Gildiansky Cup - #2 - SUGESTIE/PYTANIA

Wszystko co dotyczy "nietypowych" form rozrywki związanej z DCS - puchary, bardzo luźne misje arcade, czyli wszystkich możliwych zabaw z DCS. Forum dostępne tylko dla zarejestrowanych członków grupy.
User avatar
Wikary
Moderator
Posts: 1162
Joined: 2018-11-11 10:35
Contact:

Flights: 220 (544hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VMFA-117 Commanding Officer

Gwarantuję, że sugestie będą przeczytane, przemyślane, a niektóre pewnie i przegadane.

Ja osobiście mocno się zastanawiam nad:
  • "fazą grupową".
  • Więcej niż jedną kategorią.
  • Super uznaniowy Ballon d'or za najlepszy styl zwycięstw wg leśnych dziadków z administracji.
Także jak ktoś ma pomysł, to śmiało :D

Informacje o statusie rekrutacji dostępne na stronie eskadry
VMFA - 117 Mighty Wombats
User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

Hmm Zastanawiam się nad zrobieniem czegoś w stylu pucharu, w taki sposób że na końcu rozgrywek pucharowych byłaby walka z posiadaczem pucharu, czyli z Jankesem. Czyli klasyczna detronizacja. Minus jest taki że Jankes nie musiałby walczyć :D

Be quiet! 700W
Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)
Intel Core i5-6600K, 3.5GHz
HyperX Fury, DDR4, 32Gb
Asus Z170 PRO GAMING
MSI RTX 2070S
Joy VPC Base/TM Grip / TM Throttle
Saitek Rudder Pedals
4x Monitor AOC I2490PXQU/BT
User avatar
Qba
Posts: 627
Joined: 2018-09-06 19:06

Flights: 247 (616hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

VFA-313 Commanding Officer

Ująłbym w regulaminie możliwość wykonania tzw. lead turn tuż przed pierwszą mijanką. Umiejętność jego poprawnego wykonania jest jedną z cech dobrego pilota myśliwca.
Nie da się tego manewru exploitować bo wykonany za wcześnie sprawi, że wystawimy się ogonem do wroga.

User avatar
Gildu
Posts: 636
Joined: 2019-01-24 12:55

Flights: 343 (872hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

VFA-203 Executive Officer

3ACS Executive Officer

Do 3 zwyciestw to strasznie duzo bo jest to BO5 czyli moze byc naprawde niekiedy duzo tych pojedynkow a jeden troche trwa, faza grupowa przewaznie jest grana BO3 czyli do 3 zwyceistw wowczas maksylany wynik moze być 2:1 co nie jest przypadkiem a tez wyklucza wygrana przez fuksa jak w BO1, polfinaly BO5 a np final nawet BO7 ale grupy do BO5 dla mnie za duzo

User avatar
Wikary
Moderator
Posts: 1162
Joined: 2018-11-11 10:35
Contact:

Flights: 220 (544hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VMFA-117 Commanding Officer

Spoko. Przyjęte na przyszłość. Po turnieju będzie ankieta dot. sugerowanych zmian. Tymczasem będziesz musiał po prostu wygrywać trzy razy pod rząd;)

Informacje o statusie rekrutacji dostępne na stronie eskadry
VMFA - 117 Mighty Wombats
User avatar
Wikary
Moderator
Posts: 1162
Joined: 2018-11-11 10:35
Contact:

Flights: 220 (544hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VMFA-117 Commanding Officer

Poko wrote: 2019-08-31 00:29 Grupa I
Pilot A: Gildu
Pilot B: Poko
Wynik: 1:3
ACMI od 21 minuty.
ACMI pokazuje, że Gildu zaliczył maneuvre kill i utrzymał kontrolę nad maszyną mimo uszkodzenia. Stąd wynik 1:3 jest sprawiedliwy.

Mój wczorajszy komentarz, który wprowadził Poko w błąd był chybiony. Zwyczajnie zacząłem gadać myśląc, że Gildu spadł po trafieniu (a nie spadł).


Anyway, zastanawiałem się jak potraktować taką sytuację:
Zawodnik A zestrzeliwuje przeciwnika (B) dzięki manewrowi, po którym się rozbija.
W tej chwili interpretacja jest taka, że zaliczamy seta zawodnikowi A -> to może prowadzić do agresywniejszych, bardziej widowiskowych walk. Z drugiej strony promuje zachowania nierealistyczne (powiedzmy 'bardziej nierealistyczne', niż to co normalnie mamy w DCS).
Można to zostawić, bo co to szkodzi w arkadowych rozgrywkach, albo zmienić i wymagać ustabilizowania lotu po zestrzeleniu przeciwnika. Dodamy to na koniec do Lessonss Learned ;)

Informacje o statusie rekrutacji dostępne na stronie eskadry
VMFA - 117 Mighty Wombats
User avatar
Wikary
Moderator
Posts: 1162
Joined: 2018-11-11 10:35
Contact:

Flights: 220 (544hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VMFA-117 Commanding Officer

Jak zobaczycie/nagracie coś ciekawego i wartego wzmianki w swoich walkach to piszcie PW. Będą wyróżnienia ;)

Informacje o statusie rekrutacji dostępne na stronie eskadry
VMFA - 117 Mighty Wombats
Poko



Wikary wrote: 2019-08-31 11:48Anyway, zastanawiałem się jak potraktować taką sytuację:
Zawodnik A zestrzeliwuje przeciwnika (B) dzięki manewrowi, po którym się rozbija.
W tej chwili interpretacja jest taka, że zaliczamy seta zawodnikowi A -> to może prowadzić do agresywniejszych, bardziej widowiskowych walk. Z drugiej strony promuje zachowania nierealistyczne (powiedzmy 'bardziej nierealistyczne', niż to co normalnie mamy w DCS).
Można to zostawić, bo co to szkodzi w arkadowych rozgrywkach, albo zmienić i wymagać ustabilizowania lotu po zestrzeleniu przeciwnika. Dodamy to na koniec do Lessonss Learned ;)
IMHO w takim teoretycznym przypadku jak opisałeś runda powinna być anulowana jak w przypadku zderzenia na head-onie.

