Przywitaj się

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich


Image

User avatar
Knoxx
Posts: 1
Joined: 2022-03-18 22:27

Flights: 4 (7hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Cześć,
Shame on me, że dopiero teraz, ale lepiej późno niż wcale. Nazywam się Kuba mam 24 lata i jestem z Białegostoku. Zainteresowanie lotnictwem mam od dziecka - jedno z najstarszych wspomnień to widoki z tarasu widokowego na Okęciu. Zdrowie niestety pozwoliło mi zapomnieć o dostaniu się do szkoły orląt stąd zamiast się użalać próbuje się spełniać wirtualnie, a jak chce lotu bardziej krajobrazowego niż taktycznego to i sobie okulary VR sprawiłem. Może po ukończeniu studiów będzie jakaś szansa na szybowce, ale to się okaże :D
Poznawać DCSa zacząłem w podstawówce zanim poznałem wzory skróconego mnożenia z tytułem jakim był wtedy jeszcze samodzielny DCS: A-10C Warthog, a później po uzyskaniu własnego pierwszego źródła dochodu wleciał w roku 20 Szerszeń (weź rodzicom wytłumacz, że potrzebujesz 300zł na gierke :X). Rówieśnicy grali w cs 1.6 czy inne gry z tej epoki, a ja szukałem tylko czegoś co ma w tytule 'simulator'. Niestety wtedy i w sumie, aż do teraz wszystko ograniczało się zazwyczaj do nauczenia się maszyny przez treningi i wykonanie jakiejś kampanii czy misji, zapomnieniu tego i wróceniu po jakimś czasie, by wszystko znowu odświeżać i takie koło, O dołączeniu do jakiejś społeczności nawet nie myślałem, bo kto tam by traktował poważnie nastolatka, zresztą nawet w tym momencie wymagało to ode mnie sporej odwagi, a po pierwszym oficjalnym locie na TNG czułem się jak po pierwszej jeździe za kółkiem, szczególnie, że miałem dłuższą przerwę od symulatorów lotu.
Aktualnie skupiam się tylko i wyłącznie na szerszeniu. Wynika to z tego, że chcę tą maszynę wrzucić do pamięci mięśniowej, by móc być może za rok podejść do egzaminów i wybrać się na jakieś HRP. Latać planuję tak min. 1 lot na tydzień, a wynika to z tego, że etat + ostatni rok studiów, a więc inżynierka zabierają troszkę czasu. Jeśli, będą ogłaszane jakieś publiczne szkolenia stricte dla Horneciarzy to z chęcią, o ile będę mógł zamierzam się pojawiać.
A tymczasem życzę tyle lądowań ile startów i do zobaczenia na niebie :D

User avatar
Eldritch
Posts: 12
Joined: 2022-06-09 21:28
Contact:

Flights: 34 (67hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

VMFA-117 Cadet

No to się witam !
Mam na imię Robert , ksywka Eldritch , mam 50 latek , od 1,5 roku rencista. Miałem swój warsztat Lakierniczo blacharski ale niestety zdrowie się skończyło 1,5 roku temu , jestem po 2 operacjach kręgosłupa może przed 3 ... , ale się nie poddaję , na utrzymaniu żony nie jest tak źle. Mam teraz czas na pasję od lat zaniedbywane. Zainteresowałem się drukiem 3D mam 2 drukarki , troszkę pasji elektronicznej i jak w opisie zbudowałem sobie Horneta :)link do foto :
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Prace trwały dobre 6 miesięcy ale efekt jest rewelacyjny ! Latam na VR , na początku był to OculusRift , ale wymagania wzrosły , i teraz mam na stanie Pimaxa 8K+ . Niestety zmiana gogli pociągnęła zmianę grafiki i musiałem mocno przekonywać małżonkę że GForce 3080Ti to niezbędny zakup :)
Dla zainteresowanych techniką latania w VR i na takim cudeńku jakie zbudowałem : Latam bez problemu , po 3 4 godzinach wyrabia się pamięć mięśniowa , do tego dobre wymiarowanie zbudowanego kokpitu i trafiam w każdy przycisk , pokrętło czy przełącznik bezbłędnie mimo braku widoczności. to naprawdę działa. Imersja wręcz niesamowita !! .W planach mam jeszcze dołożenie wibracji do fotela ale to na razie przyszłość . Teraz chcę się nacieszyć lataniem . \
Jeśli ktoś zainteresowany budowę wzorowałem na tym wątku : https://forum.dcs.world/topic/236378-3d ... vr/page/1/
Moduły DCS :
mapy wszystkie
samoloty :
Hornet
Mig21Bis ( ze względów sentymentalnych służyłem w 11 Brandeburskim Pułku LM we Wrocławiu (92-94) przy obsłudze lotów Migów 21 :) jako obsługa APM :) (dla tych co nie wiedzą to te 3 samochody na progu pasa co świecą ogromnymi reflektorami w dzień na bramkę a w nocy na pas ) 18 miesięcy)
]Bf 109 K-4 Kurfurst (sentyment bo mnóstwo godzin na tym samolocie w IL2 (prawie 900 godzin ))
i Flaming Cliffs 3 bp od tego modułu zacząłem

do tego wszystkie dostępne misje singlowe dla Horneta :)

