[2021-01-26 20:30] Fall of a Kingdom

Raporty z zakończonych lotów - forum dostępne tylko dla zarejestrowanych członków grupy
Post Reply
User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Image

Nazwa wydarzenia: [2021-01-26 20:30] Fall of a Kingdom

Data/godzina wydarzenia: 2021-01-26 20:30

Typ wydarzenia: Heavy Role Play

Organizator: Qba

Serwer: dedi.gildia.org [DCS #1]

Sloty: 39/43

Lista slotów: KLIK

Sitrep: viewtopic.php?f=59&t=4451

Mapa: Syria

ACMI: KLIK

Czas trwania: 200min.

Krótki opis:

Przewrót w jednym z państw arabskich doprowadza do chaosu w stolicy. Misja będzie trochę nietypowa ale dzięki temu mam nadzieję ciekawa. Załogi UH-1, poćwiczcie lądowania na stolikach do kawy. Flighty CAS, powtórzcie współpracę z JTACiem i 9-line.

Lista obecności:

Obecni Nieobecni Statystyki rozgrywki

Statystyki umieszczono na stronie wydarzenia: KLIK

Kontakt z administracją (Marshallers) via contactadmin.
Dodawanie odznaczeń do profilu viewtopic.php?p=2106#p2106 .
User avatar
Stivi
Posts: 600
Joined: 2020-01-15 20:03

Flights: 240 (575hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

1st AC Pilot

VFA-418 Commanding Officer

Denver 2 Start> Lot na Holding > po otrzymaniu celu nakierowując się na cel (liczne budynki) po przejściu na Atak 21ft i SA-15 mi przywaliło . 10nm od miasta niestety tego nie powinno tam być aktywnego... jasna informacja o tym ,że tam coś może być. więc wywiad dał ciała... . A klimat misji fajny
Image

User avatar
Krzychoo
Posts: 886
Joined: 2018-06-21 16:29

Flights: 239 (554hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Pilot SGPSz

Dzięki z misję. Bardzo fajny lot, udowadniający że nie trzeba się strzelać żeby misja była fajna, pomysłowa. Widać ogrom pracy MM

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Krzychoo
Posts: 886
Joined: 2018-06-21 16:29

Flights: 239 (554hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Pilot SGPSz

oooooo Friendly fire ?? to chyba podczas startu miałem jednego piechociarza śmigłem zachaczyć

User avatar
Avantar
Posts: 1125
Joined: 2018-06-19 09:26

Flights: 281 (754hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Dzięki za misję. Mimo braku walki dzięki kręcącym się w pobliżu Hornetom cały czas trzymała w napięciu ("A co jeżeli nas gonią?"). Zadanie wykonane (https://imgur.com/a/sftePk0), film z kabiny tutaj:


Avantar
My rig: MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI; HyperX Fury RGB 64GB (4x16GB) 3200MHz DDR4 CL16; Intel Core i9-10900KA; Zotac RTX 3090; HOTAS Warthog; HOTAS Cougar; WinWing F16EX Throttle, MFD Cougar; Track IR 5; Thrustmaster TPR
User avatar
Qba
Posts: 627
Joined: 2018-09-06 19:06

Flights: 247 (616hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

VFA-313 Commanding Officer

Podziękowania dla wszystkich za udział w misji. Widok i hałas czterech Huey'ów lecących nisko nad miastem podchodzących do budynku był niesamowity i jarałem się jak dziecko.

Sory za faux pas z pominięciem flightu Mi-8 na debriefie - emocje. Następnym razem helki idą pierwsze do debriefowania.

Jako JTACowi bardzo dobrze współpracowało mi się z flightami CAS. Wszystkie bomby w celu, żadnych collateral damage a teren był dosyć trudny. Miło było widzieć, że nasze treningi na Nevadzie przyniosły oczekiwany skutek. Fajnie było też po zakończonej ewakuacji wbić na slot strzelca Huey'a i mieć wczówkę do samego końca misji.

