[2020-05-22 20:30] Szkolenie Podstawowe

Raporty z zakończonych lotów - forum dostępne tylko dla zarejestrowanych członków grupy
Post Reply
User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Image

Nazwa wydarzenia: [2020-05-22 20:30] Szkolenie Podstawowe

Data/godzina wydarzenia: 2020-05-22 20:30

Typ wydarzenia: Trening

Organizator: Hancer

Serwer: Hostowane przez graczy

Sloty: 20/23

Lista slotów: KLIK

Sitrep: viewtopic.php?f=59&t=3451

Mapa: Caucasus (default)

Czas trwania: 180min.

Krótki opis:

Wszystko dla nowych pilotów, witamy w naszej społeczności.

Lista obecności:

Obecni

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Hancer dzięki za inicjatywę i poprowadzenie tego szkolenia; tego typu wydarzeń jest u nas zdecydowanie za mało. :)

Jeśli ktoś z nowych jeszcze do tego nie dotarł, to polecam też zapoznanie się z naszym opracowaniem : https://1drv.ms/b/s!ApHW0_clkjG-hYlAEGU ... g?e=X7y1bj .

Kontakt z administracją (Marshallers) via contactadmin.
Dodawanie odznaczeń do profilu viewtopic.php?p=2106#p2106 .
User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

After training


Dziękuję za obecność na szkoleniu oraz pomoc ze strony naszych kolegów w instruktarzu.
Piszcie w poście lub na Priv do mnie, co oczekujecie od następnego szkolenia i co należny ewentualnie powtórzyć.
Następne szkolenie będzie dostosowane do wymogów misji HRP oraz z uwzględnieniem waszych propozycji.
Jeżeli ktoś jeszcze ma problemy techniczne z DCS lub SRS, proszę o kontakt ze mną na TS lub Priv.

Nahen



Dzięki wielkie za poświęcony czas ;)
Mam - o ile mogę - jedna uwagę/radę na przyszłość tego typu szkoleń. Warto w briefingu podać z góry częstotliwości dla poszczególnych "flight'ów". Wczorajsza kraksa na drodze kołowania - z mojej winy - spowodowana była własnie zamieszaniem z radiem. Zacząłem kołować za "jedynką" tylko na zasadzie "wyczucia" - zobaczyłem że rusza to ruszyłem za Vegą. Po drodze nie byłem w stanie przez chaos na TSie i SRSie dosłyszeć/zrozumieć/zareagować na podana wcześniej przez Vegę propozycję częstotliwości. Za to kilka razy zmieniałem częstotliwości pod wpływem instrukcji Hancera - żeby nie było nie mam żadnych pretensji do tego, ze Hancerowi myliły się podawane nam częstotliwości - wręcz podziwiam, że próbował w tym chaosie coś jeszcze poukładać ;)
Wracając do kraksy - akurat kiedy Vega zwolnił zanim zauważyłem że zwalnia zacząłem wprowadzać częstotliwość którą wreszcie udało się nam ustalić ;) no i zapomniałem, że kiedy obsługuję SRSa to niestety "przełączam się na okno tym samym zostawiając "w tle" DCSa no i zanim się kapnąłem po kilku próbach skręcenia i hamowania że muszę przełączyć się spowrotem na DCSowe okno było za późno ;)

Wiec raz jeszcze - w briefingu podać częstotliwości poszczególnych flight'ów - da to możliwość jeszcze w czasie "wstępnych" dyskusji na spokojnie ustawić radio. A później będzie tez łatwiej w razie potrzeby zmienić pojedyncze częstotliwości jak będzie tego wymagała sytuacja.


Raz jeszcze dzięki wielkie.

Co do "czego potrzeba" - Ja osobiście potrzebuję na pewno lotów w formacjach.

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Zgadzam się to był problem, ale wynikał tez z braku u co nie których kolegów połączenia SRS. Jak już mówiłem w trakcie szkolenia, takie rzeczy są normalne. W mojej ocenie jak na pierwszy raz z taką ilością nowych pilotów wyszło bardzo dobrze.

jorgo
Posts: 1
Joined: 2020-02-26 21:51

Flights: 4 (8hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Witam, jak na pierwszy raz to moim zdaniem wszystko poszło dobrze, żeby się czegoś nauczyć to najpierw trzeba popełniać błędy. Trening czyni mistrza. Fajnie bu było jak by taki trening był możliwy chociaż raz na tydzięń lub dwa.
Podzękowania dla organizatora i wszystkich obecnych.

