Przywitaj się

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich


Image

User avatar
TRUP
Posts: 36
Joined: 2019-11-28 22:20

Flights: 119 (299hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Pilot SGPSz

PAM2Air Executive Officer

Witam

W DCSa dopiero zaczynam.Śmigłowcami zajmuję się zawodowo więc i tu zaczynam od nich na początek Mi-8 z czasem następne maszyny, liczę na pomoc bardziej doświadczonych oraz na dobrą zabawę.

User avatar
Andy
Posts: 1
Joined: 2019-12-01 23:16




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć.
Pozwólcie, że i ja się z Wami przywitam. Bardzo młody gość ;), jeśli chodzi o stan silnika..., 45 lat ;) Lotnictwem zajmuję się od dzieciństwa. I tym realnym jak i wirtualnym. Pierwsze symulatory były u mnie na atari (1980- jak ten czas zleciał...), comodore i amidze, z której byłem baaardzo dumny :) ... Następnie rozpocząłem swoją przygodę w FSX, na którym swoje loty rozpocząłem od 2007 roku. Od 2007 roku latam nieprzerwanie w sieci VATSIM, przechodząc przez Prepar3d a obecnie X-Plane 11. Nawet specjalnie pod symulatory zakupiłem Okulusa Rift, ale jakoś nie podeszło, za to dzieci mają radochę. DCS mam od początku jego pojawienia się, ale nie miałem z kim latać to i czekał na odpowiedni moment. Jakiś czas temu przeczytałem o Waszej ekipie i po namyśle zdecydowałem się do Was dołączyć. Teraz wreszcie za DCS zabieram się konkretnie i mam nadzieję, że pozostanę z Wami na dłużej. Samoloty jakie posiadam to Tomcat i Hornet i na nich się skupiam. Mam nadzieję, na intensywne szkolenie i na lata wspólnych misji z Wami :) Pozdrawiam Tylu lądowań ile startów.

User avatar
Duke
Posts: 3
Joined: 2019-12-08 17:20

Flights: 25 (60hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Cześć,

Nazywam się Mateusz, mam 32 lata. Dopiero zaczynam przygodę z symulatorami lotu. Liczę, że będę mógł od was chłonąć wiedzę, a z czasem brać udział w misjach HRP.

Obecnie skupiam się na F/A-18,

Posiadane moduły, prócz standardowych: F/A-18, M-2000C

Pozdrawiam,

Rado
Posts: 1
Joined: 2019-12-01 18:42




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć, z tej strony Radek (36 lat). Od kiedy pamiętam rajcował mnie możliwie pchnięty do przodu realizm w grach, choć niestety było go zawsze mało. Aktualnie gdy znajduje czas pogrywam w Arme III w grupach kooperacyjnych. Pierwszy moduł DCSa zakupiłem już masę czasu temu (A10C), ale poszedł w zapomnienie. Aktualnie posiadam jeszcze AJS37, na którym to skupiam się w wolnym czasie. Mam nadzieję, że nadarzy się okazja by poznać się bliżej! Pozdrawiam.

User avatar
PL5
Posts: 1
Joined: 2019-12-31 05:13



No cóż fajnie dołączyć do aktywnej grupy ludzi latających wirtualnie (a może nie tylko wirtualnie). Moje początki wirtualnego latania to jeszcze dosowy - Microsoft flight simulator - póżniej EF2000, Ubisoftowy F22 , Ił2 Szturmowik i jego odmiany (czasem wracam do tego symulatora- myślę że jest tam dbałość o poprawną fizykę lotu maszyn z tamtego okresu) , latałem tez w War Thunder , ale niektóre ,,nowości" wprowadzane przez developera były dla mnie denerwujące np.: niewidzialne pociski.
Na DCS trafiłem poprzez latanie w Lock On - posiadam podstawowa wersję Flaming Clifs, Osobno moduły Hornet F/A-18C, Ka50, TF-51D - niestety nie dysponuję rozszerzeniami w postaci nowych teatrów działań (map). Mam tylko Kaukaz , ale myślę o zakupie - a zakup będzie uzależniony od tego na jakich mapach w większości lata większość z Was.
To tyle o mnie - przy okazji serdecznie Wszystkich pozdrawiam :-)