Ciekawostki z misji:
  • Z zadaniem nawigacyjnym po stronie Red (Warrior, Pencil, Sabre) najlepiej poradził sobie flight... MiG'ów-21.
  • Defektor Zortex miał za zadanie uciec swoim JF'em z Syristanu do Libanu i poprosić o azyl. Zortex miał możliwość wtajemniczenia w ten plan i zabrania ze sobą skrzydłowego Gildu ale tego nie zrobił i uciekł w pojedynkę.
  • Nomis (JTAC Butcher) podczas ostrzału ambasady spadł z dachu.
  • Da się zmieścić fortepian w środku Huey'a

@Stivi, to była wina skryptu w misji :D

Code: Select all

if (player.briefingMapStudyLevel == low and player.arcadishGamersSrsOverlayEnabled == true ) {
	SAM.engage = true
}

User avatar
Foka
Posts: 606
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 207 (467hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Oglądałem sobie misję ze streama Stiviego (krótko :D )

Scenariusz był fajny i fajnie było przed pierwszym atakiem zastosować show of force - niski przelot na dużej prędkości z nagłym wyjściem w górę nad celem - JTACi z Afganistanu zeznają, że to bardzo skuteczna taktyka w przypadku kiedy nie ma jasnych przesłanek do otwarcia ognia.

Po drugie i piloci, i JTACi nagminnie używali słowa "repeat", co jest niedopuszczalne w komunikacji radiowej - oznacza to ponowienie ataku/ostrzału według wcześniej zadanych parametrów. Należy stosować tylko i wyłącznie frazy "say again".

User avatar
Stivi
Posts: 600
Joined: 2020-01-15 20:03

Flights: 240 (575hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

1st AC Pilot

VFA-418 Commanding Officer

Proszę o cud. skoro zrobiłem to ok :) eh

User avatar
Viper
Posts: 492
Joined: 2018-10-18 00:46

Flights: 476 (1245hs)
Specialized in: UH-1H Pilot



Gildia Pilot

1st AC Executive Officer

VF-31 Executive Officer

492nd vFS Pilot

Dzięki za misje.... było bardzo klimatycznie szczególnie widząc na podejściu tłum tubylców próbujących wedrzeć się do naszej ambasady i personel placówki
stojący na dachu na czele z ambasadorem trzymającym kurczowo naszą flagę ( i trzymających w rękach wszystko co dało sie zabrać żeby nie wpadło w niepowołane ręce :) ) oraz operatorów JTAC z Seal Team którzy z dachy naprowadzali maszyny CAS i asekurowali nas w czasie zawisu nad budynkiem ......
Grupa TALON -9 4x UH-1h z 26th. MEU U.S.Marines . - ewakuacja naszej ambasady przebiegła pomyślnie i co najważniejsze bez strat , choc nie udał sie planowany powrót na okręt " Tarawa " ale wszystkie maszyny bezpiecznie wylądowały na lotnisku w Bejrucie .......
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Mentos
Posts: 54
Joined: 2020-01-04 16:15

Flights: 90 (284hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Pilot SGPSz

Dziękuje za misje, była naprawdę świetna i był bardzo odczuwalny klimat.
Image
Image
Image

User avatar
Poko
Posts: 63
Joined: 2018-09-06 10:37
Contact:

Flights: 43 (117hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Słychać było czasem tłum ( jakiś "ambient sound") w tle gdy odzywał się AXEMAN co dodawało klimatu. Ciekawe czy ktoś zwrócił na to uwagę. :)

User avatar
Maverick
Posts: 85
Joined: 2019-01-05 11:13

Flights: 197 (517hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

JA zwróciłem uwagę na te odgłosy tłumu, a dodatkowo ten tłum obserwowałem z 22 kft przez TGP. Ostro chcieli się wedrzeć do budynku ambasady :) Świetny klimat.

Image

Post Reply