DEFILADA POWIETRZNA

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich


Image

Post Reply
User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 265 (635hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Witam Wszystkich
Pisząc tego posta nie mam zamiaru nikogo urazić ani obrazić, ale mam wrażenie duża część pilotów gildi nie umie i nie potrafi latać.
Drugi rok z rzędu organizujemy z Wodzem defiladę powietrzną i nie można uzbierać pełnego składu. Widać przelot po prostej na skrzydle lub slocie prowadzącego to wyczyn niewyobrażalny i nieosiągalny dla większości z Was. Na różnego rodzaju misjach i treningach potraficie podlecieć do tankowca, utrzymać się za nim i uzupełnić paliwo, a nie potraficie bądź nie chcecie przelecieć się po prostej i zaprezentować się w locie w formacji, którą każdy przeciętny pilot powinien umieć utrzymać.
Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdego interesuje takie latanie i nie wymagam od nikogo wykonywanie nie wiadomo jakich ewolucji powietrznych, ale raz w roku chyba można by spiąć pośladki i pokazać, że jednak potrafi się latać. Obsługa systemów statku powietrznego i znajomość procedur to jedno, a latanie to drugie. Bo latanie nie polega na włączeniu radaru i namierzeniu przeciwnika lub zrzuceniu bomby. Latanie polega na tym, żeby statek powietrzny którym lecę zachowywał się w powietrzu tak jak ja chcę, a nie tak jak mi się uda. Niech każdy z Was, który uważa, że umie latać zrobi dwie proste rzeczy. Pierwsza, zrobić zakręt w lewo a potem w prawo o 360 stopni, ale starać się utrzymać się stałą prędkość, wysokość i przechylenie. Druga rzecz to w locie po prostej wyhamować do prędkości minimalnej dla danego statku powietrznego, a następnie rozpędzić się, ale beż utraty i naboru wysokości. Stawiam skrzynkę browara, że wielu z Waz będzie miało problemy z wykonaniem tych manewrów poprawnie.
Nie zamierzam tutaj nikogo uczyć latać, ale chcę Wam wjechać na ambicję i zmobilizować do wzięcia udziału w tegorocznej defiladzie powietrznej. Będzie organizowanych jeszcze kilka treningów i mam nadzieję, że jednak uda się zapełnić większość slotów. Zapraszam również do udziału na maszynach nie ujętych w rozpisce treningów do defilady. Warunkiem jest jednak minimalna ilość statków powietrznych, 3 tego samego typu lub formacja składająca się z dwóch różnych typów samolotów, ale po dwie sztuki np. 2 x Harier i 2 x Mirage.
Uprzedzając od razu tych, którzy będą mi zarzucać, że na Iskrach tzn MB-339 na treningach nie ma pełnego składu informuję, że jako Wirtualne Biało - Czerwone Iskry mamy swoje treningi na których trenujemy przelot całością formacji, a na treningach do defilady jest zawsze prowadzący, który trenuje z całością wyjście na czas.
Z lotniczym pozdrowieniem
Orzeł

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 265 (635hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Chciałem jeszcze dodać, że dziękuję tym wszystkim, którzy do tej pory brali udział w treningach.

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
Post Reply