LotATC - poradniki, materiały

Forum tylko do odczytu, archiwum postów, obecnie przeniesione na Discord.
Dział Analizy, aktywny

Moderator: Instruktor

User avatar
Syd
Posts: 93
Joined: 2020-05-05 10:36




Gildia Instruktor

Miałem podobne problemy z poprzednimi wersjami.
Najpierw, ponieważ używam laptopa, to upewniłem się, że LotATC używa GPU o wyższej wydajności. Na chwilę pomogło, ale potem pojawił się jeszcze problem z antywirusem Zone Alarm. Z jakiegoś powodu traktował LotATC jako wirusa i usuwał mi całkowicie plik exe aplikacji. Parę razu musiałem reinstalować cały program, więc dodałem LotATC do wyjątków w ustawieniach ZA.

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01




Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

U mnie też antywir nie lubił LotATC i musiałem dodać do wyjątków.

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01




Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Oooo w 2.2 pojawiła się fajna rzecz, która może spowodować, że transpondery NAPRAWDĘ się do czegoś przydadzą.
Można automatycznie przypisywać wartości do kontaktów na podstawie kodów transpondera.

Można by każdemu pilotowi przypisać jego indywidualny kod w mode3. Wtedy wchodząc na serwer wpisywałby wyłącznie callign z misji, a kontroler wiedziałby kto to jest na podstawie jego transpondera.

Można przypisać na stałe kody mode1 do rodzajów misji i znowu - na starcie pilot ustawia transponder odpowiednio do rodzaju misji i kontroler od razu ma to wyświetlone.

https://www.lotatc.com/documentation/cl ... -from-code

Jak dla mnie rewelacja, tylko wprowadzić w życie i nauczyć ludzi obsługi transpondera.

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01




Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Rysunek do wgrania dla podejść na Al Dhafra AFB.

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01




Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Mogę prosić o aktualizację LotATC? Aktualnie lotniska wyglądają tak jak na zdjęciu i podobno to wina niezgodnych wersji.

Image

PUSZKIN
Posts: 2
Joined: 2022-06-27 13:03




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć, jestem tu nowy.
Interesuje mnie funkcja GCI/AWACS w module LotATC. Nigdy nie grałem w DCS i nie zamierzam, mój sprzęt tego nie udźwignie. W związku z powyższym chciałbym skorzystać chociaż z możliwości zabawy w LotATC. Mam kilka pytań:
Czy mógłby mi ktoś pomóc zainstalować SRS? Mam problem z nazwą folderu zapisanych gier. Każdy tutorial na który dotąd trafiłem wymagał DCS na steamie.
Czy posiadanie DCS jest wymagane abym mógł w pełni funkcjonować w środowisku LotATC?
W jaki sposób można się włączyć w do gry? wyobrażam sobie, że są już utarte ekipy, które chcą grać ze sobą. Jak mogę sobie poradzić z organizacją gry będąc nowym graczem?

Tolo



Czołem!

"Zawodowy kontroler" Gildii to brzmi nieźle!
Wydaje mi się, że nie potrzeba DCSa (...bo jak mnie wywaliło z DCS to i tak podglądałem na LOTATC i słuchałem na SRS) a już na pewno nie musi być wersja Steam.

Gildia to jedna "utarta" ekipa, jak to ładnie ująłeś, podzielona na wyspecjalizowane zespoły, eskadry, grupy a nawet... bywalców pubów dla dorosłych. Działamy jednak wspólnie.
Za chwilę pewnie ktoś z naszych Instruktorów Cię przechwyci i wyjaśni co trzeba. Mamy grupę zajebistych kontrolerów ATC i AWACS. Naśladują akcenty rosyjskie, hiszpańskie, niemieckie i amerykańskie. Ta umiejętność jest niezbędna w Gildii.

Żartowałam. :D
Fajnie, że jesteś.

Salut

P.S. wbiłeś się już na Gildiańskiegi Discorda?

PUSZKIN
Posts: 2
Joined: 2022-06-27 13:03




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

tak jestem na gildiańskim discordzie. Dziękuję za miłe powitanie.

Locked