[2019-10-22 20:30] TWILIGHT OF THE EUROPE1

Raporty z zakończonych lotów - forum dostępne tylko dla zarejestrowanych członków grupy
User avatar
Wikary
Moderator
Posts: 1162
Joined: 2018-11-11 10:35
Contact:

Flights: 220 (544hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VMFA-117 Commanding Officer

Image

Nazwa wydarzenia: [2019-10-22 20:30] TWILIGHT OF THE EUROPE1

Data/godzina wydarzenia: 2019-10-22 20:30

Typ wydarzenia: Heavy Role Play

Organizator: Barus

Serwer: s01.gildia.org #1

Sloty: 37/46

Lista slotów: KLIK

Sitrep: viewtopic.php?f=59&t=2147

Mapa: Caucasus (default)

Czas trwania: 120min.

Krótki opis:

Kampania pomiędzy fikcyjnymi grupami BLUE CATO, RED CCCF oraz GREEN ISAC, rozgrywana w 1989 roku w chwili inwazji ISAC na Gruzję. Zachęcam do przeczytania briefingu do całej kampanii który stanowi niejako tło fabularne do wydarzeń które nadejdą w czasie kampanii i dodatkowo powinno rozwiać to wszelkie wątpliwości. Dodatkowo pragnę zaznaczyć to, że w samej misji będą znajdować się siły Blue oraz Red, nie oznacza że są oni swoimi przeciwnikami :)

Lista obecności:

Obecni Statystyki rozgrywki

Statystyki umieszczono na stronie wydarzenia: KLIK

Informacje o statusie rekrutacji dostępne na stronie eskadry
VMFA - 117 Mighty Wombats
User avatar
Wikary
Moderator
Posts: 1162
Joined: 2018-11-11 10:35
Contact:

Flights: 220 (544hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VMFA-117 Commanding Officer

Dziękuję za misję. Ciekawy i ambitny pomysł.
Dzięki też wszystkim za cierpliwość na radiu.

A problemy techniczne są w definicji DCSa.

Informacje o statusie rekrutacji dostępne na stronie eskadry
VMFA - 117 Mighty Wombats
User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Dajcie znać kto zmieniał maszynę na sloty rezerwowe - będzie trzeba staty ręcznie poprawić pewnie.

Kontakt z administracją (Marshallers) via contactadmin.
Dodawanie odznaczeń do profilu viewtopic.php?p=2106#p2106 .
User avatar
Bartek16194
Moderator
Posts: 770
Joined: 2018-10-23 19:09

Flights: 348 (931hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VFA-203 Commanding Officer

VF-31 Naval Flight Officer

492nd vFS Pilot

VladMordock wrote: 2019-10-22 22:54 Dajcie znać kto zmieniał maszynę na sloty rezerwowe - będzie trzeba staty ręcznie poprawić pewnie.
Colt 1-3 i Colt 1-2
Czyli Ja i Lukasz po wylądowaniu ze względu na DCS musieliśmy zmienić sloty.

Wirtualne Biało-Czerwone Iskry - #3 Prawy skrzydłowy (TS-11) - 2021+

Steam
YT
User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

Springfield cały flight wylądował bezpiecznie na Anapie. Zestrzelenia 2x.
Dziękuję całemu flightowi.

Be quiet! 700W
Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)
Intel Core i5-6600K, 3.5GHz
HyperX Fury, DDR4, 32Gb
Asus Z170 PRO GAMING
MSI RTX 2070S
Joy VPC Base/TM Grip / TM Throttle
Saitek Rudder Pedals
4x Monitor AOC I2490PXQU/BT
User avatar
Ronan
Posts: 377
Joined: 2018-08-12 22:10

Flights: 159 (443hs)
Specialized in: Mirage M-2000C



Gildia Rentier

Flight Pontiac 1 wykonał zadanie intercept strącając wrogi tankowie. Wróciliśmy bezpiecznie do lotniska macierzystego :)

User avatar
Rotein
Posts: 77
Joined: 2018-08-10 10:05

Flights: 79 (244hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Ja niestety musiałem się katapultować. Na 3 butlach, troche walczyliśmy, spore odległości. Potem AWACS podał nam kierunek do najbliższego tankera ale nie był to MPRS. Szybko wbiłem tacan na MPRS, był 40 mil ode mnie. Na oparach.. wypuścił mi kosz, byłem może 2 metry od wpięcia.. wszystko zgasło i katapulta. Anyway, Bardzo dobra misja..Dziękuje wszystkim i MM.

