[2018-09-19 21:00] Trening s. myśliwskiej

Raporty z zakończonych lotów - forum dostępne tylko dla zarejestrowanych członków grupy
Post Reply
User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Image

Nazwa wydarzenia: [2018-09-19 21:00] Trening s. myśliwskiej

Data/godzina wydarzenia: 2018-09-19 21:00

Typ wydarzenia: Trening

Organizator: VladMordock

Serwer: s01.gildia.org

Sloty: 6/18

Sitrep: viewtopic.php?f=59&t=550

Mapa: Caucasus (domyślna)

Czas trwania: 90min.

Krótki opis:

Pierwsze spotkanie wstępne - spotykamy się na Gildianskim, dzielimy na loty i wspólnie lecimy na AI. Proszę o zapoznanie się z viewtopic.php?f=98&t=425 , to początek tworzenia zgranej grupy myśliwskiej.

Lista obecności:

ObecniNieobecni

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Dziękuję wszystkim - problemy z radiem, niska skuteczność itp. słowem - pierwsze koty za płoty, to mają na celu treningi, aby podobnych problemów uniknąć na misjach . :D

W kolejnych odsłonach powinno być już dużo ciekawiej. :)

Do następnego!

User avatar
gorzasty
Posts: 113
Joined: 2018-05-10 18:47
Contact:

Flights: 30 (60hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

Dzięki, sporo do myślenia i nauki po dzisiejszym locie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


User avatar
Grzechu789
Posts: 19
Joined: 2018-09-13 21:59
Contact:

Flights: 2 (2hs)
Specialized in: Mirage M-2000C



Gildia Rentier

Hej,

Załączam "wideło" z wypadu.


Wybaczcie za szum, klikanie myszką i piszczenie joya :D
Zbyt duża czułość micro, aktywacja ciągła.

Przysiądę i przeanalizuję jeszcze, bo na szybko widziałem parę swoich błędów ale to przy wolnej chwili wraz ze timestampami.

1:32:55 - tam zaczyna się nasz finał :D

P.S. czy jest jakaś opcja podłożenia do tacview w czasie przeglądania przebiegu lotów dźwięku (z video)? Można wtedy analizować również reakcję pilotów na radiu w trakcie tego co się działo z perspektywy trzeciej osoby, mając ogólny pogląd na całość sytuacji.

User avatar
gorzasty
Posts: 113
Joined: 2018-05-10 18:47
Contact:

Flights: 30 (60hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

Dzięki za link! Trzeba jednak trochę czasu żeby to obejrzeć... co do tacview to na pewno da się to jakoś połączyć, ale być może trzeba mieć zewnętrzny program do obróbki video lub może jakaś bogatsza wersję Tacview. Taki materiał byłby rzeczywiście świetnym materiałem szkoleniowym.

Co ja na szybko zauważyłem. Mam duży problem że śledzeniem i rozpoznawaniem samolotow wzrokiem (to pewnie wina gogli vr) wczoraj np pomyliłem samolot że spadochroniarzem i wydałem się Z nim w walkę kolową ;) dopiero z kilkuset metrów wylonil się kształt... z kilometra jednak jest czarny pikselowy punkt... drugą sprawa w mergu cały czas tracę z oczu skrzydlowych. Jest chaos. Jak już wejdę na ogon wrogowi to siedzę, ale dalej nie wiem gdzie ktoś jest z przyjaciol względem mnie, a to się pewnie przydaje. Nie wiem czy to wyłącznie moja wina, czy powinniśmy się na wzajem więcej informować w walce. Vlad prowadziłes a ja jako wingman powinienem Cię pilnować ale już przy pierwszym uniku Cię straciłem z oczu. Tu dochodzę do trzeciego problemu - nie potrafię się dobrze znaleźć z kompanami. Ktoś rzuca że leci na jakiś kierunek i jakaś wysokość. Tylko on podaje to względem siebie. Jeśli jestem od niego kawałek to mi to nie wiele daje, racja? Ktoś czasem meldowal że wróg na jakimś kierunku tylko to mialoby sens gdybyśmy lecieli sobie na skrzydle, a tak w walce już nie bylo.

To tyle na szybko. Zastanawiam się czy przy moim poziomie nie powinienem zaczynać tego typów treningów w nieco mniej chaotycznym otoczeniu, ale może lepiej na głęboką wodę się od razu puścić. Kolejny raz chyba skupię się w walce na trzymaniu skrzydła i pomocy oraz obserwacji otoczenia niż na strzelaniu do czegoś czym prędzej i ewolucjach defensywnych.

