Witam i mam dwa pytania

Forum tylko do odczytu, archiwum postów, obecnie przeniesione na Discord.
Dział Analizy, aktywny

Moderator: Instruktor

Nieyu
Posts: 8
Joined: 2020-10-25 18:59




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam i dziekuje za dodanie mnie do forum.

Mam dwa pytania, zapewne banalnie proste dla was. Kupilem Su25, fajny klasyk w porownaniu do SU25T :)

Pojawila sie razem z nim jakas kampania. Rezczywiscie pierwsza misja jest na SU25 , ale kolejna na SU25T? Tak ma byc czy to jakis blad matrixa?

I kolejne. Przy edydtorze szybkich misji, wybieram SU25, kraj: wyberam Czechoslowacje ale po uruchomieniu misji mam maszyne w standardowym rosyjskim malowaniu. ??

User avatar
Vega
Posts: 106
Joined: 2020-04-25 22:16
Contact:

Flights: 35 (122hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

DCS dla każdego modułu posiada domyślną, ograniczoną ilość malowań. Su-25 nie posiada domyślnego malowania dla Czechosłowacji. Jeżeli interesuję Cię konkretny kamuflaż, możesz śmiało zajrzeć tutaj:

https://www.digitalcombatsimulator.com/en/files/

Pobierasz wybrane malowanie następnie umieszczasz w odpowiednim folderze dla danej maszyny. Spora część plików posiada dokładne instrukcje. Lub jeśli masz trochę doświadczenia w programach graficznych, możesz spróbować utworzyć je sam :D. Trochę więcej info na temat tworzenia malowań znajdziesz tutaj:

viewtopic.php?f=93&t=3820

viewtopic.php?f=147&t=3856

Nie znam odpowiedzi na pierwsze pytanie. Jeżeli potrzebujesz z czymś pomocy, pytaj śmiało.
Trzymaj się :D

Keep the blue side up.
VEGA
User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Nieyu wrote: 2020-10-27 01:26 Witam i dziękuje za dodanie mnie do forum.

Mam dwa pytania, zapewne banalnie proste dla was. Kupiłem Su25, fajny klasyk w porównaniu do SU25T :)
Pojawiła się razem z nim jakaś kampania. Rzeczywiście pierwsza misja jest na SU25 , ale kolejna na SU25T? Tak ma być czy to jakiś błąd matrixa?
Nie wiem, po co tracisz kasę na to, czym i tak pewno nie będziesz latał, no ale z gustami się nie dyskutuję. Kampanie to zbiór misji i pewno dlatego masz nie ten model w następnej w kolei misji, wystarczy w edytorze dostępnym w DCS wczytać daną misję i zamienić maszynę. Nie polecam kupowanie kampanii, ponieważ w DCS ciągle następują zmiany i niektóre update wpływają bezpośrednio na wcześniej stworzone misję. Szczególnie jak posiadają skrypty, oczywiście czasem je można poprawić.
Nic nie zastąpi ludzkiego instruktora, bo loty solo i w grupie to diametralnie różna sprawa. Mysie, że po to przyłączyłeś się do nas, żeby latać na misjach, a przynajmniej na początek szkolić się razem z innymi pilotami.

Każde malowanie można sobie zastąpić np. ściąganym z forum lub własnym. Pamiętaj o właściwym umieszczeniu plików i że nie będą go widzieć inni piloci nieposiadający tego samego malowania.

Nieyu
Posts: 8
Joined: 2020-10-25 18:59




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Dzieki za odpowiedzi :), faktycznie jest tu cos takiego jak edytor misji.
Hancer, dolaczylem tutaj bo jest tu sporo interesujacych info ktore w kwesti tego symulatora sa bardzo przydatne.. Mam DCS od dlugiego czasu niestety sprzet nie pozwalal mi kozystac z niego w pelni. Ostatnio zmienilem sprzet :)
Co do wspolnego latania. W realu bylem pilotem szybowcowym, w wirtualu, nie pamietam od kiedy latam na vatsim. Mam ponad 2000h ( z czego ponad 1000 na C130. ). Znam roznice miedzy lataniem w realu , wirtualnie online i offline. Masz racje ze ludzki instruktor to nie dokladnie to samo co fimik na youtube.

Niestety, dolaczajac tu nie myslalem o lataniu w misjach czy szkoleniu z innymi pilotami. Na chwile obecna ciesze sie ze DCS dziala bez haczenia sie. Wieczorami, gdy mam czas ( dzieci spia a zona oglada serial :):) ) , odpalam DCS , i cwicze uzywanie roznych systemow. Latanie samo w sobie nie stanowi problemu, nawigacja tez jest dosc prosta ale systemy uzbrojenia wymagaja treningu.

A co do Su25- kupilem bo mi sie podoba. Fajny klasyk bez szklanego kokpitu

User avatar
Glow
Posts: 135
Joined: 2019-08-29 23:09




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

W FC3 są dwie mini kampanie dla Su25 i kilka misji. Mini Kampanie to: Cold War Warrior 1989 i Revanche. O której mowa?

Misje dla Su25 to Tskhinvali Interdiction na Kaukazie i 3 treningowe na Zatoce. Chyba w module Su25 jest to samo co w FC3.

Su25 to świetny trening przed takimi modułami jak Mig21 czy Mi8 gdzie poziom komplikacji jest kilka poziomów wyższy. Z tego co czytam w update logach, kampanie są stale aktualizowane, są też nieoficjalne patche do darmowej Su25T - Georgian Oil War 2008 (ponoć to 100 misji).