Na koniec na starość zostałem studentem informatyki na WSB Wrocław , właśnie kończę 1 rok , bo coś w życiu chcę jeszcze robić :)

Kocham Horneta :)

Zbudowałem Horneta :P
User avatar
Alienzo
Moderator
Posts: 446
Joined: 2018-09-30 15:46
Contact:

Flights: 228 (577hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Marshaller

SGPSz Pilot SGPSz

VF-31 Commanding Officer

492nd vFS Pilot

Witamy w naszych nieskromnych progach :)

Kokpit niesamowity! Jestem pod wrażeniem.

User avatar
Eldritch
Posts: 12
Joined: 2022-06-09 21:28
Contact:

Flights: 34 (67hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

VMFA-117 Cadet

Alienzo wrote: 2022-06-10 19:19 Witamy w naszych nieskromnych progach :)

Kokpit niesamowity! Jestem pod wrażeniem.
Witam ! Nieskromnie jestem z niego dumny :) Tam naprawdę działa 100% wszystkiego :) nawet te rzadko albo wcale nie używane przełączniki a wisienką na torcie są te zabezpieczenia na przełącznikach , one też są po czujnikami , jak podnosisz fizycznie klapkę to widzisz ją podniesioną w kokpicie ;)

Kocham Horneta :)

Zbudowałem Horneta :P
User avatar
Bonfire
Posts: 40
Joined: 2022-06-07 22:03

Flights: 58 (106hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Pilot

VFW-JG52 Kommandant (Dowódca)

Cześć,

Jestem Kamil (36)
Jestem ze Śląska, mieszkam obok poznania.
1. lubię latać niestety/stety tylko wirtualnie.
Fsx steam: cessna 172 skyhawk G1000 i CRJ700 spędzone tysiące godzin.
2. lubie wyzwania, dlatego tu jestem.
3. Mam nadzieję, że załapie się do jakieś hornetowej eskadry, po zdaniu egzaminu na skrzydełka. :)

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Do eskadry możesz dołączyć bez skrzydełek. Zobacz, w której Ci pasują ludzie, której eskadry charakter Ci pasuje i startuj do niej.

AirSamp
Posts: 1
Joined: 2022-07-25 14:24




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Siemka,
Karol (36)
Zajawka zaczeła sie od filmow żelazny orzel i top gun:P
posiadam Supercarier, F18 i ten model chciałbym tez opanować jak najlepiej to mozliwe.
Mam nadzieje ze dzieki Wam uda mi sie "opnaowac" sprzet :)
Pozdrawiam :)

User avatar
Pablito
Posts: 4
Joined: 2022-08-03 16:42




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam wszystkim, jestem Paweł (29 lat), pochodzę z Olsztyna. Posiadam na razie tylko Su-25 i F-15 i chciałbym jak najlepiej poznać tą maszynę oraz rozgrywkę, która jest fantastyczna. W związku z zawodem jakim jest mundur, niestety nie mam aż tyle czasu na gry, ale zawsze coś się znajdzie i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś do wspólnego polatania.
Pozdrawiam :D

User avatar
ares
Posts: 10
Joined: 2022-07-23 15:14

Flights: 3 (7hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Spotter

VMFA-117 Cadet

NEWBIE Spotter

Cześć
Jestem Tomek (27 lat)
W symulatory lotów Bawię się troszkę dawna od Microsoft Flight Simulator X oraz Operation Flashpoint czy Arma 2.Za czołem na poważnie brać Symulatory dopiero od paru miesięcy po zakupie mfs 2020 Jak i graniu w Arme 3 a na DCS namówił mnie kolega z tego Forum jak i Dobry kolega z którym gram w grę Dayz. Zakupiłem Zestaw Saitek X52 Pro Flight i teraz uczę się latać Su25T który jest darmowy oraz zakupiłem na razie też nie klikalnego F15C mam Zamiar zakupić F/A-18C Ale czekam na jakąś promocje która Wleci na niego :D i to w sumie o mnie tyle w skrócie nie lubię dużo opowiadać o sobie.

