Sloty na misji

Forum tylko do odczytu, archiwum postów, obecnie przeniesione na Discord.
Locked
User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Mam prośbę do MM o zachowanie większej logiki w przygotowywaniu slotów na misję.


Ostatnio często zdarzają się misje, w których w rejestracji pojawiają się 5-shipy, a jak wiadomo DCS nie obsługuje takich formacji, max jest 4 ship. Takie rozbicie oznacza zamieszanie z callsignami, zamieszanie na data linku i zamieszanie na AWACSie. Jak potrzeba więcej slotów, zróbcie 2 4-shipy, albo nawet 3 2-shipy, ale nie 5-ship!

Ostatnio regularnie się zdarza, że callsigny z rejestracji nie zgadzają się z callsignami w misji. Powoduje to zamieszanie na datalinku i w komunikatach od AI.

Callsigny tankowców - bywały misje, że 3 tankery miały ten sam callsign, bo MM nie pododawał im numerków. Utrudnia to planowanie tankowania, rozdział samolotów między tankowce i utrudnia znalezienie właściwego tankowca. Z kolei czasem callsigny są ok, ale już w briefingu nie ma podanych "numerków" tylko samo "Texaco" dwa razy i weź sam zgadnij który tacan jest do którego.
(PS Poświęćcie proszę dodatkowe 5-10 minut po przygotowaniu misji na weryfikację tacanów i częstotliwości tankowców, również nierzadko się zdarza, że w briefingu są podawane nieprawidłowe i samolotów trzeba szukać radarem, a częstotliwości zgadywać).


Ujednolicenie tych danych bardzo ułatwi wykonywanie misji, koordynację i dowodzenie.

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Zgadzam się w pełni z tym, ja nie daję takich slotów. Co do tankera jest problem, nie można stawiać więcej niż trzy, ponieważ DCS zawsze widzi tylko jedną nazwę np. Arco 1-1. Możesz ustawić Arco 2-1 to nic nie daję. Trzeba pisać do ED żeby to zmienili inaczej się nie da.

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Ale można dać Arco 1-2, takie tankery widziałem na jakiejś misji.

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Tak musieli już coś poprawić.

Locked