Przywitaj się

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich


Image

Rolex
Posts: 1
Joined: 2020-12-29 16:00




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam wszystkich pilotów wirtualnych. Jeżeli chodzi o moje doświadczenie w symulatorach to jestem totalnie poczatkujący, ale mam nadzieję, że szybko się ogarnę:). Zamierzam skupić się na lataniu śmigłowcami (póki co posiadam Mi-8).
Pozdrawiam

RagingSnake
Posts: 4
Joined: 2021-01-23 19:02

Flights: 1 (3hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Hancer wrote: 2021-02-08 15:42
RagingSnake wrote: 2021-02-08 12:57 Na razie uczę się obsługi Szczerszczenia i nie mogę się doczekać pierwszej misji HRP jak już wszystko ogarnę.
To tak nie działa, o chyba że opanujesz wszystkie aspekty HRP bez żadnych szkoleń - powodzenia.
Miałem na myśli jak ogarnę wszystko co jest z HRP związane, a nie tylko obsługę samolotu. Bez obaw :)

User avatar
Dom
Posts: 4
Joined: 2021-02-20 14:36

Flights: 16 (47hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

VMFA-117 Marine Aviator

Cześć
Miło mi u Was gościć!

Przygoda z lataniem zaczęła się z Micropros'em na F14 Tomcat Plus i F-117 , później LockOn i dziś jest DCS. Ze względu że DCS zrobił na mnie wrażenie dorobiłem się paru modułów.

Flaming Cliffs 3
Persian Gulf
NEVADA Test and Training Range
Supercarrier

No i do tego

F/A-18C Hornet
F-15C
Su-25T/27/33
A-10A
MiG-29

Obecnie z F/A-18C wiąże swoja przyszłość i tym samym liczę na wsparcie a przede wszystkim na dobrą zabawę.

Do miłego.

User avatar
Cichacz
Posts: 6
Joined: 2021-04-26 19:08

Flights: 27 (77hs)
Specialized in: MiG-21bis



Gildia Rentier

9.WPLM Pilot

Witam Wszystkich. Mam na imię Piotrek jestem z Górnego Śląska. Od około roku oglądam Wasze steramy na YouTube. Od zawsze interesowałem się symulatorami. Obecnie uczę się modułu MIG-21Bis. Liczę na świetną zabawę i rywalizację ;) aczkolwiek jestem początkujący w DCS

tristar
Posts: 5
Joined: 2021-05-01 21:26

Flights: 2 (3hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Witam wszystkich serdecznie,

DCSem zajmuję się w zasadzie od niedawna, nie licząc dawnego epizodu z Su25. Teraz latam głównie F16, którego znam dość dobrze (zostało mi z Falcona BMS a tam jest dużo więcej niż w Early Access) i trochę (dużo) mniej FA-18. Jestem pod wrażeniem ilości i jakości materiałów na Gildii. Świetna robota!!!

Moje ogólne przemyślenia są takie że DCS jest mocno "sandboksowy", wymaga sporo wysiłku aby stworzyć wysoki poziom "imersji". Fajnie się lata, grafika miód, ale ani nie ma ATC (jest ale żenująco słaby, Supercarrier trochę ostatnio nadrabia), ani trybu kampanii (poza DCS Liberation) Tego mi zawsze brakowało, a to wszystko było w Falconie od zawsze (dlatego czasami do niego wracam). Wasza robota sprawia, że DCS tym sandboksem przestaje być i mam nadzieję, że będę mógł się z Wami razem pobawić (ale na poważnie i z realizmem)

User avatar
Casarr
Posts: 2
Joined: 2021-05-18 23:25

Flights: 6 (5hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Cześć wszystkim

Symulatory towarzyszą mi odkąd w sumie mam kompa (18Wheels of Steel, Dirt, ProjectCars, Arma (od OP Flashpoint), IŁ-2, LockOn itp) i jakoś wciąż mi się nie przejadły. Niedawno zacząłem grywać w DCSa, posiadam go od jakichś 5 lat (promka na FC3 - chyba za 5$ kupiłem, jak spojrzałem ile teraz kosztuje to się za głowę złapałem :D ) ale dopiero teraz jakoś mnie przekonał do nauki, pograłem trochę na serwerach GrimReapers, GrowlindSidewinder, aż w końcu natknąłem się na Gildię - Polską Społeczność DCS.

