Misje

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich


Image

Post Reply
User avatar
panjapa
Posts: 53
Joined: 2019-08-23 08:57

Flights: 20 (57hs)
Specialized in: MiG-21bis



Gildia Rentier

Cześć wszystkim!

Na wstepie chce zaznaczyc ze temat ten nie ma na cely nikogo ograniczac, nikomu przeszkadzac ani zniecheciac do robienia misji. Jest to po prostu taka luzna propozycja i chce zaprosic wszystkich do dyskusji :)

Od jakiegos czasu mamy wielki wysyp misji. I jest to super, wszystkim MM bardzo za to dziekuje! Jednak czy nie macie wrazenia ze jest tego az "za duzo"? Moze to jest problemem mniejszych ilosci ludzi na niektorych misjach? Taka misja trwa przynajmniej 3 godziny (nie oszukujmy sie ze mnie, briefing, problemy techniczne, misja, debriefing - to musi potrwac) i mozliwe ze ludzie (tak na przyklad jest w moim przypadku) nie maja mozliwosc spedzenia 4-5 wieczorow w tygodniu na misji.

Czy administracja nie myslala moze o jakims kolejkowaniu misji? Na przyklad w 2 misje w tygodniu (i tak zazwyczaj sa w te same dni wiec przy pomocy ankiety moznaby wybrac najbardziej pasujace 2 dni, dodatkowo moznaby dogadac ze 1 z nich to HRP a 1 LRP ale to tez jest luzna propozycja). Dodatkowo 1 dzien eskadry moga przeznaczyc na trening i w ten dzien nie bedize misji zeby nie rozbijac ilosci ludzi.

Zauwazmy ze obecnie misje maja oblzoenie w okolicach 50-70% ale zdazaja sie takie ktore trzeba przesowac badz anulowac z powodu braku chetny. Praktycznie na kazdej misji trzeba cos zmieniac bo jest za malo jakiegos typu samolotu.

Wiem ze zaraz pojawia sie glosy ze nie wszystkim moze pasowac sztywnie ustawiony grafik misji itp ale mysle ze obecny stan rzeczy rowniez nie jest idealny i jakos uda sie znalezc kompromis.

Mozna tez wprowadzic jakies kolejkowanie misji zeby bylo wiadomo kied jaka bedzie.

Zapraszam do otwartej i SPOKOJNEJ dyskusji :)

P.S. Nie zabijcie mnie :P

User avatar
Gildu
Posts: 636
Joined: 2019-01-24 12:55

Flights: 342 (872hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

VFA-203 Executive Officer

3ACS Executive Officer

Osobiście nie sądze aby to był problem, to nie jest tak że jak jest misja to piloci są zobligowani do wzięcia udziało, wiadomo każdy ma jakies życie w realu,rodzine, prace, kochanke :), co by to nie było i jakby lata w danje misji kto może i ma chęć. To tez nie jest tak że np na dzisijesza misje nie ma żandego Mig-21 to nie znaczy że mam focha na nich i już ich nie wstawie. MM też zdaja sobie na pewno tak jak ja sprawę z tego że jak się wrzuca np 3 misje w tygodniu to się taki MM spodziewa że frekwencja może nie być duża. Osobiście nie ograniczałbym tego bo nie widze tego jako problem, od przybytku głowa nie boli :), lepiej mieć więcej niż mniej :), a tak jets też większy wybór kto jakie misje chce latać.

User avatar
Borsuk
Posts: 441
Joined: 2018-03-16 20:37

Flights: 140 (379hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

To nie administracja decyduje kiedy jest rozgrywana misja, tylko MM. Spodziewając się niskiej frekwencji MM sam może zaproponować nieco późniejszy, ale bardziej dogodny termin, gdzie będzie mógł się spodziewać większej ilości ludzi. MM ma w tym temacie pełną dowolność, a administracja w żaden sposób nie będzie nikogo zmuszać do latania tylko i wyłącznie w określone dni tygodnia.

User avatar
Barus
Moderator
Posts: 1429
Joined: 2018-12-25 23:56

Flights: 218 (628hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Marshaller

VF-31 Executive Officer

492nd vFS Commanding Officer

To raczej wirtualny problem, poza incydentalnymi przypadkami nie zda się żeby misje były odwoływane z powodu braku chętnych.
Jak pokazało życie standardem jest że wtorki i czwartki to najlepszy czas na misje, także w nich należy upatrywać największego zainteresowania. I zgodzę się że ostatnio misji się zrobiło dużo, ale to nic złego. Sporo osób lata i nikt nie wymaga żeby zapisywać się na każdą misje, w każdy dzień tygodnia, tylko jak każdy ma czas.

