F-15C - pytania początkującego

Forum tylko do odczytu, archiwum postów, obecnie przeniesione na Discord.
Dział Analizy, aktywny

Moderator: Instruktor

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Nie ma czegoś takiego :) Zależy jaki styl latania lubisz, bo bywają kompletnie różne.
Śmigłowce, czy samoloty?
Zachodnie, czy wschodnie?
Amerykańskie, czy "reszta"?

Stosunkowo najkompletniejszym jest A-10C, ale to bardzo specyficzny, powolny samolot wyłącznie A-G.
Mocno skończony i mocno aktualizowany jest Hornet, ale to bardzo specyficzny samolot przeznaczony do działań z lotniskowców (zdecydowanie polecam zakup Supercarriera), wielozadaniowy, uniwersalny.
Mocno skończony jest Tomcat, ale to bardzo specyficzny samolot przeznaczony głównie do walki A-A z ograniczonymi możliwościami A-G, ale z zajebistym klimatem, przeznaczony do działań z lotniskowców (zdecydowanie polecam zakup Supercarriera).
Mocno WIP Viper, wielozadaniowy, fajny do latania, ale jeszcze wpowijakach.

Nie ma "najbardziej opłacalnego". Przez święta były dwa tygodnie aby poznać możliwości modułów i podjąć decyzję.

User avatar
FastDust
Posts: 65
Joined: 2019-08-16 18:28

Flights: 79 (240hs)
Specialized in: JF-17



Gildia Rentier

SN-42 Pilot

montffa wrote: 2021-01-17 16:20 W jaki moduł DCS-a opłaca się zainwestować? Tzn. jaki samolot?
Temat rzeka, każdy poleci coś innego, zależy jak chcesz grać co Cię interesuje itd. Każda taka sugestia raczej jest stronnicza więc na wstępie dodam, że latam JF-17, choć posiadam inne moduły i znam je w co najmniej podstawowym stopniu.

Wybór Twój, ale mogę Ci pomóc lekko zawężając wybór maszyn do : F/A-18C, F-16C, JF-17, A-10C II
To są maszyny które ja brałbym pod uwagę zaczynając ponownie. Moim zdaniem pozostałe modele są dość wyjątkowe np. Harrier to VTOL/STOL, do F-14 przydałby się drugi pilot itd.
Wszystkie 3 maszyny poza JF-17 są dość podobne (np. "łatwiej" przeskoczysz na takie F-16C znając F/A-18C) z tym że A-10C II skupia się prawie jedynie na AG (pozostałe to multirole). JF-17 umieszczam ponieważ po poznaniu pozostałych modułów dalej uważam go za najprostszego do nauki a jednocześnie wysoce uniwersalnego jeśli chodzi o zadania.

PS.
Należy dodać, że moduł F/A-18C jest obecnie najpopularniejszy w społeczności, F-16C jest jeszcze mocno nieskończony, A-10C II w tej wersji dostało kilka ciekawych/nowoczesnych funkcji, JF-17 jest niszowy na gildii, za to jest jednym z bardziej skończonych modułów (pełniejszy zakres uzbrojenia, działające systemy itp.)

Nahen



FastDust wrote: 2021-01-17 17:13
do F-14 przydałby się drugi pilot itd.
Nie sądzę ;) Nie ma tam miejsca dla drugiego pilota ;)

User avatar
montffa
Posts: 11
Joined: 2020-12-25 14:52

Flights: 5 (17hs)
Specialized in: F-15C



Gildia Rentier

Dzięki za pomoc. Zastanawiałem się nad F16 i A10. Ale skoro twierdzisz, że F16 nie jest dokończony, to zdecyduję się chyba na stary A10. F16 jest jednak dość drogi. Chciałbym mieć jakiś w miarę sprawny samolot. Czy razem z tymi samolotami są także w module jakieś misje? Mam obecnie FC3 z F15 jest tak tylko 2 misje które dają jakąś satysfakcję.

