F16 - Maverick boresight na ziemi

Forum tylko do odczytu, archiwum postów, obecnie przeniesione na Discord.
Dział Analizy, aktywny

Moderator: Instruktor

Locked
tristar
Posts: 5
Joined: 2021-05-01 21:26

Flights: 2 (3hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Cześć,

Ostatnio widzialem co najmniej dwa źródła na YT wskazujące że w F16 można zrobić Boresight Mavericków z TGP na ziemi, niestety u mnie nigdy nie działa. w trakcie lotu procedura działa poprawnie ale nie jest zbyt wygodna. Na ziemi jest fajnie bo można wystartować i nie martwić się już o ten szczegół.

Na ziemi wlączam GND JETT enable i Master ARM na Simulate i przeprowadzam procedurę jak w locie, niestety na końcu Maverick pozostaje nieskorelowany z TGP. Czy ktoś miał lub właśnie nie miał podobnych problemów?

tristar
Posts: 5
Joined: 2021-05-01 21:26

Flights: 2 (3hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Update: Sprawdziłem na najnowszej Open Beta i albo coś się zmieniło albo robiłem coś źle. Procedura działa i po skorelowaniu na ziemi (ustawiam Master ARM na Simulate i GND Jett na enable) widok TGP ładnie koreluje się z widokiem Mavericka w locie.

Na ziemi wygląda to dziwnie, po wciśnięciu BSGT na MFD Mavericka wygląda na skorelowany ALE po wciśnięciu TMS down widok z kamery wraca na "nieskorelowane" położenie, ważne że potem w locie jest OK. Nie wiem czy to jakiś bug czy tak ma być, może tak ten system działa (zachowuje się inaczej z tzw. "weight on wheels"), nie wiem, ale działa :)

Locked