[2021-11-11 19:15] Święto Niepodległosci

Raporty z zakończonych lotów - forum dostępne tylko dla zarejestrowanych członków grupy
Post Reply
User avatar
Barus
Moderator
Posts: 1429
Joined: 2018-12-25 23:56

Flights: 218 (628hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Marshaller

VF-31 Executive Officer

492nd vFS Commanding Officer

Tekst zawiera znaczniki BB code, skopiuj i wklej w nowym temacie forum
Image

Nazwa wydarzenia: [2021-11-11 19:15] Święto Niepodległosci

Data/godzina wydarzenia: 2021-11-11 19:15

Typ wydarzenia: Inne

Organizator: Orzel

Serwer: dedi.gildia.org [DCS #4]

Sloty: 52/91

Lista slotów: KLIK

Sitrep: viewtopic.php?f=59&t=5185

Mapa: Caucasus (default)

Czas trwania: 200min.

Krótki opis:

Wirtualne Lotnicze Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Lista obecności:

Obecni

User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 264 (635hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Jeszcze raz chciałbym podziękować Wszystkim za udział w defiladzie, bez Was na pewno by się to nie udało :) . Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej :D . Niestety nie obyło się zgrzytów i nie mam tu na myśli 303_Kermita, który miał problemy z kompen, czy też nie zawsze idealnych formacji ;) . Nie chcę na nikogo zwalać winy, czy "Majer" zapomniał, czy ja mu źle przekazałem, niemniej w trakcie przelotu pilotów z VMFA-117 lecących na MiG-19 nie było opisu eskadry. Dlatego jako główny organizator defilady bardzo przepraszam "Wikarego" i pozostałych lecących z nim za brak przedstawienia eskadry.
Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi i spostrzeżenia co do organizacji to można śmiało tu je przedstawić. Wiem, że problemem jest ilość samolotów lądujących na jednym lotnisku po defiladzie, ale ma już pomysł jak to rozwiązać.
Jeśli ktoś chciałby sobie obejrzeć całość z podziałem i opisem poszczególnych pokazów to zapraszam:

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
User avatar
Barus
Moderator
Posts: 1429
Joined: 2018-12-25 23:56

Flights: 218 (628hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Marshaller

VF-31 Executive Officer

492nd vFS Commanding Officer

Dziękuje bardzo za organizacje, moim zdaniem wyszło naprawdę super zarówno defilada jak i pokazy.

A co lądowania... to myślę że nie było to problemem, wszystko wyszło dobrze i nie było jakiś problemów. Ba - powiedziałbym że przy lądowaniu tych 30 maszyn wszystko przebiegło bardzo szybko i sprawnie.

Tutaj fajnie to widać (4 Tomcaty na podejściu/ na pasie + Hornety podchodzące na prostej + Mig19 w tle ) :)
Image

User avatar
Junior
Posts: 2
Joined: 2020-11-11 21:37

Flights: 16 (34hs)
Specialized in: F-15C



Gildia Rentier

Ja myślę że mógłby by być ciupkę mniejszy odstęp między maszynami na defiladzie a tak to nie mam zastrzeżeń dla mnie mega inicjatywa i dziękuje wszystkim :)

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Dzięki za organizację całej akcji, Orzeł i dzięki wszystkim za wspólny lot. TO było coś!

Ja z kolei mam kilka pomysłów co do pokazów indywidualnych:
- wydaje mi się, że można by skrócić większość programów indywidualnych. Jednak pokaz wirtualny to nie to samo co na żywo na lotnisku i takie dłuuugie latanie jednego samolotu jest nużące
- Biało-Czerwone Iskry powinny lecieć na początku, albo najpóźniej w środku pokazu. Trwało to za długo, było męczące. Na TSie z loży szyderców parę osób poszło przed Iskrami, na YT na początku oglądało ok 200 osób, pod koniec poniżej 100. Pamiętajmy, że następny dzień był roboczy.
- Nieszczęśliwie ustawione głośniki na lotnisku często zasłaniały widok
- brak dynamicznej kamery, 3h patrzenia z jednego miejsca jest (znowu) nudne. Skoro to pokaz wirtualny, to warto wykorzystać możliwości dawane przez wirtualny świat. Nie widzę nic złego z pokazywania fragmentów lotu z kamery "przyklejonej" do samolotu, fly-by'a itp. A już minimum 3-4 miejsca kamerzysty na ziemi.
- starty i lądowania samolotów na innym lotnisku i synchronizacja - jeden odlatuje, drugi już wlatuje. Znowu zmniejszyło by to oczekiwanie i skróciło pokaz.

User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 264 (635hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Dzięki Foka za cenne uwagi, które warte są przemyślenia. Ja też ma swoje spostrzeżenia, np. to żeby nie robić dwóch pokazów na tym samym typie statku powietrznego (F-16 i Viggen), ale nie ja układałem program pokazów.
Cieszę się z tego że tak dużo Nas było na samej defiladzie i ma nadzieję że w przyszłym roku będzie Nas jeszcze więcej.

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
Post Reply