User avatar
MavPL
Posts: 20
Joined: 2020-01-04 00:38




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

~Salut.
Witam serdecznie Panie i Panowie. Jestem nowym pilotem zarówno w Gildii, jak i w DCSie. Obecnie mam tylko podstawowe samoloty z darmowego DCSa, lecz są plany, że w niedalekiej przyszłości przesiądę się na Horneta. Ogólnie latam na symulatorach dość sporo i od dość długiego czasu, bo od 2001 rokiu, ale w Il2 Sturmovik 1946 oraz Il2 Sturmovik Clliffs of Dover. Więc tak, jak mówię. W DCSie jestem żółtodziobem i każda rada, porada i co kolwiek jest na wagę złota.
Pozdrawiam
MavPL (Paweł)

AKYGA AK-B1-500
MSI B75MA-P45
Intel i5-3500 (3.3GHz)
RAM 2x8GB DDR3 1600MHz Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050Ti 4GB DDR5
SSD 240GB Seagate
HDD 1Tb Seagate
Samsung 24' C24F390FHUX
CYBORG V1.1
Logitech G27 + HShifter
kondziu
Posts: 1
Joined: 2020-01-04 21:43




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam wszystkich,nick w grze Kondziu, dopiero zaczynam przygodę z symulacją myśliwców wojskowych. Obecnie posiadam SU 33, następne w kolejce są F/A 18 C Hornet i ikona lotnictwa F14. Na razie chcę się skupić na podstawach latania, startów i lądowań bo nie będę oszukiwać jeśli chodzi o symulatory myśliwców to jestem kompletnie zielony.Prywatnie, jeśli chodzi o mnie to mam 39 lat, mieszkam w Szczecinie, obecnie pracuję od 13 lat w Policji, służę wam porada jeśli chodzi sprawy związane z prawem.Po za graniem interesuje się wędkarstwem i sportem motorowodnym Liczę na Wasza pomoc i dobrą zabawę, której za pewnie mi nie braknie. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na wirtualnym niebie :)

Chesiek
Posts: 2
Joined: 2020-01-18 01:11

Flights: 2 (6hs)
Specialized in: Uczestnik



Gildia Rentier

Cześć,
Dzięki za przyjęcie. W kwestii symulatorów jestem totalnie zielony, a moje „latanie” na ten moment sprowadza się do rozbijania/urywania wszystkich możliwych części samolotu.

Póki co mam tylko F-15, ale po ogarnięciu podstaw myślę o F-18.

Pozdrawiam

User avatar
Robo
Posts: 114
Joined: 2018-11-20 22:39

Flights: 186 (528hs)
Specialized in: AV-8B



Gildia Instruktor

273rd Executive Officer

1st AC Pilot

SN-42 Commanding Officer

Cześć,
zarejestrowałem się dawno temu, przy okazji zakupu grupowego TacView ale nie brałem czynnego udziału w organizowanych wydarzeniach. Chciałbym to zmienić. Bawię się DCSem od ok 2 lat, mam prawie wszystkie moduły i tutaj właśnie jest mój problem. Trudno się mi zdecydować na lepsze poznanie konkretnej maszyny, chciałbym to w końcu zmienić i dobrze opanować 1,2 max 3 maszyny. Obecnie najwięcej latam Hueyem, wcześniej sporo latałem Viggenem (tutaj mam już sporą przerwę), liznąłem po trochu większość modułów. Obecnie zastanawiam się nad poważniejszą zabawą Migiem 21, F/A-18, lub F-14. (Teraz najbardziej wkręciłem się w F-14) Może są jakieś palące potrzeby i brakuje jakiegoś typu maszyny w wydarzeniach? Taka informacja pomogłaby mi w decyzji.

User avatar
Nervus
Posts: 55
Joined: 2020-01-30 13:13

Flights: 71 (282hs)
Specialized in: MiG-21bis



Gildia Instruktor

9.WPLM Oficer

Witajcie :D

Od zawsze fanatyk lotnictwa. Tego sim i w realu. Służyłem w 9PLM (stare czasy). Postanowiłem wrócić po kilku dobrych latach do świata symulatorów (wiecie, rodzina, dzieci i brak czasu).
Przede mną trudna droga z ogarnięciem tematu, a muszę od podstaw (włączając w to zakup sprzętu). Do zobaczenia w powietrzu!