Polatałem samolotami FC3 i stwierdziłem, że jest mi mało więc przesiadłem się na F16, którego mozolnie cały czas się uczę. Doświadczenie posiadam z IŁ-2 Sturmovik oraz WarThunder - Sturmovik dawne czasy, a siedzenie przy WT po 10h, żeby odkyrwać kolejne jety/tanki mnie nie bawi choć sama rozgrywka była w miarę zadowalająca, dlatego zdecydowałem się na DCSa. Jestem luźnym graczem, lubię popykać w ArmA3, Squad, RDROnline i inne dziwne gierki.
Jako, że mój stary joystick nie ogarnął F16 zakupiłem sobie HOTAS X56 Saitek Rhino i TrackIR - wrażenia z gry o 100000% lepsze z takim sprzętem choć jakbym się uparł to i na starym bym latał :D
Pracuję obecnie na lotnisku cywilnym, a z samym lotnictwem jestem związany pasją od jakichś 20 lat więc żargon lotniczy nie jest mi obcy (ten militarny również) :p

Jeśli ktoś chciałby polatać na luzie misje coop lub pvp to jestem otwarty na tego typu meetingi - w miarę treningów i poznawania samolotu pewnie będę podnosił sobie poprzeczkę próbując wejść bardziej w świat milsimów. Obecnie próbuję ogarnąć zadania CAS i możliwości uzbrojenia oraz bliską walkę powietrzną, która jednak sporo różni się od samolotów śmigłowych choć na pewno jest to dla mnie dobra podstawa ;)
Na razie latam na mapie Kaukaz tylko, planuję dokupić sobie Syrię albo Persian Gulf, a na następny samolot planuję coś wolniejszego o podobnych możliwościach operacyjnych - P-47D i moduł WW2 Assets - powrót do korzeni :D

TomSar
Posts: 1
Joined: 2021-05-29 01:45




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam

Wszelakimi symulatorami bawię się już ponad 25 lat, 1 własny komputer to C64 a 1 symulator na PC który wciągnął na wiele godzin to GUNSHIP 2000. Po drodze do DCS było ich wiele ale większość traktowałem dość pobieżnie IL-2, MSFS X, MSFS2020, DCS. Aktualnie zaciekawił mnie ponownie DCS, po paru h na darmowym SU-25T kupiłem F-18 i próbuje ogarnąć tą maszynę.

10-12 lat temu miałem 2-3 letnią przygodę z ASG.

Poza samolotami bawię się w simracing, zaczynałem od iRacingu a obecnie jeżdżę w paru ligach ACC. Od znajomego dowiedziałem się o tym forum i chciałbym także spróbować polatać może trochę poważniej.

pozdrawiam

User avatar
Bako
Posts: 2
Joined: 2021-06-20 11:36

Flights: 1 (2hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam wszystkich.

Mam na imie Bartek wiec pseudonim jest BAKO :)

Jestem fanem wszelakich symulatorów i pochodnych ( War Thunder :) )
Od symulacji pola walki czlonek lecz od jakiegos czasu nieaktywny ACC ( Arma Coop Corps) , do symulatrów lotniczych , kolejowych i drogowych.
Na VATSIM wylatane okolo 3500 h. W barwach lini lotniczej SkyLine.
Z wykrztałcenia Rat Med i taki zawod wykonuje do tej pory.
Niestety z tym zawodem zwiazane sa pewne utrudnienia gdyz nie dysponuje wolnymi weekendami albo bardo żadko :)
Urodzony i zamieszkały w Krakowie.
Żona dzieci i ja trzeci :)

Mam nadzieje na wspólna dobra zabawe i nauke profesjonalnego latania w DCS razem z wami.
Tyle mysle na poczatek wystarczy.

Pozdrawiam
Bartek BAKO
User avatar
Alienzo
Moderator
Posts: 446
Joined: 2018-09-30 15:46
Contact:

Flights: 228 (577hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Marshaller

SGPSz Pilot SGPSz

VF-31 Commanding Officer

492nd vFS Pilot

Bako wrote: 2021-06-20 13:15 Witam wszystkich.

