Qby Kokpit 2.0

Post Reply
User avatar
Qba
Posts: 627
Joined: 2018-09-06 19:06

Flights: 247 (616hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

VFA-313 Commanding Officer

2011

Swój pierwszy kokpit zbudowałem w czasach kiedy za posiadanie takowego stanowiska w mieszkaniu dzielnicowy razem z księdzem zakładali niebieska kartę a prawdziwi mężczyźni latali tylko na F-16. Służył mi wiernie przez niemal dekadę. Potem przez jakiś czas ze względu na warunki mieszkaniowe zmuszony byłem dosłownie do "fly a desk" a stary kokpit skończył na działce chyba jako drewno na opał. R.I.P.
Image



2022

Niedawno, po przeprowadzce w kolejne miejsce okazało się, że jest wystarczająca przestrzeń! Zabrałem się do roboty, kilka weekendów i 20 zamówień na Amazon później prace zostały zakończone.

Chciałbym się zatem po prostu pochwalić i zainspirować tych, którzy jeszcze takiego mebla w salonie nie posiadają. Dla mnie różnice w imersji jest ogromna.

Image

Jako baza posłużył mi taki gaming chair za 190 Euro. Resztę elementów trzeba było jakoś dokupić/dopasować/podokręcać i oczywiście najtrudniejszym questem było zrobienie w fotelu z przodu odpowiedniej dziury i zamontowanie stabilnie joysticka. Nóż do tapet, kilka deseczek i drewienek, kątowniki, śrubki i wyszło.

Oprócz oczywistego efektu funkcjonalnego najbardziej jestem dumny z estetyki. Miało nie być wizualnej arkady, żadnej garażowej prowizorki, żadnego chaosu barw czy materiałów. Prawie wszystkie elementy są elegancko metalowe w kolorze czarnym lub szarym. Okablowanie udało mi się opanować i uporządkować w czterech zbiorczych rękawach.

Teraz czekam niecierpliwie na zepsucie się tego wielkiego monitora, żeby mieć pretekst do kupna gogli VR i żeby stanąć przed kolejnym wyzwaniem adaptacji kokpitu do nich.

Tutaj dodatkowe foty z komentarzami

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 207 (467hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Fajnie. U mnie największy problem jest z tą częścią "zabrałem się do roboty".

User avatar
Gabe
Posts: 6
Joined: 2020-11-18 10:58

Flights: 83 (179hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Pilot

VFA-313 Naval Aviator

Bardzo fajnie to wygląda :) Najbardziej zaskakujące dla mnie po wybudowaniu swojego pierwszego kokpitu było to jak mało miejsca zajmuje :)

Post Reply