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier


Kontakt z administracją (Marshallers) via contactadmin.
Dodawanie odznaczeń do profilu viewtopic.php?p=2106#p2106 .
User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier



Lądowanie nie nagrało się ponieważ stream się wyłączył.

Be quiet! 700W
Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)
Intel Core i5-6600K, 3.5GHz
HyperX Fury, DDR4, 32Gb
Asus Z170 PRO GAMING
MSI RTX 2070S
Joy VPC Base/TM Grip / TM Throttle
Saitek Rudder Pedals
4x Monitor AOC I2490PXQU/BT
User avatar
Viper
Posts: 491
Joined: 2018-10-18 00:46

Flights: 473 (1241hs)
Specialized in: UH-1H Pilot



Gildia Pilot

1st AC Executive Officer

VF-31 Executive Officer

492nd vFS Pilot

Dzięki za misje.....wszystkie maszyny RTB :D dwa Mirage splash więc sukces ;) kilka fot Springfield 2-2 RIO ImageImageImageImageImageImageImageImage

User avatar
Barus
Moderator
Posts: 1429
Joined: 2018-12-25 23:56

Flights: 218 (628hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Marshaller

VF-31 Executive Officer

492nd vFS Commanding Officer

Dzięki wszystkim za uczestnictwo.
Debriefing zawierający status flightów, wykonanie przez nich zadania oraz ogólny opis działań bojowych wraz z następstwami umieszczę w opisie kampanii jako kolejny rozdział jakoś w weekend/po weekendzie. Jednocześnie to co się wydarzyło będzie miało wpływ na kolejne etapy kampanii.

Z kwestii misji większość rzeczy przebiegła po myśli i AI zachowało się tak jak tego oczekiwałem co moim zdaniem zapewniło w miarę dobrą rozgrywkę. Nie udało się uniknąć ogromnych problemów technicznych które spowodowały przedwczesne zakończenie misji, jednakże większa część z nich była od nas niezależna i do teraz nie znamy ich przyczyn.


Poniżej mój stream, jeszcze raz dzięki i zapraszam na kolejne misje.

User avatar
Lukasz
Moderator
Posts: 196
Joined: 2019-02-12 01:52

Flights: 158 (498hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VFA-203 Pilot

VF-31 Naval Aviator

492nd vFS Pilot

Stream


Poniżej moja i Mala walka z trzema tomcatami, z których dwa zestrzeliłem, a trzeciego nie byłem w stanie dogonić. Mal niestety został zdjęty.

User avatar
Maverick
Posts: 85
Joined: 2019-01-05 11:13

Flights: 196 (515hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Colt 2-2 (3xF/A-18)
Początek misji już problem. Leader miał problemy z kompem musiał zrobić reset. Ja i Rotein wystartowaliśmy, aby nie blokować innym slotów na kajaku. Zrobiliśmy holding w pobliżu lotniskowca w oczekiwaniu na Leadera. Gildu wystartował i udaliśmy się na WPT1. W drodze do WPT2 zaangażowaliśmy wrogie 3xF-4. Zdjęliśmy wszystkie. Po walce wykonując manewry , ciągnąc drążek do siebie nacisnąłem jednocześnie niechcący przycisk spustu i odpaliłem AIM-7. Pomyślałem, trudno, stracona rakieta. Pech chciał, że zbłąkany Sparrow znalazł sobie sam cel i zaczął gonić Gildu i go dopadł (shit, znów leader). Znów mi na konto wskoczyło FF :( Sorry Gildu, ale to nie było zamierzone, nawet locka nie miałem. Jakbym tak zrobił z premedytacją we wrogi samolot, to pewnie AIM-7 nie znalazłby wroga bez locka :) Życie. Ten Joy od X56 jest zupełnie inny niż Javellin. Spst bardzo delikatny i brak zabezpieczenia jak w Javellinie. Tam można było spust odchylić do góry i tak zazwyczaj latałem dla bezpieczeństwa, aby przypadkowo nie nacisnąć, a tutaj niestety pod palcem masz spust cały czas i tylko go muskasz. Mocniejsze pociągnięcie drążka i już spust wciśnięty. Muszę na to wziąć poprawkę.

