Wiatrakowo

Wszystko co dotyczy "nietypowych" form rozrywki związanej z DCS - puchary, bardzo luźne misje arcade, czyli wszystkich możliwych zabaw z DCS. Forum dostępne tylko dla zarejestrowanych członków grupy.
Post Reply
User avatar
Mizuri
Posts: 197
Joined: 2019-08-17 17:24




Gildia Pilot

SGPSz Pilot SGPSz

PAM2Air Commanding oficer

Image

Witam w Wiatrakowie.
Misja została stworzona w głównej mierze z myślą o helikopterach.
Dostępne są też pozostałe jednostki lotnicze.
W misji zaimplementowano skrypty CSAR i CTLD oraz skrypt ASW (Anti-ship warfare)
Misja zawiera 8 stref treningowych, strefy odpowiadają WP w planie lotu dla większości jednostek.
Na starym lotnisku Kobuleti ustanowiono dwa: FARP Warsaw N i FARP Warsaw S uznawane jako główny MASH z którego startują jednostki SAR.
W pobliżu FARP Warsaw na starych pasach strartowych znajdują się ładunki podwieszane dla helikopterów.
Na lotnisku Kobuleti zostały umieszone samoloty szkolne i akrobacyjne.

--- Strefy działań ---

Strefy 1-4 cele naziemne:
1 - WP1 - Strefa AA - jednostki obrony lotniczej
2 - WP2 - Strefa Soft - pojazdy nieopancerzone
3 - WP3 - Strefa Tanks - pojazdy pancerne
4 - WP4 - Strefa Navy – jednostki pływające

Strefy 5-7 walka powietrzna:
5 - WP5 - Strefa AA2 - wrogie samoloty Mig-29S
6 - WP6 - Strefa AA1 - wrogie samoloty Su-27
7 - WP7 - Strefa AA3 - wrogie samoloty Mig-19
8 - Zwalczanie łodzi podwodnych

--- Zadanie specjalne ---

Jednostki ASW:
ASW1 – Mi8 0608; ASW2 - Mi8 5528; ASW3 – UH-1 050; ASW4 – UH-1 051
Trening w Strefie 8 trening ASW - zwalczanie lodzi podwodnych. Granice strefy oznaczono czerwonym dymem. W strefie znajduje się okręt USS Vella Gulf CG-72 - Range Master radio 128.00. Napraw, uzupełnienia uzbrojenia ASW można dokonać w Strefie ASW na lotnisku Batumi (strefa oznaczona czerwonymi chorągiewkami) lub na USS Vella Gulf oraz USS Stannis, USS Tarawa.

--- Jednostki transportowe ---
Trening w podejmowaniu i transporcie ładunków, jednostek naziemnych i wojska.
Jednostki:
Mi-8: 602; 603; 605; 6102;
UH-1: USArmy 1; USArmy 2; USArmy 3; USArmy 4
Strefy podejmowania ładunków i jednostek oznaczono białymi chorągiewkami na lotniskach Batumi i Kutaisi oraz w pobliżu FARP Warsaw S.

--- Trening CSAR ---
Jednostki medyczne UH-1: Medevac #1 - Medevac #8
Służba SAR dla jednostek graczy i AI.

--- UWAGA !!!! ---
Obszar RED posiada aktywne jednostki OPL włączając obszary walki AA.

--- Radio ---
Komunikacja radiowa na SRS.
Kanał ogólny - 255.00 - obecność obowiązkową.

Kanały specjalne
Grupa ASW - 270.00
MEDEVAC - 263.00
Grupa Transportowa Mi-8 - 260.00
Grupa Transportowa UH-1 - 265.00

----------------------------------------------------------------------------------

Image
Image
Image
Image
Image



W misji wykorzystałem następującec modyfikacje:
Poland - edit for DCS v2.5 https://www.digitalcombatsimulator.com/ ... s/1819783/ oraz malowania do różnych samolotów i pojazdów zebranych przeze mnie. Dla zainteresowanych cała paczka (1GB) jest dostępna pod adresem zawiera w/w modyfikacje. https://drive.google.com/file/d/1-7Bcty ... sp=sharing


Wszelkie komentarze mile widziane :D

i9-12900K | MSI MAG Z690 TOMAHAWK | G.Skill 128 GB | GeForce RTX 4090 | Samsung 970 EVO Plus 2TB | Samsung 970 EVO Plus 2TB | Samsung SSD EVO Plus 2TB | Samsung 970 EVO Plus 1TB | Samsung 860 PRO 1TB | Samsung 870 EVO 4TB | LG ULTRAGEAR GSM5BD3
Post Reply