Mam na imie Bartek wiec pseudonim jest BAKO :)

Jestem fanem wszelakich symulatorów i pochodnych ( War Thunder :) )
Od symulacji pola walki czlonek lecz od jakiegos czasu nieaktywny ACC ( Arma Coop Corps) , do symulatrów lotniczych , kolejowych i drogowych.
Na VATSIM wylatane okolo 3500 h. W barwach lini lotniczej SkyLine.
Z wykrztałcenia Rat Med i taki zawod wykonuje do tej pory.
Niestety z tym zawodem zwiazane sa pewne utrudnienia gdyz nie dysponuje wolnymi weekendami albo bardo żadko :)
Urodzony i zamieszkały w Krakowie.
Żona dzieci i ja trzeci :)

Mam nadzieje na wspólna dobra zabawe i nauke profesjonalnego latania w DCS razem z wami.
Tyle mysle na poczatek wystarczy.
Kopę lat Bako! :D Tu żeś się znalazł! :D

User avatar
Bako
Posts: 2
Joined: 2021-06-20 11:36

Flights: 1 (2hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Nie moze byc Alienzo to ty :)

Pozdrawiam
Bartek BAKO
Pavi
Posts: 2
Joined: 2021-06-20 15:28




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć, jestem tu od wczoraj. Jeśli chodzi o doświadczenia w symulatorach i grach lotniczych to jakoś w 1998 roku grałem w RAPROT F-22, Lock On i tego typu produkcje. Później były studia, imprezy i dziewczyny, później szukanie żony, jeszcze później dziecko no i jakoś tak szybko minęło te 20 lat. Teraz już jest trochę luźniej z czasem więc mogę sobie pozwolić aby polatać. Odkryłem DCS-a bardzo niedawno, obecnie ćwiczę na Su-25T i kompletuję zestaw do prawdziwego latania, tzn. jestem przed wyborem HOTAS, czytam manuale, oglądam mnóstwo filmów na YT i zastanawiam się który samolot wybrać. Prawdopodobnie będzie to F-16 Viper.
Witam się więc z Wami i wszystkich pozdrawiam.

soczkien
Posts: 1
Joined: 2021-06-28 21:49




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć wszystkim,

Łukasz, 32 lata. Zabawę z symulatorami zaczynałem od czasów pierwszego komputera - 2 klasa podstawówki, z tego co pamiętam (Hornet 3.0, Team Apache, DID Super Hornet, Operation Flashpoint i wszytko inne gdzie można było czymś polatać). Z symulatorów lotniczych najbardziej zapadł mi w pamięć super hornet ze studia DID - klikalny kokpit, super grafika, wysoki poziom trudności. Przez dosyć długi czas tworzyłem też mody/mapy do różnych gier / symulatorów najwięcej Enemy Engaged Apache Havoc/ Comanche Hokum, trochę Operation Flashpoint. W DCS latam obecnie głównie na Hornecie i jest to moja ulubiona maszyna, uczę się też powoli F-16.

Z modółów posiadam: F/A-18, F-16, FC3, Huey, Syria, Zatoka Perska, Super Carrier, Combined Arms.

Na co dzień pracuję w pomocy technicznej - serwis elektroniki morskiej (czarne skrzynki na statkach :D )

User avatar
kempa
Posts: 1
Joined: 2021-08-28 17:03

Flights: 1 (2hs)
Specialized in: Uczestnik



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam,

Rafał z tej strony :) Mam 35 lat i od parunastu lat bawię się w symulacje lotnictwa cywilnego. Stwierdziłem że czas rozszerzyć swoje zainteresowania i spróbować sił w lotnictwie wojskowym. Moje doświadczenie w zasadzie jest zerowe nie licząc mojej pierwszej gry związanej z lotnictwem czyli Chuck Yaeger Air Combat.
Aktualnie na stanie posiadam jedynie Thrustmaster Flight Hotas X ale planuje kupić coś mniej budżetowego. Pewnie padnie na hotas T1600M ze względu na to że nie wybrałem jeszcze modułu i w zasadzie nie za bardzo wiem co wybrać a znając życie najfajniejsze są najdroższe moduły.
No nic nie rozpisuje się za bardzo. Jeszcze raz wszystkich serdecznie witam i proszę o cierpliwość dla świeżaka :)

