Defilada Powietrzna 2021

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich


Image

User avatar
Bartek16194
Moderator
Posts: 770
Joined: 2018-10-23 19:09

Flights: 348 (931hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VFA-203 Commanding Officer

VF-31 Naval Flight Officer

492nd vFS Pilot

Witajcie!

Jak co roku z okazji Święta Niepodległości Orzel podejmuje się organizacji wirtualnej defilady.

Wszyscy chętni piloci oraz widzowie mile widziani.

11 Listopada wypada w tym roku w czwartek. Planowana godzina rozpoczęcia 19:30

Ważna informacja: Można zgłaszać chęć lotu na dowolnym statku powietrznym pod warunkiem zebrania grupy minimum 2 osób

Więcej szczegółów wkrótce.

User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 265 (635hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Image

WITAM
Tak jak w latach poprzednich, tak i w tym roku chciałbym zorganizować Defiladę Powietrzną z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Defilada rozpocznie się 11.11.2021 r. o godz. 19:00 lub 19:30, w zależności od ilości uczestników pokazów, które odbędą się po defiladzie. Na zakończenie odbędzie się pokaz pokaz Wirtualnych Biało - Czerwonych Iskier.
Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez WBCI i Gildię.org z gościnnym udziałem "Majera" jako komentatora defilady.
Na początek wstawiam listę uczestników, na którą piloci chcący wziąć udział w defiladzie mogą się wpisywać.
Na liście są statki powietrzne, które były lub są na wyposażeniu Polskich Sił Powietrznych. Jeżeli będzie więcej chętnych na dany typ statku powietrznego niż jest miejsc na liście można się dopisywać, jedynie C-130 ma ograniczoną liczbę miejsc (max 4).
Piloci którzy chcieliby wziąć w defiladzie na innych statkach powietrznych niż te które są wymienione na liście, mogą wziąć też udział pod warunkiem, że będzie to grupa minimum trzech takich samych st. pow. lub 2+2 (np. 2xF-18 + 2xF-14).
Już teraz dodam, że treningi do defilady rozpoczną się pod koniec września lub na początku października i będą organizowane w niedzielę koło godz. 20-tej.
Więcej szczegółów podam wkrótce.

Lista z zapisami dla uczestników defilady:
https://docs.google.com/document/d/1fGC ... sp=sharing

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 265 (635hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

DEFILADA 2020


Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
User avatar
ags
Moderator
Posts: 220
Joined: 2019-08-23 01:45

Flights: 180 (430hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

NEWBIE Spotter

Myślę, że grupa Hornetow się znajdzie, podobnie jak w ubiegłym roku.

Opinia: pewne rzeczy nie powinny mieć miejsca.

Tematy zakazane:
ZipLip na carrierze, nie da się i już ;-)
User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 265 (635hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Przepraszam Wszystkich, link z możliwością edytowania https://docs.google.com/document/d/1fGC ... sp=sharing

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
User avatar
Dziara
Posts: 29
Joined: 2018-05-20 00:49
Contact:

Flights: 8 (19hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

7WEDS w ilości trzech sztuk Mi-17 poprosimy o sloty.

Typowy krąg nadlotniskowy ma postać prostokątną
User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 265 (635hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Zasady dotyczące malowań statków powietrznych w czasie defilady:
- na "polskich" statkach powietrznych obowiązują "polskie" malowania, paczka z tymi malowaniami powstanie w najbliższym czasie
- na pozostałych statkach powietrznych obowiązują malowania narodowe (amerykańskie, szwedzkie, rosyjskie itp.) dostępne oryginalnie w DCS, nie będzie można używać eskadrowych/własnych malowań.

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
User avatar
Barus
Moderator
Posts: 1429
Joined: 2018-12-25 23:56

Flights: 218 (628hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Marshaller

VF-31 Executive Officer

492nd vFS Commanding Officer

Orzel wrote: 2021-08-11 15:53 Zasady dotyczące malowań statków powietrznych w czasie defilady:
- na "polskich" statkach powietrznych obowiązują "polskie" malowania, paczka z tymi malowaniami powstanie w najbliższym czasie
- na pozostałych statkach powietrznych obowiązują malowania narodowe (amerykańskie, szwedzkie, rosyjskie itp.) dostępne oryginalnie w DCS, nie będzie można używać eskadrowych/własnych malowań.
Mimo to jako że jest to wspólna defilada to moim zdaniem dla promocji eskadr, gildii warto by dopuścić użycie malowań eskadry w przypadku gdy w danej 3-4 samolotów są jej członkowie jako reprezentacja. Myślę że zachęci to do udziału pozostałe eskadry i będzie dobrą formą promocji zarówno dla pilotów, gildii jak i eskadry. Paczka malowań i tak powstaje także z punktu technicznego nie jest to żaden problem.

User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 265 (635hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Kwestia do przemyślenia i przedyskutowania.

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
User avatar
ags
Moderator
Posts: 220
Joined: 2019-08-23 01:45

Flights: 180 (430hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

NEWBIE Spotter

Ostatnim razem 4 Hornety poleciały w malowaniach 418. Dużo tego w TV nie było, ale w sumie było fajne.
Jak ma być promocja Gildii, to mega fajnie wyglądałoby 4x4 Hornetów..

Opinia: pewne rzeczy nie powinny mieć miejsca.