Zax
Posts: 4
Joined: 2022-08-19 20:30

Flights: 4 (3hs)
Specialized in: AH-64D Pilot



Gildia Rentier

Witam,
Na imię mam Rafał (34 lat). Mieszkam w małej miejscowości woj. śląskie, powiat pszczyński. Na co dzień pracuje w biurze projektowym jako konstruktor - branża automotive. Z grami online jakieś tam doświadczenie jest bo sporo czasu grywałem w Americas' Army ale jeśli chodzi o symulatory a tym bardziej lotnicze to na tym podłożu stawiam swoje pierwsze kroki, ale można już powiedzieć , że złapałem bakcyla. Swoją przygodę z DCS-em zaczynam z Hornetem F/A-18 i padem do ps4 ( na razie na ten poziom nauki wystarcza) ale planuje zakupić X56 no i jeszcze parę mapek.
Jeżeli będą organizowane jakieś szkolenia podstawowe w niedalekiej przyszłości to chętnie się zapiszę a jak na razie staram się szkolić samemu żeby niepotrzebnie nie truć tyłka na razie bardziej doświadczonym zawodnikom. Chyba to tyle na początek, mam nadzieje że motywacja do latania szybko nie zniknie bo latanie na VR robi duże "łał" :)

I9-13900K, 64GB, RTX 4080, Guest 2, 1 Gb/s Net
HopkinsPoland
Posts: 20
Joined: 2022-09-04 18:00




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam lotników
Mam na imię Tomek. Wiele, wiele lat temu latałem na flaming cliffs 2. Teraz po latach wracam do DCS

User avatar
Sebwal
Posts: 4
Joined: 2020-10-30 17:01

Flights: 3 (7hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Witam wszystkich
Sebastian, 27lat. Na forum co prawda już prawie 2 lata ale chyba dopiero dojrzałem żeby spróbować na poważnie :) Na co dzień mundurowy, hobbystycznie pasjonat lotnictwa wojskowego, wędkarstwa i zimnego piwa. W DCS mam ponad 2 lata doświadczenia.
Modułów mam sporo ale moje oczko w głowie to F-16 i w niej czuje się najlepiej. Mam nadzieję, że tym razem zostanę z Wami. Latam na Hotas Warthog, Thrustmaster MFDs, Saitek Pro Flight Rudder Pedals + TrackIR.

User avatar
Sloniu
Posts: 3
Joined: 2022-11-13 13:48




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam.

Jestem Łukasz, lat 41.
Ksywę mam Słoniu, lecz nie mogłem jej na forum zarejestrować.
Na forum jestem od niedawna.
2 lata temu miałem pierwszy raz styczność z DCS'em i byłem pod wrażeniem. Lecz przerosło mnie to, że w kokpicie Su-25 jest wszystko po rosyjsku. Problem w tym, że nie umiem czytać i nic nie rozumiem w tym języku, więc odpuściłem sobie.
Jakiś czas temu zacząłem oglądać film na Youtube, na którym ktoś lata na FA-18C. To był ten moment, po którym postanowiłem do DCS'a zrobić drugie podejście. Zainstalowałem grę oraz kupiłem samolot. Każdego dnia oglądam filmy instruktażowe a także czytam instrukcję obsługi tej maszyny. Kolejnym krokiem, było zarejestrowanie się na forum Gildia.
Uczę się krok po kroku. Zacząłem od odpalania maszyny, kilka razy by wszystko zapamiętać. Dopiero jak to opanuję, to przejdę do następnego etapu. Próbowałem już wystartować z lotniska i nie mam z tym problemów, lecz łagodnie wylądować już mi nie wychodzi, gdyż trudno mi zgrać kilka czynników naraz. No ale wszystko przede mną.
Za kilkanaście miesięcy, jak już opanuję maszynę na tyle dobrze i poznam obsługę radarów, radia i innych systemów, to zgłoszę się na szkolenie.

Pozdrawiam Słoniu
User avatar
Szkodzinek
Posts: 1
Joined: 2022-12-16 12:21




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam !

Michał, 34 lata, bez nałogów.... ;) (taaaaaa, kto w to uwierzy...)
Od niedawna DCS i F/A 18C. Póki co dla mnie magia.....
Latam od dziesięcu lat na symulatorach typu P3D (PMDG,FSLABS), XP(Toliss i Zibo), MFS - żadko kiedy bo jakoś denerwuje mnie te lewitowanie nad pasem przy lądowaniu :D
Jestem właścicielem wirtualnej linii lotniczej od 2 lat i nawet nawet to idzie...
Dobra!
Wracając do DCS... To jestem totalnym NOOBEM jeśli chodzi o systemy militarne, ale się uczę !
Odpalam, startuje, coś zestrzele (częściej to mnie....) i wyląduje ! To już coś :)
Z wolnym czasem ciężko ze względu na prace ale daje rade.
Jeszcze troszkę czasu i napewno zapisze się na jakieś szkolenie.

Pozdrawiam,
Michał (Szkodzinek)

LukSC
Posts: 1
Joined: 2022-12-20 09:22

Flights: 1 (1hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Hej wszystkim, Mam na imie Lukas i posiadam DCS-a od okolo miesiaca, caly czas sie ucze F16 i chcialbym to kontynuowac w milym towarzystwie :), Mam sporo doswiadczenia SIM w operacjach cywilnych (Xplane, FS2020) ale 0 w militarnych. pozdrawiam.

Post Reply