Rzucam jeszcze na szybko linka do fajnego materiału o walce w więcej niż pojedynkę. Mało tego typu rzeczy na necie, a po polsku to już zupełnie nic nie znalazłem. Trochę dziwne bo w lotnictwie walka w parach to przecież podstawa.

http://kharon.wikidot.com/sectiontactics

Ciekaw jestem waszych przemyslen

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Wszystko ogólnie "średnio" wyszło dlatego potraktowałem to jako lot zapoznawczy, ale skoro analizujemy to moje 3 grosze dorzucę. :D

Trzeba latać, latać i jeszcze raz wspólnie latać - odnajdywanie się, krycie, taktyka przyjdzie, ale najpierw trzeba ogarnąć dobrze tematy komunikacji i prostych, wspólnych przelotów. :mrgreen: Mam teraz mocno ograniczony czas (będzie jeszcze gorzej), dlatego mam w planach skoncentrowanie się na tym co mi sprawia największą obecnie frajdę - Mirage; o ile będę w stanie to postaram się ciągnąć temat i przynajmniej raz na dwa tygodnie jakieś eventy dedykowane temu modelowi organizować.

Uruchomienie tego na poligonie było błędem (chłopaki jutro na MiG-21 stwierdzą pewnie to samo) - automatyczny resp AI oraz loty Intercept wysyłane w stosunku 1:1 przez AI to faktycznie na razie za dużo i generuje to zbyt wiele chaosu; kolejne loty postaram się przygotowywać "od 0" (zachęcam wszystkich do tego samego - pomóżcie w zapełnianiu kalendarza :)). W ten sposób powinno być spokojniej oraz powinna być możliwość faktycznie ćwiczenia, a nie tylko nieustająca walkao przetrwanie. ;-)

Podczas ustawiania WP dla tych lotów z Kobuleti, postawiłem je za bardzo na wschód (w strefie odpowiedzialności czerwonych AI). Miałem nadzieję, że po tankowaniu Hornetów na spokojnie spotkamy się na WP9, przegrupujemy i w zorganizowany sposób zaatakujemy. Niestety błąd na etapie planowania/przygotowania misji spowodował, że na WP9 rozpoczęliśmy hold i kilka sekund później byliśmy w mergu z coraz to większą liczbą AI.

Równocześnie mój błąd jako prowadzącego, który popełniłem po raz kolejny :( , to opuszczona garda. Radar włączony, ale 95% uwagi poświęconej na rozwiązanie problemów z komunikacją, nawigację i planowanie tego co będzie za 10 minut, zamiast przede wszystkim skoncentrować się na podstawowym zadaniu jakim jest obrona naszych "6-óstych". "Niespodziewanie" wprowadziłem Was w merge, gdzie straciłem ponownie nad sytuacją totalnie... Przepraszam :oops: .

Wnioski wyciągnięte - na pewno będzie lepiej, tym bardziej, że niedługo Matys powinien wrócić z wakacji, a Wons uporać się ze swoimi tematami i ekipa Mirage będzie już naprawdę zacna. :)

User avatar
gorzasty
Posts: 113
Joined: 2018-05-10 18:47
Contact:

Flights: 30 (60hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

Spoko, widzę, że jest potencjał i może będziemy kiedyś zgraną ekipą ;)

Dziś machnąłem nas szybko 4 misje, niestety tylko SP. Misja prymitywne na maxa, ale potrafią dać podstawowy obraz w sytuacjach gdy następuje merge. W obu misjach Mirki mają tylko działka. Wrogie MiGi mają również rakiety. Jesteśmy na kolizyjnym z brakiem przewagi wysokości oraz szybkości. Specjalnie gracza nie dawałem jako dowodzącego żeby nauczyć się pilnować skrzydła również w walce. Wysokość ponad 10000 stóp aby było widać smugi - daje to lepszy obraz manewrów i nieco ułatwia pozycjonowanie się.

Załączam też mój pliczek z TV. Niestety coś się do końca nie nagrało, więc jeśli ktoś dysponuje całością to poratujcie.

https://megawrzuta.pl/filesgroup/e1f0e0 ... 205e0.html

https://megawrzuta.pl/download/f378a967 ... e844f.html

User avatar
gorzasty
Posts: 113
Joined: 2018-05-10 18:47
Contact:

Flights: 30 (60hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

Grzechu789 wrote: 2018-09-20 16:52
P.S. czy jest jakaś opcja podłożenia do tacview w czasie przeglądania przebiegu lotów dźwięku (z video)? Można wtedy analizować również reakcję pilotów na radiu w trakcie tego co się działo z perspektywy trzeciej osoby, mając ogólny pogląd na całość sytuacji.
Z tego co wyczytałem musisz mieć wersję TV co najmniej standard.

Post Reply