User avatar
Wikary
Moderator
Posts: 1162
Joined: 2018-11-11 10:35
Contact:

Flights: 220 (544hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VMFA-117 Commanding Officer

Ja to interpretowałem w kontekście:
Wikary wrote: 2019-08-19 20:33 3.f) Liczą się zestrzelenia i rozbicia. Decyduje kolejność komunikatów DCS.
Mid air collision jest wyodrębnione od sytuacji double KO :)

Informacje o statusie rekrutacji dostępne na stronie eskadry
VMFA - 117 Mighty Wombats
Poko



Wikary wrote: 2019-08-31 13:31 Ja to interpretowałem w kontekście:
Wikary wrote: 2019-08-19 20:33 3.f) Liczą się zestrzelenia i rozbicia. Decyduje kolejność komunikatów DCS.
Mid air collision jest wyodrębnione od sytuacji double KO :)
Będziemy ustalać jakiś minimalny interwał między komunikatami? Hmm... W sumie jak zwał tak zwał powinien być remis - zestrzelenie vs rozbicie - ale rozumiem, że pytasz w kontekście sumowania punktów w sytuacjach remisowych i baraży czy ma być 1:1 czy 0:0 w tej rundzie, tak? Moim zdaniem dalej uważam, że powinno być 0:0 zamiast 1:1. Fakap w takim przypadku jest po obu stronach. Z jedynką powinno się kończyć rundę bez kamikadze, bo to promuje złe nawyki, które mogą przenieść się do HRP. Ale to już taki niuans że zbytnio nie ma sensu nad tym debatować przy pojedynkach o złote kalesony :). Gdyby nagrodą był jakiś VR to co innego. ;)

User avatar
Wikary
Moderator
Posts: 1162
Joined: 2018-11-11 10:35
Contact:

Flights: 220 (544hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VMFA-117 Commanding Officer

To jest 'legacy' zasada i na teraz nie ma żadnego minimalnego interwału. Także przy podwójnym rozbiciu punkt dostaje ten, który rozbije się jako drugi wg DCSa.

Jeśli to będziemy zmieniać, to raczej to powinno być 0:0.

No może to nie turniej o puchar prezesa, ale tak całkiem bez wartości nie jest. Choćby integracyjnie działa dobrze i dzięki takim rozmowom będzie jeszcze bardziej lepszy!

Informacje o statusie rekrutacji dostępne na stronie eskadry
VMFA - 117 Mighty Wombats
User avatar
Wikary
Moderator
Posts: 1162
Joined: 2018-11-11 10:35
Contact:

Flights: 220 (544hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VMFA-117 Commanding Officer

Avantar wrote:
Qba wrote: 2019-08-31 18:43 Grupa III
Pilot A: Veron
Pilot B: Qba
Wynik: 3:1
ACMI
Jezeli Veron jest w grupie III to kto jest w grupie II?
Dwie sprawy.
  • Po pierwsze Sowin na skutek nieporozumienia nie został uwzględniony w turnieju.
  • Po drugie Veron nie zdoła rozegrać żadnej walki w grupie II ze względu na ograniczenia czasowe
Rozwiązaniem jest przenieść Verona do Grupy III, a Sowina wrzucić do grupy II.
Większość osób wyraziło już zgodę więc Veron rozpoczął rozgrywki bo mu zegar tyka. Ale prawda jest taka, że to jest uprzejmość w stosunku do naszych kolegów i w tej chwili właśnie załatwiają zgodę wszystkich. Twojej też potrzebują.

Jak wszyscy się zgodzą, to dojdzie do wymienionej zmiany w składach grup.
Jak nie, to zmiany nie zajdą.

Informacje o statusie rekrutacji dostępne na stronie eskadry
VMFA - 117 Mighty Wombats
User avatar
Avantar
Posts: 1125
Joined: 2018-06-19 09:26

Flights: 281 (754hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Dla mnie luz, tylko szukalem jakiegos oficjalnego komunikatu

Avantar
My rig: MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI; HyperX Fury RGB 64GB (4x16GB) 3200MHz DDR4 CL16; Intel Core i9-10900KA; Zotac RTX 3090; HOTAS Warthog; HOTAS Cougar; WinWing F16EX Throttle, MFD Cougar; Track IR 5; Thrustmaster TPR
User avatar
Wikary
Moderator
Posts: 1162
Joined: 2018-11-11 10:35
Contact:

Flights: 220 (544hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VMFA-117 Commanding Officer

Sprawa się toczy na bieżąco i nie nadążyłem z informowaniem.

Informacje o statusie rekrutacji dostępne na stronie eskadry
VMFA - 117 Mighty Wombats
User avatar
Wikary
Moderator
Posts: 1162
Joined: 2018-11-11 10:35
Contact:

Flights: 220 (544hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VMFA-117 Commanding Officer

Zmiany dokonane.

Dzięki nim dwóch więcej zawodników weźmie udział w turnieju, jednak grupa 3 będzie miała o jednego członka więcej. Będzie to miało wpływ na kwalifikację z 3 miejsca. Zastanowimy się jak to najbardziej koleżeńsko rozwiązać.

W razie zastrzeżeń, proszę o kontakt na PW.

Informacje o statusie rekrutacji dostępne na stronie eskadry
VMFA - 117 Mighty Wombats
Post Reply