User avatar
FastDust
Posts: 65
Joined: 2019-08-16 18:28

Flights: 79 (240hs)
Specialized in: JF-17



Gildia Rentier

SN-42 Pilot

montffa wrote: 2021-01-18 10:22 Dzięki za pomoc. Zastanawiałem się nad F16 i A10. Ale skoro twierdzisz, że F16 nie jest dokończony, to zdecyduję się chyba na stary A10. F16 jest jednak dość drogi. Chciałbym mieć jakiś w miarę sprawny samolot. Czy razem z tymi samolotami są także w module jakieś misje? Mam obecnie FC3 z F15 jest tak tylko 2 misje które dają jakąś satysfakcję.
Tzn. główne funkcje według mnie w F16 działają czyli AIM-120, HARM czy Mavericki nie zrozum mnie źle polatasz nim na misji, jest tam kupa rzeczy do nauki i moduł jest dość skomplikowany, ale porównując zaawansowanie prac F16 a A10 no to F16 leży. Jeśli chodzi o single player to do F16 jest 8 misji (3 na Caucasie) brak kampanii, do A-10 jest 19 misji (tylko jedna poza caucasem) i 3 kampanie. Najlepiej sprawdź filmy na YT z obu maszyn i porównaj.

User avatar
Vega
Posts: 106
Joined: 2020-04-25 22:16
Contact:

Flights: 35 (122hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

montffa wrote: 2021-01-17 16:20 W jaki moduł DCS-a opłaca się zainwestować? Tzn. jaki samolot?
Zanim wydasz jakąś większą sumę na zaawansowane moduły, warto by było w pełni opanować podstawy, poznać dokładnie mechanikę użycia radaru, polatać procedury nadlotniskwe, poznać podstawy taktyki do walki. F-15C to świetny moduł w tym celu, ze względu na jego przyjazną charakterystykę pilotażu. Jeżeli nie zrozumiesz tych podstawowych mechanizmów, przejście na lepiej odwzorowany model może być totalną czarną magią. Poprawne odpalenie F-16, to rocket science w porównaniu do obsługi całego F-15C. Chociaż trzeba tu rozgraniczyć osbługę samolotu, od umiejętności użycia go w walce.

Keep the blue side up.
VEGA
User avatar
Vincent
Posts: 387
Joined: 2019-09-12 02:39

Flights: 179 (483hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

333 Commanding oficer

Moim zdaniem. Jesli oczywście masz juz podstawy opanowane. Mechanika lotu, procedury operacyjne..... Najlepsze wydatki: JF-17, F-18,
z szybkich. na wiatrakach się nie znam.
Jeśli nie masz podstaw. to najlepszym samolotem do nauki jest F-15. Nawigacja INS. Łatwy w obsłudze. Jak nawigować .... zrobiłem manual.
Ja z mojej strony, mimo iż jestem Hardcorowcem, uwielbiam latać F-15 ponieważ nawigacyjnie i SA wymaga dużo więcej wiedzy i umiejętności.
Jest przyjazny w pilotażu i kosztuje grosze. Do nauki środowiska DCS jak najbardziej polecam.
Bardzo łatwo z Eagle mozna się przesiąść na Vipera czy Horneta. Nawigowanie bardziej podobne w Viperze.

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Ja tylko wtrące pytanie pomocnicze - dlatego w wątku, który ma zawierać materiały szkoleniowe z F-15C trwa dyskusja nt. kilku innych modułów i kółko porad (tak, sam też odpisywałem).
a) można była zadać pytanie gdzieś indziej
b) proszę @Marshaller o rozdzielenie i przeniesienie off topa.

Vlad: ogarnąłem, faktycznie temat się rozjechał kompletnie

User avatar
montffa
Posts: 11
Joined: 2020-12-25 14:52

Flights: 5 (17hs)
Specialized in: F-15C



Gildia Rentier

Sorki za wprowadzanie w błąd swoimi pytaniami nie związanymi z tematem "Materiały szkoleniowe z F15c". Dzięki za utworzenie nowego tematu. Mam nadzieję, że materiały tutaj zamieszczane pomogą wielu początkującym. Pozdrawiam.

User avatar
montffa
Posts: 11
Joined: 2020-12-25 14:52

Flights: 5 (17hs)
Specialized in: F-15C



Gildia Rentier

Chciałbym uzyskać pomoc w zakresie dostępu do serwerów na Team Speak3 Client. Dzięki.

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Ale jaką pomoc? Wszystko jest opisane we właściwym wątku informacyjnym:
viewtopic.php?f=88&t=4

W pierwszym dziale faorum jest kilka wątków informacyjnych - o serwerach, regulamin, zasady udziału w misjach. Polecam zapoznanie się ze wszystkimi.

Locked