[2021-04-11 20:30] Op. Sudden Flash 2

Raporty z zakończonych lotów - forum dostępne tylko dla zarejestrowanych członków grupy
Post Reply
User avatar
Wikary
Moderator
Posts: 1162
Joined: 2018-11-11 10:35
Contact:

Flights: 220 (544hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VMFA-117 Commanding Officer

Image

Nazwa wydarzenia: [2021-04-11 20:30] Op. Sudden Flash 2

Data/godzina wydarzenia: 2021-04-11 20:30

Typ wydarzenia: Heavy Role Play

Organizator: Wikary

Serwer: dedi.gildia.org [DCS #1]

Sloty: 23/24

Lista slotów: KLIK

Sitrep: viewtopic.php?f=59&t=4707

Mapa: Caucasus (default)

ACMI: KLIK

Czas trwania: 0min.

Krótki opis:

Walki na noże ciąg dalszy.

Lista obecności:

Obecni Statystyki rozgrywki

Statystyki umieszczono na stronie wydarzenia: KLIK

Informacje o statusie rekrutacji dostępne na stronie eskadry
VMFA - 117 Mighty Wombats
User avatar
Barus
Moderator
Posts: 1429
Joined: 2018-12-25 23:56

Flights: 218 (628hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Marshaller

VF-31 Executive Officer

492nd vFS Commanding Officer

Dziękuje za misję, było naprawdę spoko i wymagająco, przećwiczenie BFM wskazane. Szkoda FF, ale nie mam tego za złe, bo sytuacja była trudna (przeciwnik był idealnie pod kątem 90 stopni do Ammrama, a krótko za przeciwnikiem, ale pod mniejszym kątem) i Ammram wziął mnie na cel. No cóż następny raz nie powinniśmy doprowadzić do takiej sytuacji z obu stron :D


Przy okazji doznałem największego stresu w historii latania w DCSa. o w tym momencie jak zauważyłem lecącą rakietę na mnie.

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Co tam się wydarzyło z AWACSem? Oglądałem TV i generalnie olał misję :)


PS Barus, tak tylko edukacyjnie, bez czepiania się ;) Twoja odpowiedź do Magica mogła być dużo krótsza używając brevity - "Unable, State 1-0-0, bingo".

User avatar
Poko
Posts: 63
Joined: 2018-09-06 10:37
Contact:

Flights: 43 (117hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Foka wrote: 2021-04-12 08:15Co tam się wydarzyło z AWACSem? Oglądałem TV i generalnie olał misję :)
To jest zagadka, bo przy testach w MP i SP trzymał orbitę. Podejrzewamy jakiś desync na początku na pokładzie, który spowodował uszkodzenia u dwóch uczestników (zderzyli się stojąc na klockach) i mógł uszkodzić też E-2D startującego obok z katapulty. Darkstar wystrzelił się z katapulty, zrobił kółko i od razu wylądował. Także Wikary na nieszczęście miał tylko obraz Strike'a i po sieci DL. Kluczowy fail przy takim zagęszczeniu przeciwników. W przyszłości warto opierać się na samolotach wsparcia (AEW i AAR) spoza SuperCarriera (przynajmniej mieć takie w zapasie). W tej misji rozumiem AAR było tylko jako "recovery" celowo według scenariusza.

Mnie osobiście się podobało. Chińczycy zagrali inaczej niż Irak w 91 i rzucili na raz dużo starszego sprzętu (głównie Floggery) nakrywając nas czapkami. Mam wrażenie, że był furball. Obszar jest dość wąski z dużym zagęszczeniem lotnisk przez co reakcja GCI było szybka. Mimo wszystko nam udało się zrzucić bomby w cel wlatując szybko nad bullseye za plecami CAPów, a w odwrocie mimo ograniczonego zapasu A-A nawet strącić jednego z Floggerów sidewinderem. Niestety mój skrzydłowy miał mniej przyjemne przygody...

User avatar
Wikary
Moderator
Posts: 1162
Joined: 2018-11-11 10:35
Contact:

Flights: 220 (544hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VMFA-117 Commanding Officer

Dzięki za udział w kolejnej eksperymentalnej misji. Sam wynik mi by nie przeszkadzał, gdyby nie to, że jest efektem zbiegu nieprzewidzianych okoliczności. Bardzo fajnie się skoordynowaliście przy ataku i w ogóle dobrze walczyliście, zważywszy na okoliczności.

Na pewno AWACS będzie zaczynał w powietrzu, bo nie zaryzykuję jeszcze raz takiego dziwnego zdarzenia. Ze skryptami i waypointami będę dalej eksperymentował, ale żeby dać więcej czasu na reakcję, wróg już nie będzie startował 30 mil od naszych. A przynajmniej, nie z automatu, bo tego się nie da kontrolować.



Brak AWACS mocno dał się we znaki, ale jeszcze bardziej bolał fakt, że system dostał jakiejś czkawki i w miejscu gdzie nie miałem żadnego pokrycia, widziałem jednak dwóch wrogów. Niestety to było 2 z 8. Przez co nie znałem skali zagrożenia, a moja czujność była mocno uśpiona.

CAPy zamiast być w powietrzu w momencie naszego ataku, były na ziemi. Ale poderwali się do przechwycenia, jak tylko pierwsi niebiescy wlecieli w strefę. Było tak z 2:1 dla czerwonych, przy czym AI startowało z ziemi, więc pod radarami naszych, którzy ścigali wrogów na 28kft. Co ciekawe wcale nie rzucili się wszyscy na nasz Sweep, tylko jedna para z uporem terminatora poleciała strącić Harriery, które nawet nie były w strefie "przechwyceń".

Jak się wszystko zaczęło sypać i moja uwaga była pochłonięta sytuacją przy Kobu, para SU-25T na misji CAS, spokojnie zignorowała swoje zadanie, WP i ROE Return Fire i poleciała przechwycić nasz samotny śmigłowiec, znajdujący się też poza strefą. Zobaczyłem to w ostatniej chwili i nic nie mogłem zrobić. Wiem, że skrypty mogą być nieprzewidywalne, bo trzeba dobrze zrozumieć jakie narzędzia dali autorzy moosa. Ale jak proste waypointy i parametry DCS robią takie niespodzianki, to trochę mi ręce opadają.

Informacje o statusie rekrutacji dostępne na stronie eskadry
VMFA - 117 Mighty Wombats
User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Może by zrobić tak, żeby AWACS startował z carriera (dla klimatu), po starcie go despawnować i spawnować nowego już w powietrzu?

A-10 miały dużo szczęścia, w pewnym momencie myśliwce były 6 nm od nich :)
system dostał jakiejś czkawki i w miejscu gdzie nie miałem żadnego pokrycia, widziałem jednak dwóch wrogów. Niestety to było 2 z 8.
Bo przez DL widziałeś to co wykryły nasze myśliwce, a one widocznie wykryły tylko 2.

User avatar
Wikary
Moderator
Posts: 1162
Joined: 2018-11-11 10:35
Contact:

Flights: 220 (544hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VMFA-117 Commanding Officer

Foka wrote: 2021-04-12 15:14 Bo przez DL widziałeś to co wykryły nasze myśliwce, a one widocznie wykryły tylko 2.
Możliwe, ale pewny nie jestem. Nie widziałem wielu z wrogów, którzy zostali strąceni pociskami radarowymi. Może to jest też od maszyn uzależnione i nie każda jest w sieci.

Informacje o statusie rekrutacji dostępne na stronie eskadry
VMFA - 117 Mighty Wombats
Post Reply