MIG 21 BIS NDB

Forum tylko do odczytu, archiwum postów, obecnie przeniesione na Discord.
Dział Analizy, aktywny

Moderator: Instruktor

User avatar
Siwy
Posts: 268
Joined: 2018-10-31 08:29

Flights: 36 (127hs)
Specialized in: MiG-21bis



Gildia Rentier

PLMB Oficer

Hahahaha xD

User avatar
jetfighter
Posts: 8
Joined: 2019-11-11 12:57


Specialized in: MiG-21bis



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Panowie czy ktoś byłby tak miły i pomógł mi rozwikłać kilka kwestii? nie jestem zielony w zakresie nawigowania przeczytałem manual i poradniki - oglądam filmy na YT i nawigowanie u mnie po prostu nie działa jak należy :( oglądam poradniki xxJohnxx na YT i u niego wszystko działa i jest zrozumiałe natomiast u mnie to jest nie do odtworzenia i nie wiem czemu. Problem mam z:
1. przechwytywanie radiali - w momencie kiedy przychwytuje radia jego wskanik na NPP cały czas potwornie drży (lewo prawo) nie ma mowy o precyzyjnym ustabilizowaniu się na wybranym radialu
2. descent mod (proceed)- w poradnikach pojawia się informacja że w momencie korzystania z tej funkcji pojawiają się na KPP dwa Flight Directory ktróre wskazują sciężkę (tak jest też w manualu) no to niestety u mnie się nie pojawiają (zarówno korzystając z RSNB oraz w trybach SAU) na filmach YT pilotom pojawia się horyzontalny wskanik po lewej stronie pokazujący góra dół - u mnie jest tylko pozioma kreska jeżdząca w lewo i prawo
jak ktoś z Was bylby na tyle miły i wskazał mi co źle robię to będę bardzo wdzięczny gdyż zanim dołącze do eskadry chciałbym mieć pewność, samolot u mnie działa poprawnie

User avatar
Siwy
Posts: 268
Joined: 2018-10-31 08:29

Flights: 36 (127hs)
Specialized in: MiG-21bis



Gildia Rentier

PLMB Oficer

Spróbuj przytrzymać 2-3 sek. Przycisk KSI przed czy masz sygnał RSBN/PMRG w słuchawkach? Sprawdź przelącznik ARK/RSBN czy ustawiony jest odpowiednio do systemu nawigacji którego używasz jeśli nadal nie działa przetasuj raz jeszcze obwody AGD, KSI i DA-200 jak nic nie da jutro na lotach zmierzymy się z tym tematem. :)

User avatar
jetfighter
Posts: 8
Joined: 2019-11-11 12:57


Specialized in: MiG-21bis



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Siwy wrote: 2020-02-23 13:46 Spróbuj przytrzymać 2-3 sek. Przycisk KSI przed czy masz sygnał RSBN/PMRG w słuchawkach? Sprawdź przelącznik ARK/RSBN czy ustawiony jest odpowiednio do systemu nawigacji którego używasz jeśli nadal nie działa przetasuj raz jeszcze obwody AGD, KSI i DA-200 jak nic nie da jutro na lotach zmierzymy się z tym tematem. :)
co znaczy przetasować obwody? :D

User avatar
Siwy
Posts: 268
Joined: 2018-10-31 08:29

Flights: 36 (127hs)
Specialized in: MiG-21bis



Gildia Rentier

PLMB Oficer

Wyłączyć wszystkie i włączyć raz jeszcze zgodnie z procedurą odpalenia. :)

Locked