Bridge breaker: Badger

Raporty z zakończonych lotów - forum dostępne tylko dla zarejestrowanych członków grupy
Post Reply
User avatar
Wikary
Moderator
Posts: 1164
Joined: 2018-11-11 10:35

Flights: 222 (546hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VMFA-117 Commanding Officer

Image

Nazwa wydarzenia: [2022-09-22 20:30] Bridge breaker: Badger

Data/godzina wydarzenia: 2022-09-22 20:30

Typ wydarzenia: Heavy Role Play

Organizator: Bartek16194

Serwer: dedi.gildia.org [DCS #1]

Sloty: 34/50

Lista slotów: KLIK

Sitrep: viewtopic.php?f=59&t=5720

Mapa: Caucasus (default)

ACMI: KLIK

Czas trwania: 180min.

Krótki opis:

Kontynuacja poprzednich misji, akcja osadzona kilka godzin po zakończeniu BB: Mudrunner, pełny briefing dostępny wkrótce. Pora dnia - południe

Lista obecności:

Obecni Nieobecni Statystyki rozgrywki

Statystyki umieszczono na stronie wydarzenia: KLIK

Crayons
User avatar
Cat
Posts: 118
Joined: 2019-04-23 00:59

Flights: 161 (452hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Pilot

Pig-1 wykonał zadanie i bezpiecznie powrócił do bazy. W rejonie Badger udało się wyeliminować następujące cele:
  • 2 x SA-9
  • 1 x ZU-23-2 na Uralu 4320
  • 4 x T-72B3
  • 10 x Kamaz
  • 1 x Ural-375
Największy nasz błąd, to niezbyt oszczędne zarządzanie APKWS'ami. Z przyzwyczajenia waliliśmy po kilka, zapominając o tym, że tym razem nie mamy ich po 42 (tak jak bierzemy zazwyczaj) tylko po 14. Gdybyśmy rozsądniej nimi dysponowali, z pewnością moglibyśmy zlikwidować więcej celów.

Niestety nie byliśmy na odprawie, dlatego, że zakończyła się ona, zanim wylądowaliśmy. Nie wiem, czy było to poruszane, ale z TacView widać, że sporo samolotów spadło, bo przeleciało na niskiej wysokości w rejonie działania wrogiej obrony PLOT.

Apel do MM: jeżeli są jakieś ograniczenia co do uzbrojenia, to warto o nich napisać w briefingu, bo jak po wejściu na slota piloci nagle dowiadują się, że nie mogą zabrać tego, co sobie zaplanowali, to może to trochę rozbić ich starannie ułożony plan działania.

Dodatkowo zauważyłem, że w kilku przypadkach wystąpiły jakieś błędy w liczeniu statystyk i np. niektóre śmigłowce mają status RTB, mimo tego, że zostały zestrzelone.

“A pint of sweat will save a gallon of blood”
User avatar
Andrut
Posts: 156
Joined: 2020-04-01 08:07

Flights: 67 (198hs)
Specialized in: Mi-24P Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Oficer

Cat, jeśli masz na myśli śmigłowiec Mi-24 "TommyGun 1-1" to po zestrzeleniu udało się wylądować a załoga została uratowana przez jednostki naziemne.

Post Reply