Hornet buddy

Forum tylko do odczytu, archiwum postów, obecnie przeniesione na Discord.
Dział Analizy, aktywny

Moderator: Instruktor

User avatar
bartoszka
Posts: 47
Joined: 2019-11-17 21:28

Flights: 8 (21hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Hej,

POWOLI wracam do latania i chciałem zapytać, czy jest jakiś początkujący hornecista (przepraszam za wyrażenie), który chciałby wspólnie i niezobowiązująco poćwiczyć podstawy?

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Po pierwsze proponuję jednak uczyć się od/z doświadczonych pilotów, a nie od świeżaków.
Po drugie na serwerze zwykle lata kilka Hornetów, po prostu łap ludzi na TS i pytaj, na pewno chętnie pomogą.

User avatar
bartoszka
Posts: 47
Joined: 2019-11-17 21:28

Flights: 8 (21hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Jasne, zawsze ochoczo i z wdzięcznością, skrzętnie wykorzystam każdą okazję do nauki od wyjadacza!

Ale w tym poście chciałem poszukać osoby chętnej do wspólnych ćwiczeń, tj. utrwalania teoretycznej wiedzy jak coś zrobić w praktyce, np. łupania case 1, etc. (bojowe wykorzystanie systemów też jak najbardziej).

A jeśli znajdzie się ktoś bardziej doświadczony, z kim mógłbym ćwiczyć, to tym lepiej!!! Dzisiaj wpadnę na serwer, tylko też nie chcę zbytnio narzucać się tym, którzy nie mają na to ochoty ;).

Nahen



Ci którzy nie będą mieli ochoty będą robili swoje na serwerach poligonowych bez względu na to co napiszesz na forum ;)

Po prostu wpadaj na serwery i lataj a jak widzisz kogoś w F/A-18 to zagaduj i lataj wspólnie. Jak czegoś nie wiesz to pytaj, jak nie potrafisz to pytaj, itd. Podstawa w "sensownych" relacjach to już jakiś poziom podstawowy ogarnięty samemu - a cala reszta to jak najbardziej powód i przyczyna do wspólnego latania z kimkolwiek. Nie musisz latać tylko z F/A-18 - wszystko co dotyczy stricte latania możesz szlifować z dowolnymi maszynami. To co dotyczy systemów itp - jak najbardziej pytaj "tych od 18-tek".

User avatar
ags
Moderator
Posts: 220
Joined: 2019-08-23 01:45

Flights: 180 (430hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

NEWBIE Spotter

Jak zbierzesz chętnych to mogę zrobić wykład + ćwiczenia z case 1/3. Tylko >3 osob.

Opinia: pewne rzeczy nie powinny mieć miejsca.

Tematy zakazane:
ZipLip na carrierze, nie da się i już ;-)
User avatar
bartoszka
Posts: 47
Joined: 2019-11-17 21:28

Flights: 8 (21hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

ags wrote: 2021-04-24 17:00 Jak zbierzesz chętnych to mogę zrobić wykład + ćwiczenia z case 1/3. Tylko >3 osob.
Mega! Dzięki :). Będę wpadał na serwery i poszukam chętnych.

User avatar
LPK
Posts: 8
Joined: 2020-01-14 22:46

Flights: 9 (20hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

VFA-418 Kadet

Ja chętnie poćwiczę.

User avatar
Vincent
Posts: 387
Joined: 2019-09-12 02:39

Flights: 179 (483hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

333 Commanding oficer

Manual, Utube, single missions. Tak tzreba ćwiczyć. Zespołowo to się ćwiczy taktykę i zgranie. Strata czasu.

User avatar
Jack
Posts: 4
Joined: 2021-05-05 01:21

Flights: 2 (3hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

@Vincent pewnie masz rację co do swojej tezy ?

W 1999 zaczynałem na Falconie potem były Sturmowniki i Lock-ony coś co poprzez zabawę podnosiło świadomość jak szeroką wiedzą muszą posługiwać się Piloci . Ale to nadal jest tylko GRA i ZABAWA ?!

Na Waszej Stronie :
rules#przepis-1a

ZACYTUJĘ >>>
Regulamin witryny
Poniższe zasady zostały ujawnione celem wyjaśnienia poszczególnych obowiązków wszystkich członków społeczności Polska społeczność DCS World - Gildia.org. Zasady te powinny być przestrzegane przez wszystkich, aby zapewnić, iż nasza witryna działa sprawnie i zapewnia zabawę oraz produktywne doświadczenia dla wszystkich członków naszej społeczności i odwiedzających.
1. Zasady ogólne
1. Jesteśmy grupą nastawioną na dobrą zabawę z elementami MilSim #
KONIEC CYTATU <<<<<


To ma być zabawa a nie kolejny kołchoz być może z zabawnymi elementami 😊

Naturalnie jestem tu z własnej woli i staram się stosować do tych wszelakich zasad rygorystycznie przestrzeganych - to całe BREVITY CODE itp.

Mapa Kaukazu to jakieś 700 / 400 km czy nie dało by się wydzielić jakiegoś obszaru o promieniu 40 czy 50 km z Lotniskiem na tzw .
PRZEDSZKOLE LOTNICZE czy Obszar do Akrobacji z naprawdę tylko podstawowymi regułkami ?

Na koniec dodam zupełnie od siebie jest tu naprawdę kilku bardzo miłych i komunikatywnych Pilotów
Tak więc BARTOSZKA jak masz chęć i zobaczysz że gdzieś tam szybuje „ JACK ‘’ w F-18 śmiało się odzywaj coś wspólnymi siłami polatamy .