My rig:
Procesor Intel® Xeon® E3-1240 v5 3,50 GHz
RADEON RX 570 4GB Black Edition
BALLISTIX SPORT 32GB 2400MHz CL16
SSD Crucial MX500 GB
SSD 256 GB
650W Tacens
Joystic Warthog z F-16C grip
Przepustnica T16000M HOTAS
FK-Automotive Game-Seat
Opentrack
User avatar
Amarena07
Posts: 12
Joined: 2019-12-27 16:34

Flights: 5 (66hs)
Specialized in: MiG-21bis



Gildia Spotter

9.WPLM Pilot

NEWBIE Spotter

Czołem piloci,
nie śmiejcie się z mojego nicku nawiązującego do taniego alkoholu z biedry bo w powietrzu pewnie nie raz zajdę Wam za skórę :D
Nie latam jak zawodowy pilot ale aspiracje są duże. Podoficer WP, fanatyk lotnictwa z dużym dystansem do siebie.
Posiadane moduły: Mikojan i Guriewicz 21 Bis oraz MiG 29 ;)

Ryzen 7 3800X 32000MB RAM GTX 1660 6 GB HP Reveb G1
User avatar
Szpili
Posts: 3
Joined: 2020-02-07 22:00




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam Serdecznie.
Rocznik 1982
Zaczynam dopiero przygodę z DCS-em, cieszę się że mogłem dołączyć do grona ludzi zainteresowanych lotnictwem. Zawodowo jestem związany z Lotnictwem Wojskowym.
W najbliższym czasie skompletuje wyposażenie (wybór padł na Logitecha X56 i Gogle VR). Mam nadzieję że po zakończeniu szkolenia będę mógł przystąpić do wykonywania misji bojowych.
Pozdrawiam i do zobaczenia w powietrzu.

I9-9900K;
MSI GEFORCE RTX 2080 Ti GAMING X TRIO 11GB;
2x8GB DDR4 3000MHz CORSAIR VENGEANCE;
MSI MAG Z390 TOMAHAWK;
ADATA XPG SX8200 PRO M.2 512SSD
gmoll
Posts: 2
Joined: 2020-03-15 18:29




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam.Zaczynam poznawać DCS -a . Interesuję się lotnictwem cywilnym mam nawet zbudowany symulator 737/800. Zdjęcia kokpitu udostępnię w odpowiednim dziale.Kiedyś dawno temu w zasadniczej służbie wojskowej byłem operatorem stacji radiolokacyjnej "Laura" więc gdzieś te drogi życiowe ocierały się z zagadnieniami lotniczymi.
Liczę na pomoc kolegów bo DCS to zupełnie inna " bajka" Mam nadzieję zostać tu na długo.Pozdrawiam.

User avatar
Baseball
Posts: 52
Joined: 2020-03-17 15:32

Flights: 114 (315hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Instruktor

333 Executive Officer

Cześć,
Znalazłem się tutaj ponieważ interesuje się lotnictwem w różnych tego słowa znaczeniu aspektach. Symulator DCS stanowi niesamowity potencjał wirtualnego latania, realizm jest na tyle duży, że wkręciłem się w to mocno.
Najbardziej cenie sobie możliwość latania w dużych zorganizowanych misjach, gdzie każdy ma swoją role do odegrania. Jest dużo do nauki a wymiana doświadczeń bezcenna.
Zacząłem od Miraga-2000C (obecnie specjalizacja) w najbliższej perspektywie ogarnę kilka innych fur, żeby porównać i wybrać tą jedyną. Nastawiam się głównie na zadania A/A.
Pozdrawiam!

User avatar
Tymozyn
Posts: 12
Joined: 2020-04-02 18:27

Flights: 1 (2hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam serdecznie,

Nazywam się Sebastian, lat 28. Z zawodu jestem fotografem a z pasji fanem lotnictwa i miłośnikiem symulatorów. Zaczynałem w Microsoft Flight Simulator 2004 a później latając w wersji X. Jeśli dobrze pamiętam to na VATSIM miałem wylatane około 4000h na samolotach pasażerskich. Strasznie spodobało mi się to co można robić w DCS i chciałbym dołączyć do tej społeczności. Jeśli chciałby ktoś przygarnąć mnie pod skrzydła i troszkę podszkolić byłbym wdzięczny. Aktualnie obok raczkowania DCS wracam powoli do sieci VATSIM tyle że na X-Plane 11.

Specs PC: i7 5960X 5.0GHz, ASUS Rampage Extreme V, Corsair Dominator 32GB 3200MHz CL16, LG 34UC79G-B | Specs Sim: Saitek X56 Rhino + HP Reverb | Mods: F/A-18C, F-14B, Mirage 2000C, F-16C Viper, Persian Gulf
Post Reply