Po stracie leadera postanowiliśmy z Roteinem zatankować. Wzbiliśmy się wysoko i okazało się, że chyba starczy nam paliwa do tankowca, który wskazał nam AWACS, choć na początku byłą obawa, że nie dolecimy. W drodze do tankowca, nastąpiła zwiecha, która trwała na tyle długo, że wysypała mi DCS'a. Rotein dotarł do tankowca, ale okazało się, że jest nie właściwy. Udał się na oparach do następnego i już się witał z gąską, jak opary paliwa się skońćzyły :( Flight Colt2 zaliczył 3 zestrzelenia + FF i zaginął w akcji :(

Dzięki Barus za misję, a Roteinopwi i Gildu za wspólny lot. P.S. Gildu, muszę wymyśleć jakąś blokadę spustu dla bezpieczeństwa, albo nie muskać spustu podczas lotu. Jeszcze raz sorry.

User avatar
Avantar
Posts: 1125
Joined: 2018-06-19 09:26

Flights: 281 (754hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Ciekawa misja, dobry 4ship F-14. Niestety było trochę zamieszania na lotniskowcu, jak zwykle spawn 4 dużych samolotów powoduje problemy :/
Udało nam się dotrzeć w rejon naszego CAPa gdzie pierwszy element nawiązał walkę z parą Mirage-y. Z powodu niepoprawnej dekonflikcji celów jeden z mirków przeszedł dalej i stałby się łupem załogi Springfield 2-3 ale niestety pilot złapał laga (całą sytuację dobrze widać od 41. minuty filmu). Następnie zbiórka, poszukiwania tankerów i decyzja o lądowaniu na Anapie. Podobało mi się :-)

Nagranie z kamery nahełmowej RIO Springfield 2-3


Avantar
My rig: MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI; HyperX Fury RGB 64GB (4x16GB) 3200MHz DDR4 CL16; Intel Core i9-10900KA; Zotac RTX 3090; HOTAS Warthog; HOTAS Cougar; WinWing F16EX Throttle, MFD Cougar; Track IR 5; Thrustmaster TPR
User avatar
Alienzo
Moderator
Posts: 446
Joined: 2018-09-30 15:46
Contact:

Flights: 228 (577hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Marshaller

SGPSz Pilot SGPSz

VF-31 Commanding Officer

492nd vFS Pilot

Tego drugiego Mirage ja zdjąłem Avantar. Fajnie w sumie to wyszło bo zgodnie z planem. 2 pierwsze samoloty angażowały a 2 zostawiliśmy z tyłu dla osłony. Jak tylko Mirage się przebił przez waszą parę to wpadł na mojego Sparrowa. Musiałem tylko zaczekać parę sekund ze strzałem żeby do FF nie doszło.

Misja mi się podobała. Jako że były problemy ze startem i trochę się spieszyliśmy to musiałem z tyłu później sporo nadganiać na przepałce + w walce aby wyjść na dobrą pozycję do Mirage. Przez to miałem później mało paliwa i pot spłynął mi po czole kiedy zacząłem przełączać tacany tankerów... Najbliższy był 200 mil ode mnie więc źle to wyglądało. Na szczęście Rosjanie pozwolili nam wylądować na swoim lotnisku Anapa. Po lądowaniu miałem raptem 1000 galonów.

W ramach ograniczonego zaufania przed lądowaniem wyrzuciłem swoje phoenixy do morza aby żaden radziecki razwiedka nie badał naszego sprzętu ;)

W końcu się udało bez titanica, 1 zestrzelenie i RTB. Trochę szkoda że nie udało się zatankować w powietrzu bo może byśmy dłużej powisieli.
Oczywiście problemy na lotniskowcu były bo pojawiły się 2 Tomcaty na raz i z mojej perspektywy wyglądało to jakbym usiadł Borsukowi w kokpicie na kolanach :D

Post Reply