Eskadry Lotnictwa Szkolnego

Forum tylko do odczytu, archiwum postów, obecnie przeniesione na Discord.
Dział Analizy, aktywny

Moderator: Instruktor

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)



Gildia Rentier

Miałem już nie zabierać w tej sprawie głosu, ale to było by nie właściwe wobec wypowiadających się kolegów.
Podsumowanie - dziękuje wszystkim za wyrażenie swojej opinii na ten temat.
Pomysł był właśnie do omówienia jak to sugerowało wrzucenie go do kalendarza i nic nie stało na przeszkodzie żeby wszyscy zainteresowani brali w nim udział (tym bardziej administracja).
Co wyraźnie zaznaczone było w wydarzeniu "Spotkanie organizacyjne ELS" zaakceptowanym przez adminów.
Nie będę nikogo ganiał to TS żeby przedstawiać pomysły i się dowiedzieć że on nie jest od tego, chcemy coś przedyskutować możemy to robić na spotkaniach.
Przynajmniej przyjdą osoby zainteresowane tematem.
Ale do rzeczy, temat jest dobry przynajmniej jego pierwsza część, tz. szkolenie podstawowe - to widać się podoba administracji i nikt nie ma pretensji.
Pomagam nowym bo wiem jak ciężko jest wystartować z DCS i tak nikt mnie o to nie prosił (a i nic nie wiem że jakoby mam technicznego).
Co do szkolenia na poszczególne maszyny, temat właśnie był do omówienia.
Jest opinia że tą role powinny przejmować istniejące eskadry, można i tak.
Tylko nasuwa się pytanie a co jak dana eskadra ma już komplet i nie ma ochoty szkolić nowych.
Może to i prawda, po co zmieniać cokolwiek lepiej niech każdy robi swoje.

User avatar
Shadow
Posts: 32
Joined: 2021-01-04 20:14

Flights: 80 (216hs)



Gildia Rentier

Szkolenia można też przekuć w formę zabawy. Widziałem gdzieś taką tabelkę, gdzie w wierszach były modele DSC, a w kolumnach poszczególne umiejętności od cold start, przez rodzaje startu po użycie radarów i poszczególnego uzbrojenia (dość szczegółowo rozbite). Zdobywanie umiejętności można przekuć w swego rodzaju robienie kariery. Nie przywiązywałbym tego od razu do regulaminów typu, żeby uczestniczyć w HRP to musisz mieć komplet szkoleń. Jednak dla zachęty można w niektórych misjach wymagać na przekład przeszkolenia z obsługi AGM65.

Oczywiście nikt się nie będzie szkolił od podstaw jak już długo lata. Można przydzielać umiejętności z autopsji. Jak ktoś uruchomił maszynę, wystartował, przeleciał po waypointach i wykonał poprawnie podejście do lądowania w misjach TNG, LRP czy HRP to można to wszystko od razu odhaczyć. Może się to spodobać miłośnikom RPG. Taka tabelka mogłaby być przypięta do konta użytkownika. Mogą się też generować statystyki. Będzie można wyłapać potrzeby szkoleniowe. Czy jest do tego potrzebna specjalna eskadra szkoleniowa to nie wiem. Jednak musi się znaleźć ktoś chętny, żeby wrzucić i poprowadzić misję szkoleniową.

Właściwie żeby szkolenia nie były tak wielkim obciążeniem dla szkolących mogą dotyczyć jednego specyficznego aspektu. Można się umówić na trening użycia TGP na poligonie. I nie ważne czy ktoś zna procedury lotniskowe. Umawiamy się nad jakimś celem i uczymy TGP. Potem nie ważne czy uczeń wyląduje czy się rozbije :). Trening startu i lądowania to osobne szkolenie.

Proponuję to wszystko jak najbardziej przekuć w formę zabawy. No i wspomóc jakimś systemem, żeby zapisywać co kto umie. To ułatwi wyłapać problemy typu: "tak, uruchomiłem samolot i jestem gotowy" a za 15 minut w powietrzu "a jak się ustawia TACAN?, a jak się...". Chyba też pomoże się przygotować na to co potrafi lub nie nowy skrzydłowy.

Na pewno nie szedłbym w stronę stwierdzeń, że ktoś musi/powinien szkolić bo jest na danej pozycji czy z innego powodu. Każdy tu jest dla zabawy. Jeżeli kogoś cieszy uczenie innych to super. Jeżeli nie to nie można mieć roszczeń.

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)



Gildia Rentier

Panowie to temat z zeszłego roku (brązowa łopata dla Shadow-a! :)) - wszystko idzie w kierunku opisanym na forum instruktorskim.

Ten temat zamykam - bo na pewno nie jest już aktualny. :)

Kontakt z administracją (Marshallers) via contactadmin.
Dodawanie odznaczeń do profilu viewtopic.php?p=2106#p2106 .
Locked