User avatar
SnakeJazz
Posts: 62
Joined: 2020-11-28 15:19

Flights: 69 (160hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

3ACS Pilot

Hej,

Pora się przywitać, zatem czołem! Na imię mam Marcin, a jeśli chodzi o wiek to powiem tyle, że moim pierwszym symulatorem był Tomahawk na ZX Spectrum niech to świadczy samo za siebie :)

Po drodze było tyle symulatorów, że nawet nie ma co wymieniać. Choć głównie męczyłem cywilne latanie we Flight Simulatorze (wszystkie wersje od 4.0 zaczynając). Vatsim nie vatsim, FSX do zajechania, ale zawsze też gdzieś w tle wojsko.
W DCS mam sporo towaru, ale latam na śmigłowcach, głownie Betoniarką ale czasem też Hueyem. Mi-24 oblatany ale nie mam czasu ogarnąć systemów więc czeka na lepsze czasy. Do Gazeli próbowałem podchodzić ale jakoś mi nie leży więc pas.

Można powiedzieć, że śmigłowce to mój konik i głownie w tym kierunku się rozwijam i bawię (np. na serwerach SAR).

Z samolotów to też mam tego sporo, ale jeśli już to bawię się w carrier ops na F-18 i Goshawku, czasem też Viperka wyciągnę z garażu żeby pokosiaczyć. Ale to latanie wyłącznie dla latania, jeśli chodzi o systemy uzbrojenia itp to niestety brak czasu aby to wszystko ogarnąć.
Klikologia jakoś specjalnie mnie nie jara w takim stopniu jak sama sztuka pilotażu, stąd też pewnie latanie śmigłowcami sprawia mi taką frajdę. Aha, latam w VR i polecam ten styl życia :)


No tyle tytułem o mnie, na razie (cenzura) kąty i powoli ogarniam się w nowym środowisku, może niedługo wskoczę na jakiś serwerek treningowo pohałasować jakimś wiertolotem :)


Pozdro!

User avatar
EvilShrimp
Posts: 6
Joined: 2021-09-15 11:01

Flights: 3 (5hs)
Specialized in: Kadet



Gildia Rentier

Witam wszystkich. Krzysiek, lat 41 (chyba). Mieszkam w Dublinie w Krainie Deszczowców. Z lotnictwem mam wspólnego tyle, co eksperci z komisji pana M : w dzieciństwie sklejałem z tatą modele. W każdym razie zainteresowanie się rozbudziło i tak już zostało. Oprócz strzelanek z Atari, pierwszym porządnym symulatorem był Falcon 4.0 - przepadłem w tym na dobre lata, potem jeszcze jedno podejście z Allied Force, a obecnie odkrywam BMS. Wielka miłość do Vipera nie umniejsza zainteresowania innymi latającymi maszynami, szczególnie tymi ze wschodu. Poza tym zawsze chętnie wracam do zabytków w Il-2 BOS wraz z pierdyliardem dodatków (podobno mam obsesję o drugiej wojnie). Niestety wyłącznie offline - nie mam żadnego doświadczenia w wirtualnych zespołach.
Moją największą bolączką w symulacjach zawsze był brak fabuły, historii itp. Od czasów Wing Commander, programiści poszli całkowicie w stronę dobrego symulatora, ale niekoniecznie dobrej gry. Bardzo brakowało mi jakiejś historii, która by sklejała z randomowych misji jakąś całość, żeby coś wynikało z sukcesów i porażek, żeby można było poznać postać, którą się gra, kumpli z eskadry itp. Niejako sobie to rekompensowałem dopowiadając sobie te treści w głowie, potem na papierze, w końcu się z tego zaczęły tworzyć dłuższe teksty. No i jakoś tak wyszło, że od niedawna zaczęły się pojawiać w księgarniach.
DCS to dla mnie kompletna nowość. Największy problem to sprzęt: dobry laptop wyzionął ducha, nowy jest bardzo podstawowy, praktycznie tylko do pisania, nie daje rady udźwignąć gry. Jeszcze pewnie trochę potrwa zanim coś wykombinuję, ale uczyć się mogę od zaraz.
Na codzień robię tabelki, wykresy i statystyki.

Post Reply