Pierwsze tworzenie misji i problem z radiem

Forum tylko do odczytu, archiwum postów, obecnie przeniesione na Discord.
Locked
HopkinsPoland
Posts: 20
Joined: 2022-09-04 18:00




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witajcie
Postanowiłem stworzyć swoją pierwszą misję. Samolot C-17 startuje i leci na wybrane lotnisko. Do osłony ma 2 samoloty F-16 w tym Ja. Po drodze napotkają 2 migi. Ale mam problem ponieważ nie wiem jak rozmawiać przez radio z tymi dwoma f-ami i transportowcem. Zarówno na easy comms i bez tego wydaje im komendy ale żaden samolot nie odpowiada. Co robie źle?

User avatar
Mizuri
Posts: 197
Joined: 2019-08-17 17:24

Flights: 53 (141hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Pilot SGPSz

PAM2Air Commanding oficer

Przez radio możesz wydawać polecenia tylko swoim skrzydłowym.
Jeżeli chceszżeby jednostki AI robiły coś konkretnego to niestety musisz rozbudować misję o triggery albo ją oskryptować.

i9-12900K | MSI MAG Z690 TOMAHAWK | G.Skill 128 GB | GeForce RTX 4090 | Samsung 970 EVO Plus 2TB | Samsung 970 EVO Plus 2TB | Samsung SSD EVO Plus 2TB | Samsung 970 EVO Plus 1TB | Samsung 860 PRO 1TB | Samsung 870 EVO 4TB | LG ULTRAGEAR GSM5BD3
User avatar
Wikary
Moderator
Posts: 1161
Joined: 2018-11-11 10:35
Contact:

Flights: 219 (544hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VMFA-117 Commanding Officer

Pooglądaj sobie filmiki o triggerach z radia i możesz dość łatwo proste manewry typu zmiana waypointa do misji wprowadzić.

To też dobra szkoła na początek

Informacje o statusie rekrutacji dostępne na stronie eskadry
VMFA - 117 Mighty Wombats
HopkinsPoland
Posts: 20
Joined: 2022-09-04 18:00




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Panowie, dziękuje za podpowiedzi. Jak mam zrobić by oznaczyć drugiego F-a jako mojego skrzydłowego? jak ustawić transportowca gdy Ja wykryje wroga w przestrzeni by dać mu rozkaz powrotu do bazy?

User avatar
Wroblowaty
Posts: 181
Joined: 2019-09-05 17:34

Flights: 174 (432hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

VFA-313 Naval Aviator

Ad.1: Inny samolot będzie Twoim skrzydłowym, jeśli będzie częścią Twojego flightu. Żeby tak było, w edytorze misji klikasz na swój samolot i w polu ilości maszyn dodajesz tyle ile trzeba. Pamiętaj, żeby każdą maszynę poza Twoją indywidualnie ustawić jako "AI" o odpowiednim poziomie umiejętności a nie "Client" czy "Player"
Ad.2: Ustawiasz trigger "Add radio item" dla siebie, który uruchomi "flagę". Tak komunikatowi jak i fladze możesz nadać dowolną nazwę. Nazwa komunikatu będzie wyświetlana w twoim menu komunikacji w zakładce F10 "Others". Następnie dla samolotu transportowego w zakładce "triggered actions" ustawiasz polecenie "switch waypoint" na waypoint umiejscowiony na lotnisku oraz ustawiasz trigger, który ma warunek "flag is true" dla tej samej flagi, którą włączasz poprzednim triggerem z menu radiowego a jako efekt wybierasz "AI task push" i z listy rozwijanej wybierasz akcję switch waypoint dla Twojego transportowca.

Pozdrawiam

"Lotnik, skrzydlaty władca świata bez granic, ze śmierci drwi, życiu w twarz się prosto śmieje..."
Locked