wyłączył wszystkie serwery to czemu nie przywrócił stanu z przed resetu? Serwer 4 dalej jest wyłączony.

Administracjo wnioskuje o taki drobiazg, który w sumie jakby się dało gdzieś poprawić a przynajmniej omówić wewnętrznie to będę wdzięczny.
Rozumiem fakt ze ktoś może potrzebować z jakiegoś ważnego powodu zrobić jakaś krytyczna aktualizacje czy cos, ale wypada chyba ostrzec użytkowników i dać im chwilkę czasu na dokończenie co tam robią oraz po resecie przywrócenie wszystkich serwerów które się wyłącza byłoby mile i koleżeńskie.

Pozdrawiam :D

User avatar
Bartek16194
Moderator
Posts: 770
Joined: 2018-10-23 19:09

Flights: 348 (0hs)



Gildia Marshaller

VFA-203 Commanding Officer

VF-31 Naval Flight Officer

492nd vFS Pilot

Poligony to nie są wydarzenia planowane w kalendarzu co oznacza że nie mają żadnego priorytetu.
Były zaplanowane prace konserwacyjne i zostały pomyślnie przeprowadzone.

Wirtualne Biało-Czerwone Iskry - #3 Prawy skrzydłowy (TS-11) - 2021+

Steam
YT
User avatar
Dante
Posts: 118
Joined: 2018-09-30 23:30

Flights: 195 (0hs)



Gildia Rentier

1st AC Pilot

Odpowiedź konkretna, ale jakby rozwiązuje problemu :-) .
Moim zdaniem skoro zrzeszamy pilotów którzy pomiędzy misjami HRP starają się doskonalić swój warsztat na poligonach, a każdorazowo taki trening to pewnie ok 2h, czasem mniej czasem więcej, to jednak nadałbym poligonom nieco wyższy priorytet i starałbym się zapewnić ich nieprzerwaną dostępność oraz stabilność.
Do tej pory traktowałem serwery Gildii jako tzw. "produkcyjne".
O zaplanowanych pracach konserwacyjnych, wg mnie, obowiązkowo, powinno się uprzedzić społeczność.
Ja wiem, że obsługa techniczna nie jest tu płatnym etatem, niemniej jako społeczność wymagamy wzajemnego szacunku i w tym przypadku wyszło słabo.
Nie mam do nikogo pretensji, nikogo nie chcę atakować personalnie. Dołączam się do wniosku Thaal'a.
Sam często wchodzę na serwery po 23:00 ( wcześniej nie mam jak), staram się zrobić jakiś swój trening i np.: 20 min -odpalanie f-14 ( staram się po bożemu), 20 min dolot do np. tankowca i ... po podpięciu disconnect.
Kiedyś były komunikaty w różnych odstępach czasu, ale były. Wyżej wspomniana sytuacja spotkała mnie juz kilkanaście razy i kiedyś pytałem się nawet Vipera, czy ktoś sobie robi niesmaczne żarty, czy coś, bo koło północy po 40 minutach przygotowań już nie mam czasu i siły by to powtórzyć.
Wg mnie można rozważyć dwie rzeczy.
1. Komunikaty przed restartem (np. 1h; 0,5h; 5-10min)
2. Stałe godziny restartów.
Z tym że proponuję aby takie rozwiązanie było rozwiązaniem systemowym ( nie jako -obowiązujące na wszystkich serwerach), a nie wg uznania twórcy poligonu.
Zaznaczam- nie atakuję nikogo personalnie, dołączam swój głos do wniosku kolegi :-)
D.

User avatar
Wikary
Moderator
Posts: 1162
Joined: 2018-11-11 10:35
Contact:

Flights: 220 (0hs)



Gildia Marshaller

VMFA-117 Commanding Officer

Nie ma co przedłużać dyskusji. Jasne jest, że ze zwyczajnej uprzejmości będziemy informować o nadchodzącym wyłączeniu serwera. Nawet jeśli samo wyłącznie nie podlega negocjacji.

Informacja o przybliżonym czasie wyłączenia, albo o tym, że będą trwały prace, które spowodują kilka wyłączeń w pewnym ogólnie określonym czasie będzie wrzucana na Discord tak wcześnie jak to możliwe.

Będzie to pewnie czasem oznaczać 10 minut wyprzedzenia, ale na pewno nie będziemy was lekceważyć.

Informacje o statusie rekrutacji dostępne na stronie eskadry
VMFA - 117 Mighty Wombats
Locked