[2023-09-25] Trening Overhead Pattern

Plany nadchodzących lotów - forum otwarte dla wszystkich
Post Reply
User avatar
SnakeJazz
Posts: 62
Joined: 2020-11-28 15:19

Flights: 69 (0hs)



Gildia Instruktor

3ACS Pilot

Na początku omówienie głównych założeń procedury Overhead Pattern. Omówienie planowanego ćwiczenia i potencjalnych manewrów. .


Czas rozpoczęcia misji godzina 10:20 Local Time
Dokładna pogoda nie jest znana, biuro meteo z powodu braków kadrowych nie przygotowało szczegółowej prognozy. Ogólnie przewidywane są warunki VMC z lekkim zachmurzeniem i wiatrem z kierunku zachodniego.
Szczegółowa pogoda oczywiście będzie w komunikacie ATIS.

Plan misji - po starcie przejście na łączność z kontrolerem approach, następnie wektorowanie radarowe do punktu initial i wykonanie procedury overhead pattern. Możliwe warianty typu full stop, T&G, low approach, closed pattern, przerwanie podejścia (breakout) i reentry procedure.


Można również spodziewać się rozdzielania formacji (split) - nie musi nastąpić ale może - dlatego każdy z pilotów musi być przygotowany do prowadzenia komunikacji z TWR, nie tylko flight leader. Podobnie z kołowaniem na lotnisku - każdy pilot musi mieć mapy i potrafić samodzielnie ogarnąć komunikację z TWR w zakresie kołowania.

UWAGA - Flight POLKA (4-ship) wyższy stopień trudności :)

Częstotliwości TWR, APP i ATIS podane na mapach:

Image

Image

Image

Image

User avatar
Lemur
Posts: 4
Joined: 2021-02-19 01:09

Flights: 33 (0hs)



Gildia Rentier

VMFA-117 Cadet

hej, poproszę o sloty na F16

User avatar
SnakeJazz
Posts: 62
Joined: 2020-11-28 15:19

Flights: 69 (0hs)



Gildia Instruktor

3ACS Pilot

Lemur wrote: 2023-09-13 23:39 hej, poproszę o sloty na F16
Hej,

Policzyłem i niestety ale zwiększenie liczby flightów wpłynęłoby negatywnie na jakość treningu. Jeśli może być F-18 albo F-15 to mogę dorobić jeden slot gdzieś na trzeciego :)

User avatar
Foka
Posts: 606
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 207 (0hs)



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Jak będzie brakowało slotów, to ja mogę zwolnić, pod warunkiem, że faktycznie komuś nowemu, kto się będzie uczył, a nie komuś doświadczonemu, kto "chce se polatać" :)

Post Reply