A-10C II Coolie sw problem

Forum tylko do odczytu, archiwum postów, obecnie przeniesione na Discord.
Dział Analizy, aktywny

Moderator: Instruktor

Locked
User avatar
Bercik
Posts: 166
Joined: 2019-01-27 20:14

Flights: 123 (301hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

1st AC Pilot

SGPSz Pilot SGPSz

Witam serdecznie,

Czy ktoś z was miał problem z współpracą X-56 z A-10C II?
Przypisałem Coolie hata do niższego z dwóch hatów na przepustnicy X-56. Niestety używanie go nie daje żadnego efektu.
Naciskanie klawiszy (domyślnie H,K na przykład dla left i right) działa jak powinno.

Jakieś pomysły co może być nie tak?

Usunąłem a następnie ponowiłem przypisanie w ustawieniach i nadal dzieje się to samo.

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 207 (467hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Po pierwsze zobacz czy nie masz tam po przypisywanych jeszcze innych naciśnięć na innych urządzeniach USB (zależy ile ich masz). DCS ma tendencję do przypisywania nawet nieistniejących przycisków i osi (np. przyciski do orczyka).

Po drugie czy używasz jakiegoś oprogramowania pośredniczącego w stylu Target? Tam może leżeć problem, bo Coolie Hat wymaga krótkich naciśnięć i długich przytrzymań i w niektórych przypadkach w takim oprogramowaniu trzeba użyć odpowiednich funkcji umożliwiających takie działanie.

User avatar
Bercik
Posts: 166
Joined: 2019-01-27 20:14

Flights: 123 (301hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

1st AC Pilot

SGPSz Pilot SGPSz

Nie używam żadnego softu pośredniczącego miedzy joyem a dcsem, ale podejrzewam co się dzieje.

Przypisałem tego hata też do obsługi NSa-430.
Teoretycznie działa on w tle każdego modułu, więc i tu polecenia zamiast do A-10 szły do NSa, który nie był włączony.

Będę przy kompie to to sprawdzę

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 207 (467hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Czytałem raporty, że w A-10C II just bug z NSem i mimo, że w tym samolocie on nie działa to albo się pojawiał, albo blokował klawisze. Może poprawią to w jutrzejszym patchu.

Locked