Klawiszologia f-16

Forum tylko do odczytu, archiwum postów, obecnie przeniesione na Discord.
Dział Analizy, aktywny

Moderator: Instruktor

Locked
HopkinsPoland
Posts: 20
Joined: 2022-09-04 18:00




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Piloci pomocy. Zakupilem w promocji na steami f-16. Niestety narazie pogrywam na laptopie wiec mam do dyspozycji tylko klawiature i myszke. I jest problem. Nie moge sie rozgladac po kabinie za pomoca myszki. Zmiana w opcjach axis command jest myszka z i y a i tak nie moge. Chce jak w f-15 moc rozglafac sie kabinie a po naciscieciu jakiegos przycisku obslugowac kokpit. Da to sie ustawic. Czy wogole da rady obslugiwac f-16 tylko myszka i klawiatura?

Navarski
Posts: 21
Joined: 2021-09-27 20:35

Flights: 43 (95hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Pilot

Domyślnie jak ruszysz myszką aktywuje się kursor (żółty krzyżyk) pozwalający na klikanie po w przełączniki i przyciski w kokpicie. Ale jeśli chcesz ruszyć kamerą-głową plota to używając skrótu klawiszowego: Ctrl+C przełączasz się między powyższym trybem, a ruchem kamery-głowy. Ponowne użycie skrótu wychodzi z trybu ruchu głową, ale kamera zostaje w tym położeniu jakim była - nie zeruje się jej położenie.

Ogólnie to latanie na samej klawiaturze i myszce to trochę strzał w stopę. Do DCS-s przydaje się prosty HOTAS (przepustnica + joystick) inaczej to latanie to męka i udręka dla "gracza"/"pilota"...

P.S.
Skrót klawiszony podaję z pamięci Ctrl nie jestem pewien, może też być ALT - sprawdź.

User avatar
Avantar
Posts: 1125
Joined: 2018-06-19 09:26

Flights: 281 (754hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

"Czy wogole da rady obslugiwac f-16 tylko myszka i klawiatura?" - tak, da, ale wyłącznie na poziomie potrzebnym by zapoznać się z systemami. Latać sensownie się w ten sposób nie da

Avantar
My rig: MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI; HyperX Fury RGB 64GB (4x16GB) 3200MHz DDR4 CL16; Intel Core i9-10900KA; Zotac RTX 3090; HOTAS Warthog; HOTAS Cougar; WinWing F16EX Throttle, MFD Cougar; Track IR 5; Thrustmaster TPR
HopkinsPoland
Posts: 20
Joined: 2022-09-04 18:00




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Navarski, dzieki. Dokladnie skrot alt+C, ale juz go wrzucilem na myszke i mozna uczyc sie systemow. Mam 2 godziny zanim zdecyduje czy wybrac f-16 czy f-18. Narazie mnie ciszy samo latanie, nauka nawigowania itp. Po tym jak w nocy znawigowalem i wyladowalem,i raz zatankowalem w powietrzu f-15 jestem z siebie dumny i ide dalej. A hotas kto wie, moze pod choinką hehe

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Na przyszłość - nie czekaj z wyborem modułu do promocji i nie podejmuj decyzji w ostatniej chwili. Kiedy dojdziesz już do wniosku, że czas na nowy moduł, oblataj to czym jesteś zainteresowany na okresie próbnym ZANIM zacznie się promocja. I jak zacznie się promocja, będziesz wiedział co chcesz kupić.

PS Darmowe testy nie działają na Steam, tylko na stand alone, tu masz powód, żeby olać Steama :P

Locked