Operacja "SABERI" v.4

Plany nadchodzących lotów - forum otwarte dla wszystkich
Post Reply
User avatar
Orzel
Posts: 367
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 267 (637hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Image

Po przejęciu kontroli nad częścią terenów samozwańczej Republiki Południowo-Gruzińskiej znacznie wydłużyły się nasze trasy zaopatrzeniowe i możliwości szybkiej reakcji na zagrożenie. W związku z tym w sztabie operacji zapadła decyzja o powstaniu FOB (Forward Operating Base), gdzie w najbliższym czasie zostaną przebazowane śmigłowce.
W celu umożliwienia dostarczeniu sił i środków klucz AH-64D ma wykonać zwiad w miejscu powstania planowanego FOB-u oraz w rejonie do 10 km od miejsca desantu. Wszystkie śmigłowce transportowe 4xUH-1H oraz 4xMi-17 po otrzymaniu potwierdzenia od AH-64 o zabezpieczeniu rejonu desantu dostarczą żołnierzy oraz niezbędne wyposażenie do zabezpieczenia i przygotowania terenu na przyjęcie śmigłowców.
Dowództwo otrzymało meldunek wywiadowczy, że w kierunku posterunków do których ostatnio dostarczono zaopatrzenie, przemieszcza się duża kolumna pojazdów. W związku z tym para Mi-24 musi jak najszybciej udać się w zagrożony rejon i “przechwycić” tą kolumnę pojazdów zanim ta zbliży się do posterunków.
Dostarczono również dwa dodatkowe śmigłowce Mi-24. Para ta ma za zadanie osłonę konwoju który zmierza w rejon powstania FOB-u.
Niestety śmigłowce armii gruzińskiej zostały zadysponowane w innym rejonie kraju, dlatego musimy polegać wyłącznie na maszynach kontyngentu.

Szczegółowy brefing z planami lotów wkrótce.

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
User avatar
Orzel
Posts: 367
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 267 (637hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca


Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
Post Reply