User avatar
Stivi
Posts: 597
Joined: 2020-01-15 20:03

Flights: 239 (573hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Pilot

1st AC Pilot

VFA-418 Commanding Officer

jutro misja szkoleniowa wiec można się zapisać

User avatar
Jettax
Posts: 25
Joined: 2020-05-06 23:34

Flights: 61 (151hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

VMFA-117 Marine Aviator

To może ja dodam od siebie parę wniosków, które mi się nasunęły z pierwszego treningu:
- teoria na początku - jak najbardziej uzasadniona. Żeby coś zrobić, najpierw trzeba wiedzieć - plus,
- potwierdzam to, co napisał Nahen aby w briefing-u ustalić częstotliwości dla poszczególnych flightów,
- ts i srs - faktycznie było zamieszanie - też sam się nie zorientowałem kiedy mój flight wykołował bo radio nadawało każde i przegapiłem - F10 pomogło - myślę, że bez TS-a następnym razem by się obeszło - briefing byłby ednak na TS ale zdaje mi się że chyba tak jest,
- rozumiem że był to tylko trening - brakowało mi na początku tylko info od team leadera typu: np. jak ustawiamy się na pasie do startu, jaka wysokość, prędkość, kurs. Potem już było okej bo i takie info było,
- ogólnie reasumując jestem pod wrażeniem bo było nas naprawdę dużo i szacunek dla Hancera i całą ekipę, która ogarniała to zamieszanie - rozumiem, że to sporo roboty aby robić to wszystko zgodnie z procedurami i aby całokształt nie zniechęcał - sam jestem jeszcze bardziej nakręcony na kolejne treningi choć szczerze przyznam, że taki trening jak wczoraj chciałbym zaliczyć jeszcze raz - praktyka czyni mistrza jak ktoś wyżej napisał.

https://vmfa-117.org/
AMD Ryzen 7 7800X3D, Inno3D GeForce RTX 3080Ti 12GB, Gigabyte Gaming B650 X AX, Kingston Fury Beast Black EXPO 64GB 6000 MHz, WinWing Orion F-18 HOTAS, TM TFRP, HP Reverb G2, 3x MFD Cougar, Gigabyte G32QC, FreeTrack.
Yossarian
Posts: 3
Joined: 2020-05-21 15:03

Flights: 1 (2hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Bardzo dziękuję za trening. Zapisałem się do Gildii zaledwie kilka dni temu i jestem bardzo miło zaskoczony jakością strony/forum, oraz profesjonalnym podejściem do treningu. Mimo jakiegoś doświadczenie, które mam z latania 13WELT, to takie szkolenia są bardzo ważne dla tych bez i z doświadczeniem, dla wszystkich którzy zaczynają przygodę w nowym otoczeniu wirtualnych lotów.

Wielkie podziękowania dla:
- Hancer'a, za cierpliwość w tłumaczeniu i pomoc w rozwiązywaniu problemów.
- dla kolegi na ATC, przepraszam, nie pamiętam nick'a, chyba Bartek... Profesjonalne podejście do ATC, spokój i opanowanie przy dosyć sporej ilości uczestników.

User avatar
Vega
Posts: 106
Joined: 2020-04-25 22:16
Contact:

Flights: 35 (122hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Hej,
Szkolenie było naprawdę fajne, cierpliwość instruktorów na najwyższym poziomie, jednak jak zawsze jest kilka rzeczy które można zmienić na lepsze.
-Myślę że bardzo wiele problemów można by było rozwiązać odzielnym np. godzinnym spotkaniem technicznym by rozpracować trudności np. z SRS. To pozwoliło by skupić się w pełni na samym szkoleniu, bez tych sporych zamieszań.
-Nahen przedstawił bardzo dobry pomysł jeśli chodzi o rozpisanie częstotliwości, zdecydowanie zmniejszyło by to zamieszanie.

No i takie małe propozycje przyszłych szkoleń które napewno bardzo pomogły by nam się wdrążyć:
- Brevity code w praktyce, czyli taki szlif komunikacji radiowej w różnych sytuacjach, również na lotnisku, by opanować to dobrze w jednym języku. Tutaj serdeczne dzięki dla instruktora Bartka który dbał o tą terminologię (:
- Trening koordynacji w flightach, jak skutecznie współpracować przy znanych zasadach by wszystko przychodziło płynnie.
- Hancer wspominał coś o treningu nawigacyjnym :D Naprawdę fajnie się słuchało wszystkich informacji, i taki trening napewno miały dużą frekwencję.

Pozdrawiam Wszystkich instruktorów i uczestników
Ps. pozdrawiam Serdecznie "dwójkę", zdecydowanie przyjemniej lata się w parach :)

Keep the blue side up.
VEGA
Jabi
Posts: 2
Joined: 2020-04-29 18:55

Flights: 4 (12hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Dzięki za trening, bardzo dobry sposób by zapoznać się ze wszystkimi informacjami, jakie są potrzebne do latania.

Jeżeli chodzi o kolejne to mi się marzą treningi z nawigacji, brevity code w praktyce, latanie w formacjach oraz tankowanie w formacji.

Jeszcze raz dzięki wielkie za ogarnięcie nas!

Post Reply