Tematy zakazane:
ZipLip na carrierze, nie da się i już ;-)
User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 265 (635hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Po rozważeniu wszystkich za i przeciw, chciałbym raz na zawsze rozwiązać i zamknąć temat dotyczący malowań w czasie defilady.

Defilada jest organizowana 11 listopada, a więc z okazji święta państwowego „Święto Niepodległości". Nie jest to jakiś odpust, parada czy piknik, dlatego w czasie przelotu tak jak pisałem wcześniej statki powietrzne "polskie" będą posiadały malowania polskie, a pozostałe statki powietrzne będą w malowaniach "narodowych".
Ponieważ po defiladzie planowane są większe pokazy lotnicze niż w zeszłym roku, to sama defilada będzie czasowo krótsza. Nie będzie pokazywanych startów, dolotów do stref wyczekiwania i krążenia. Stream rozpocznie się w momencie, kiedy wszyscy będą już w powietrzu i w "swoich" strefach wyczekiwania, a defilada będzie pokazywana tylko z ziemi z miejsca "trybuny honorowej". Jeśli obejrzycie sobie zeszłoroczną defiladę to sami zobaczycie, że z punktu widzenia kamerzysty nie widać za bardzo tych malowań.

Uwzględniając również głosy żeby podczas defilady promować zarówno samą gildię jak i wchodzące w jej skład eskadry chciałbym zaproponować kilka rzeczy. Po pierwsze, komentator wymieniając nicki pilotów lecących w danej formacji doda również w jakich eskadrach na co dzień latają. Po drugie, o samych eskadrach też będzie powiedziane kilka słów, na jakich typach statków powietrznych latają, jakie mają przeznaczenie i czym się zajmują. Po trzecie, w opisie transmisji będzie można dać linki do samej gildii jak i eskadr (jeżeli posiadają własne strony). Żeby nie pominąć pilotów jak i pułków czy eskadr biorących udział w defiladzie, a nie zrzeszonych w gildii, również i oni będą wymienieni przez komentatora. Dodatkowo w grafice reklamującej wydarzenie będą umieszczone loga wszystkich jednostek lotniczych biorących udział w defiladzie.

Mając na względzie powyższe ustalenia, proszę te osoby które już zapisały się na defiladę o dodanie w nawiasie obok swojego nicku nazwy eskadry w której latają na liście zapisów. Również piloci, którzy będą dopiero zapisywać się na defiladę, aby obok swojego nicku dodali eskadrę/pułk w którym na co dzień latają.
Proszę również, żeby dowódcy eskadr/pułków lub osoby przez nich wyznaczone, napisały kilka zdań o swoich eskadrach, na czym latają, czym się zajmują ilu mają pilotów itp. Informacje te proszę przesłać mi a priva.
Jeżeli ktoś lata w kilku eskadrach można podać nazwy wszystkich.

Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy będą z takiego rozwiązania zadowoleni, ale nie da się wszystkich na raz uszczęśliwić i musiałem jakoś to wypośrodkować. Mam nadzieję, że zaproponowane przeze mnie rozwiązania zostaną zaakceptowane i nie będziemy więcej wracać do tego tematu.

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 265 (635hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Image

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
User avatar
JankeS
Posts: 81
Joined: 2018-07-02 18:00

Flights: 186 (433hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

6WELT Executive Officer

Orzeł wspomniałeś o większych pokazach lotniczych po defiladzie - będą również pokazy solo? Jeśli tak to czy F-16C jest dostępny?

User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 265 (635hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

JankeS wrote: 2021-08-23 17:22 Orzeł wspomniałeś o większych pokazach lotniczych po defiladzie - będą również pokazy solo? Jeśli tak to czy F-16C jest dostępny?
Cześć, wyprzedziłeś mnie z tą propozycją solo na F-16C, chciałem właśnie napisać posta na ten temat, a tu już jest chętny :D . Jak najbardziej zapraszam do występu solo na F-16C. Jedyne ograniczenie to czas lotu pokazu, max. 15 minut. Szczegóły ustalimy na privie.

Jeśli ktoś jeszcze chciałby wystąpić na pokazach po defiladzie to proszę o kontakt. Zaznaczę tylko, że Mi-17, MiG-15, MiG-29 i F-16 już są zajęte.

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
User avatar
JankeS
Posts: 81
Joined: 2018-07-02 18:00

Flights: 186 (433hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

6WELT Executive Officer

No i super. Póki co mam 3 swoje kawałki muzyczne na podkład - bo pamiętam, że każdy pilot sam wybiera pod swój pokaz:

Linkin Park - In The End (
Awaken - League of Legends (
M83 - Outro (

Do weryfikacji - żeby się nie powtarzały.

Kolejna sprawa - dostępny jest mod konforemnych zbiorników do F-16, więc można pokusić się o skopiowanie naszego Tiger Demo Team, który lata w konfiguracji z CFT.

Ostatnia sprawa póki co przychodząca mi do głowy po ostatniej defiladzie to efekt "Camera TV" lub "Camera shake" (https://www.digitalcombatsimulator.com/ ... s/3261407/) - fajnie byłoby gdyby kamerzysta chcąc korzystać z pad locka miał taki efekt kamerki aktywny bo zwiększa to poczucie realnego nagrania. Innym sposobem jest wykorzystanie Track IR i śledzenie głową samolotów ale to wymaga niezłej wprawy i dobrych ustawień :)

Post Reply