Ps. Do takiego Przedszkola to by mógł czasam i sam INSTRUKTOR zawitać jak by miał wenę na podszkolenie młodzików i tym sposobem obyło by się bez NAGABYWANIA biednych szkoleniowców 😊

Ale ja jestem stary nie znam się i pewnie za moment dostanę BANA :roll:

🐝 🐝 🐝 🐝 🐝
User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Nie bardzo rozumiem czemu taki wydzielony rejon miałby służyć. Poligony są pełne przestrzeni bez wrogich samolotów i obrony plot. Można sobie latać do woli i robić co się chce. Chcesz robić niskie przeloty - są nieczynne lotniska "stare" Kobuleti i "stare" Kutaisi, za latanie tam nikt głowy nie urwie. Chcecie PvP - są strefy do tego. Jeśli jedyne co Cię boli to procedury i komunikacja radiowa, to pamiętaj, że poligon to najlepsze miejsce na szlifowanie tych umiejętności. Nikt nie urwie głowy za błędy, ale na pewno ktoś podpowie jak powinna wyglądać prawidłowa procedura i z czasem się nauczysz.

Najważniejsze to pamiętać, że staramy się (lepiej lub gorzej) przestrzegać procedur i jest to coś, na co w Gildii zwracamy uwagę. Jeśli Tobie takie latanie nie pasuje, to cóż... My się dla Ciebie nie będziemy zmieniać.

Jack wrote: 2021-05-10 15:29Ale ja jestem stary nie znam się i pewnie za moment dostanę BANA :roll:
Ta, jasne, najlepiej od razu kreować się na "ofiarę systemu".

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

A jeszcze odnośnie wspólnych lotów - jak znajdziesz partnera to proszę bardzo, latajcie. Ale nie możesz _wymagać_ aby ktoś poświęcał swój wolny czas, w którym chce polatać własne zadania, na naukę kogoś kto nie może przeczytać instrukcji, poczytać poradników czy obejrzeć tutoriali na YT. Pamiętaj, że tutaj codziennie pojawiają się nowi, gdybyśmy chociaż połowę mieli uczyć wszystkiego osobiście, to nigdy nie polatalibyśmy "dla siebie".

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Nikt nie dostanie banda za dyskusje o ile jest w dobrym tonie. Coś do luźnego latania tak jak pisał kolega Foka - żaden problem można sobie trenować różne manewry na nie czynnych lotniskach. Ale i tak nic nie zastąpi porządnego treningu, gdzie poprawnie urzywa się radia i ustalonych procedur. Bez przersady z nimi raptem pare komunikatów radiowych i po ptakach. Takie coś można ogarnąć w kilku lotach a przydaje się do misji, bez tego nie ma szans na HRP.

User avatar
Jack
Posts: 4
Joined: 2021-05-05 01:21

Flights: 2 (3hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

:-) nie takie miały być moje intencje , zdaje sobie sprawę z waszego zaangażowania w to co tu robicie i BRAVO
cytowanie " że jestem stary to niezbyt trafione tym bardziej dopisek z kreowaniem na ofiarę :-)
faktem jest ze faktycznie dla większości latających tu pilotów mogę być jak nie ojcem to dziadkiem mam ponad 50-siątkę ale jestem młody duchem
nie znam się dokładnie na tych internetach opisach wymowach itd , nie mam pojęcia ile mi jeszcze zostalo do finalnego UZIEMIENIA tym bardziej że coraz więcej ludzi z mojego rocznika już nigdzie nie poleci lol ale bawię się jak mogę , tylko chciałem zwrócić uwagę że to nie DĘBLIN ,
Wypisywanie proszącemu o pewnego rodzaju pomoc że ma " singla , utuba czy manual " to jakiś JOKE
Dodam tylko że udało mi się odbyć jeden prawie wspólny lot z " Birbant " i to było naprawdę coś niesamowitego , tak taka pierdoła naprawdę potrafi ucieszyć starszego gościa . Nie utyskuje nie obwiniam świata :) ja tylko zareagowałem na wpis który przeczytałem i z rozpędu zaproponowałem jakieś rozwiązanie . Staruszkowie tak mają że jak widzą to działają

🐝 🐝 🐝 🐝 🐝
User avatar
ags
Moderator
Posts: 220
Joined: 2019-08-23 01:45

Flights: 180 (430hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

NEWBIE Spotter

Wiesz ile to hobby zjada czasu.
Wpadnij na szkolenie podstawowe - poznasz ludzi i dostaniesz pigułę od razu. Albo posiedź chwilę na TSie, ludzie lubią czasem pogadać, bo… wiesz ile to hobby zjada czasu.

Hornet jest dość popularny, dużo ludzi wie dużo rzeczy. Jak potrafisz wystartować i robić jakieś AG, to zobacz poligon dynamiczny, czasami wieczorem zbiera się luźna ekipa, Foka zdobywa wszystkie lotniska, wychodzi cooperative w mieszanym skillu, bez presji, z względnie małą liczbą oponentów, można się pokoordynować, zobaczyć kto co robi, spróbować kooperacji, albo po prostu "spróbuję zdjąć X".

Opinia: pewne rzeczy nie powinny mieć miejsca.

Tematy zakazane:
ZipLip na carrierze, nie da się i już ;-)
User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Tak to prawda, ja nigdy nie odsyłam do pdf. no jedynie jak jakieś dane są potrzebne. A co do wielu nikt tu w metrykę nie kuka, sam mam więcej od ciebie i spokojnie daje radę. Tak jak pisali koledzy, wchodzisz na TS gdzie ktoś siedzi i na pewno będzie miał z kim polatać. Wszystko zależy tylko od czasu i chęci jakie posiadasz.

Locked