Również zamierzam oblatać te kampanie do Su25.
Przymierzam się zaliczyć Afganistan 82' w Su25, ciekawi mnie jak zrobili ten temat.

Opcja latania kampanii coop była by interesująca.

Nieyu
Posts: 8
Joined: 2020-10-25 18:59




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Glow, mowa o tej drogiej Revanche. Poprostu sa tam dwie misje treningowe ktore z jakiegos powodu wykonuje sie na SU25T. Potem juz SU25. Jestem w trakcie tej kampani.
SU25 to faktycznie fajna maszyna. SU25T z powodu posiadania broni precyzyjnej to maszyna do ciec chirurgicznych. SU25 przy niej to kombajn wielkopowierzchniowy :):).
Nie mniej jest lzejszy i lepiej zachowuje sie w powietrzu, jest przyjemniejszy w pilotazu. SU25T jest ok lecz wymaga wiecej uwagi.

Zastanawiaja mnie slowa Hancera . Co mial na mysli mowiac "i tak nie bedziesz nim latac" ? Nie przewidujecie w waszych misjach takich maszyn?

Co do wyzszego stopnia , o ktorym mowisz ,mam tez MI8. Rewelacja. W porownaniu z wiatrakami dostepnymi w FSX (nawet tymi platnymi) model lotu jest rewelacyjny. Swietnie symuluje moment obrotowy wirnika. "Bawie" sie nim latajac z lotniska na lotnisko. Skupiam sie na razie na samym pilotazu.

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 207 (467hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Nieyu wrote: 2020-10-30 17:43Zastanawiaja mnie slowa Hancera . Co mial na mysli mowiac "i tak nie bedziesz nim latac" ? Nie przewidujecie w waszych misjach takich maszyn?
Zdecydowana większość misji wykonywana jest siłami zachodu, zachodnimi maszynami. W nielicznych misjach PvP po stronie czerwonej też zwykle latają jakieś JFy czy F-14. Ze wschodnich maszyn używane są głównie śmigłowce, z powodu... bo nie ma wyboru ;)

Są tutaj eskadry latające na rosyjskich maszynach, ale z tego co widzę raczej w polskich barwach. Latają treningi, a duże misje na takie maszyny zdążają się naprawdę sporadycznie.

User avatar
Alienzo
Moderator
Posts: 446
Joined: 2018-09-30 15:46
Contact:

Flights: 228 (577hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Marshaller

SGPSz Pilot SGPSz

VF-31 Commanding Officer

492nd vFS Pilot

Od czasu do czasu i Su-25T się poleci. Jak Krzychoo nie doda to można zawsze spróbować z jakimś MM zagadać ;)

Lataj tym czym lubisz. O ile to nie są samoloty zbyt stare do klimatu to raczej nikt problemu nie robi dodać niszowej maszyny.

Oczywiście bez skrajności bo Mig-15 lecieć po stronie RED nie chcesz ;)

User avatar
Vega
Posts: 106
Joined: 2020-04-25 22:16
Contact:

Flights: 35 (122hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Pracuję nad misją, będzie 4x Su-25t Sił powietrznych Gruzji :D

Keep the blue side up.
VEGA
Nieyu
Posts: 8
Joined: 2020-10-25 18:59




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Nie chodzilo mi o niszowe czy nie maszyny. Uwazam ze wieksza ilosc typow robi rozgrywke ciekawsza.

A tak na marginesie , z innej bajki. ZAuwazyliscie ze MI8 w DCS to tak naprawde nie MI8 ?

User avatar
Vega
Posts: 106
Joined: 2020-04-25 22:16
Contact:

Flights: 35 (122hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Masz na myśli fakt, że w naszym wojsku nazywają je Mi-17?

Keep the blue side up.
VEGA
Nieyu
Posts: 8
Joined: 2020-10-25 18:59




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Nie. Nie tylko w naszym . Gdy zmodyfikowano MI8 w 1981 dostal oznaczenie MI17 . Przez dlugi czas tak sie nazywal. Po uopadku "sojuza" ujednolicono nazewnictwo i obecnie w Rosji nazywa sie MI8M ale wersje eksportowe nadal maja nazwe MI17.
Czyli w konflikcie z Gruzja powienen nazywac sie MI8M , ale w misjach afaganskich MI17. Wiem czepiam sie szczegolow :):):):)

User avatar
Glow
Posts: 135
Joined: 2019-08-29 23:09




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Właściwie to Mi8MTV jest pochodną wersją od demo Mi17. Pamiętam to z manuala do DCS Mi8MTV - chyba najlepszy manual ze wszystkich EDkowych modułów.

Nieyu
Posts: 8
Joined: 2020-10-25 18:59




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Kolejne pytanie od noba . :):)
Czy jest mozliwosc a jesli tak to gdzie sa zapisane kampanie, a konktretnie misje z ktorych sie skladaja by je wyedytowac. Mam chyba jakis blad w kampani dla SU33 z kuzniecowa. ( dragon sky). W jednej z misji mam przechwycic wrogie samoloty. Problem w tym ze w powietrzu poza mna I skrzydlowym nic kompletnie nie ma. Sprawdzalem w necie I w tej misji jest troche maszynek w powietrzu, wrogich I swoich. U mnie nie ma nic. Czy jest szansa to wyedytowac?

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Nieyu wrote: 2020-11-15 15:27 Czy jest szansa to wyedytowac?
No tak nie edytowane misje i po kilku update robi się kaszana. Kuknij tu: C:\Users\.........\Saved Games\DCS.openbeta\Missions\Campaigns
Ogólnie to nie jest nauka takie latanie polecam nasz serwer i szkolenia.

Locked