[2023-09-21 20:30] Broken Trident part

Raporty z zakończonych lotów - forum dostępne tylko dla zarejestrowanych członków grupy
Post Reply
User avatar
Barus
Moderator
Posts: 1434
Joined: 2018-12-25 23:56

Flights: 218 (628hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Marshaller

VF-31 Executive Officer

492nd vFS Commanding Officer

Image

Nazwa wydarzenia: [2023-09-21 20:30] Broken Trident part 2

Data/godzina wydarzenia: 2023-09-21 20:30

Typ wydarzenia: Heavy Role Play

Organizator: Birbant

Serwer: dedi.gildia.org [DCS #1]

Sloty: 23/49

Lista slotów: KLIK

Sitrep: viewtopic.php?t=6176

Mapa: Caucasus (default)

ACMI: KLIK

Czas trwania: 120min.

Krótki opis:

Istnieje możliwość dodania slotów. Wszelkie podobieństwa do prawdziwych zdarzeń i miejsc są przypadkowe.

Lista obecności:

Obecni Nieobecni Statystyki rozgrywki

Statystyki umieszczono na stronie wydarzenia: KLIK

User avatar
Birbant
Posts: 202
Joined: 2019-08-16 16:51

Flights: 225 (568hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Dzięki wszystkim za obecność, udało się zrealizować zadanie tzn uratować załogę Mi8, Beeper 1-2 TRUP który spadł w poprzedniej misji Broken Trident part 1 (https://dev.forum.gildia.org/gildia/event?mid=2294) W związku z tym proszę o bezprecedensową decyzje i zmianę statusu tego pilota w poprzedniej misji z KIA na RTB, gdyż w klimacie HRP został on uratowany przez Ford 1-1 Geno w miejscu gdzie się rozbił w Broken Trident part 1 i bezpiecznie powrócili do bazy (okręt Tarawa) w misji Broken Trident part 2. Na dowód dołączam tacview z katastrofy smiglowca oraz ratowania zalogi: https://www.youtube.com/watch?v=8yoJCGxAmmU

Birbant (według pl.wiktionary.org)

rzeczownik, rodzaj męskoosobowy
(1.1) przest. mężczyzna prowadzący hulaszczy tryb życia. Inaczej; hulaka, lekkoduch, raptus
User avatar
Andrut
Posts: 159
Joined: 2020-04-01 08:07

Flights: 69 (200hs)
Specialized in: Mi-24P Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Oficer

Pomysł ze zmianą statusu na RTB miałby sens gdyby został stworzony całkiem nowy status. Coś w stylu "uratowany" co oznaczałoby, że pilot przeżył ale maszyna została zniszczona lub uszkodzona. I taki status wpływałby na statystyki ale przykładowo z połową mocy co KIA czy MIA. Zakładając, że KIA czy MIA to wartość 1, to "uratowany" miałby tylko 0,5.
Zastosowanie takiego rozwiązania wiąże się zapewne z dużą ilością pracy aczkolwiek wniosłoby misje CSAR na nowy poziom co by mogło doprowadzić do zwiększenia frekwencji na tego typu misjach wśród pilotów śmigłowców.

User avatar
Viper
Posts: 492
Joined: 2018-10-18 00:46

Flights: 476 (1245hs)
Specialized in: UH-1H Pilot



Gildia Pilot

1st AC Executive Officer

VF-31 Executive Officer

492nd vFS Pilot

moje zdanie jest raczej znane na ten temat bo chyba jako pierwszy wnioskowałem o taką imersje na misjach tak to nazwę , i aż mnie trzęsie :) jak se przypomnę ile sie nagadałem w tej sprawie ..............

User avatar
Andrut
Posts: 159
Joined: 2020-04-01 08:07

Flights: 69 (200hs)
Specialized in: Mi-24P Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Oficer

Misje CSAR nabrały wtedy sensu. O ile zadania dla samolotów są raczej nastawione na niszczenie i jest to widoczne w DCS, jak się zniszczy to chociaż dym leci. Tak CSAR w DCS wymaga sporego wysiłku wyobraźni aby odczuć imersję a nie traktować HRP jako polecieć na WPT i wrócić bo albo skrypt nie zadziałał albo DCS nie zadziałał bo skrypt nie zadziałał pada magiczne "uznajmy, że wsiedli, wracamy". Taka dodatkowa statystyka dodała by głębszego sensu, imersji oraz nadała nowy sens dla misji CSAR sądząc po wypowiedzi Vipera. Zatem jeżeli mielibyśmy zorganizować głosowanie to jestem za.

Jeżeli, ktoś z osób decyzyjnych by czytał ten post, mogę prosić o wypowiedzenie się w temacie co jest przeszkodą do wprowadzenia takiej innowacji?

User avatar
Viper
Posts: 492
Joined: 2018-10-18 00:46

Flights: 476 (1245hs)
Specialized in: UH-1H Pilot



Gildia Pilot

1st AC Executive Officer

VF-31 Executive Officer

492nd vFS Pilot

to moglo by działać bez dodatkowego rodzaju statystyki co jest chyba teraz największą przeszkodą techniczna w tej chwili zeby to zadziałało z automatu , a na obecną chwilę jest to opcja dogadania sie z adminami jak by to mogło wyglądać na obecny moment z tym co jest dostępne .....

User avatar
Birbant
Posts: 202
Joined: 2019-08-16 16:51

Flights: 225 (568hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Na chwilę obecną będziemy druciarskimi metodami prowadzić statystykę uratowanych w kampanii Broken Trident. Będzie ona w briefingu do misji, co misję będą ją kopiował, jakieś sugestie co dodać jak to zmienić można komentować pod tym adresem https://docs.google.com/document/d/1T2r ... wrjybmorn5

Birbant (według pl.wiktionary.org)

rzeczownik, rodzaj męskoosobowy
(1.1) przest. mężczyzna prowadzący hulaszczy tryb życia. Inaczej; hulaka, lekkoduch, raptus
Post Reply