Ze swojej strony staram się misję planować z dużym wyprzedzeniem aby po pierwsze mieć czas na wszystko, a po drugie żeby ludzie którzy planują sie zapisać wiedzieli o tym wcześniej. Naturalnie że im szybszy termin tym mniej osób może się zapisać. Dodatkowo wchodzi tu jeszcze jedna kwestia o której pisałeś. Jeżeli przykładowo jest misja we wtorek, czwartek. I nagle ktoś wstawi misję na środę/piątek, to osoby które zapisały się w inne dni tygodnia mogą się w to nie angażować. Ale z drugiej strony część osób która nie mogła we wtorek/czwartek, zapisze się na nowe misje :)

User avatar
panjapa
Posts: 53
Joined: 2019-08-23 08:57

Flights: 20 (57hs)
Specialized in: MiG-21bis



Gildia Rentier

Ok czyli moze tylko mnie przytlacza ilosc misji :P Po prostu mam cos takiego ze jak patrze ile tego jest to az nie wiem co moge zrobic bo bym polecial wszystkie ale czas nie pozwala :p

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Tak jak pisze Barus, misje w te dwa dni dawać HRP jak to było kiedyś a np. w pozostałe LRP.
Sprawdzony schemat i działał.

User avatar
Wikary
Moderator
Posts: 1161
Joined: 2018-11-11 10:35
Contact:

Flights: 219 (544hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VMFA-117 Commanding Officer

Jakiekolwiek wybuchy gniewu i wulgaryzmów w tym temacie zakończą natychmiastowym banem od tego momentu.

Proszę się kontrolować.
Polskojęzyczni użytkownicy forum - proszę stosować polskie znaki w postach. Istnieje autokorekta.

Informacje o statusie rekrutacji dostępne na stronie eskadry
VMFA - 117 Mighty Wombats
User avatar
Mal
Posts: 202
Joined: 2018-10-01 15:36

Flights: 159 (415hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

1st AC Rezerwa

VFA-203 Pilot

VF-31 Naval Aviator

Hancer, ale co to za wytyczne dajesz dwa dni HRP reszta LRP. To już według MM decyzja, a nie że ktoś będzie nazrzucał, że w niedziele, czy poniedziałek nie można dać LRP. Ja sam, osobiście, mam głęboko gdzieś LRP, a misje HRP mogę latać nawet codziennie i jak z innymi rzeczami nie wyobrażam sobie żadnych restrykcji kiedy i jakie misje kto ma stawiać. Sam temat wydaje mi sie w ogóle nie na miejscu. Jak ktoś nie może lecieć, to sie nie zapisuje, a nie że inni maja nie latać, bo ten ktoś nie możne latać często. Trochę chore!!!!!

User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

Mal, oddychaj. To MM decyduje kiedy wrzucić, jeśli mu będzie pasowało to będą po 3 misje dziennie. Żadne tego typu restrykcje nie będą wprowadzane. Nikt nie ma obowiązku latać. Jeśli komuś nie pasuje to że jest dużo misji, to nie musi ich latać. Wszystko w temacie.

Be quiet! 700W
Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)
Intel Core i5-6600K, 3.5GHz
HyperX Fury, DDR4, 32Gb
Asus Z170 PRO GAMING
MSI RTX 2070S
Joy VPC Base/TM Grip / TM Throttle
Saitek Rudder Pedals
4x Monitor AOC I2490PXQU/BT
User avatar
bartoszka
Posts: 47
Joined: 2019-11-17 21:28

Flights: 8 (21hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Zgadzam się z Malem, że sztywne ograniczenia ilości/terminów misji to zły pomysł. Myślę, że ogólnie w życiu zawsze największym problemem jest zgadać dużo ludzi w jednym czasie. I choćby dlatego z założenia dodatkowe warunki mogą tylko skomplikować sprawę. To nie jest tak, że codziennie są po 3 LRP i HRP do wyboru.

Ja np. teraz mogę latać codziennie do późna, a za miesiąc będę miał mniej czasu. Plus jest sporo graczy którzy mają 1, 2, lub 3 moduły i z ich perspektywy ilość dostępnych misji jest mniejsza. Także wydaje mi się że to bardzo indywidualna kwestia.

Panjapa, jak sam piszesz, często potrzeba jakiś slot skasować a inny dodać. To tylko pokazuje, że im większa elastyczność w organizacji misji, tym większa szansa, że ktoś poleci.

Post Reply