Tobii Eyetracking

Post Reply
User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Witam wszystkich, zaczynam wpadni właśnie zabawę z Tobii. Mam pytanie czy ktoś z was ma takie urządzenie. Chciałbym wyłączyć rozkładanie wzrokiem, a zostawić tylko obrót głowy. Ładnie to działa ale na początek trochę za wiele do opanowania. :mrgreen:

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Jak tam testy? Jak to się sprawdza?

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Nie miałem zbyt czasu do testów, dopiero po niedzieli wracam do domu. Jest spoko nie miałem do czynienia z podobnym urządzeniem, ale ładnie to chodzi. Zakres widzenia jest dobry na boki i do tyłu, trochę gorzej z górą. Wszystko trzeba dopasować do swoich preferencji. Widziałem na YT filmiki z I tracker i tam ruchy głowy były większe niż w Tobii, pomijając fakt że pozostaje ruch oczu czego nie ma w innych rozwiązaniach. A jeszcze fakt że nie musisz nosić nic na głowie. Za podobną cenę masz urządzenie bardziej rozwinięte technologicznie i wygodniejsze w obsłudze. Nagram filmik pokazujący jak działa jak tylko zacznę loty szkoleniowe, bo zaczynam od startów i lądowań.

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Sporo ludzi korzysta też z FreeTrack-a ( https://allegro.pl/freetrack-clip-120-z ... 74955.html ); wychodzi jakieś 100PLN, a działa bardzo sensownie. :)

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

A no wiem, oryginał IT5 kosztuje więcej niż na aukcji. Ale nie chodzi o to, powiem tak jak na cenę podobną do IT lepszy jest Tobii. Bardzo dobrze działa, płynnie i można sobie ustawić pod klawisz wyłączenie czy centrowanie (bardzo przydatne przy używaniu wielu monitorów). No i działa w prawie każdej grze nie koniecznie w symulatorach. Pewnie VR jest i tak lepszy ale coś za coś.

ChiniTEC
Posts: 6
Joined: 2019-09-14 20:16




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć, nie chce zakładać nowego tematu w w sprawie wszelkiej maści urządzeń śledzących naszą głowę/oczy.

Interesuje mnie opinia w szczególności Hancera ( i innych użytkowników Tobii) jak się spisuje Tobii eye tracker 4c po miesiącach użytkowania w DCS?
W internecie jest sporo różnych tematów na temat wyższości Trackir 5 nad Tobii 4c, jednak dużym plusem dla mnie było by oczywiście brak konieczności noszenia dodatkowych rzeczy na głowie.

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Ogólnie jest spoko. Używam od ponad roku, tylko raz mi nie działało z powodu braku jakiś bibliotek na nowym systemie. Jest bardzo fajny program zarządzający i ma wiele ustawień, co do czułości czy pola widzenia. Co prawda nie ma zoomu ale to nie problem, od tego jest pokrętło na X52 bynajmniej u mnie sprawdza się. Jeżeli traci kontakt z osobą sam wraca do położenia wyjściowego. Reakcja na obrót jest dobra, ale wymaga dobrego przymocowania żeby nie tracił kontaktu. Odległość raczej nie ma znaczenia łapie nawet z daleka w sumie to od pewnej odległości działa perfekcyjnie. Nie jest zależne od oświetlenia, słonce nie ma zupełnie wpływu. Konfig ustawia się pod osobę tak że nie zadział na kogoś innego, można oczywiście robić ich kilka. Chyba najważniejsze że nic nie nosisz na głowie.

ChiniTEC
Posts: 6
Joined: 2019-09-14 20:16




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Dzięki wielkie, właśnie ten brak dodatkowych elementów najbardziej mnie chyba przekonuje. Z tego co widzę na oficjalnej stronie po 169 Euro + Ghost Recon Breakpoint gratis. Chyba muszę to poważnie przemyśleć, bo obracanie "ręczne" kamery denerwuje mnie strasznie w DCS. A sam zoom nie byłby problemem.

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Wszystko zależy jaką gotówką dysponujesz, można też porządnego free-tracka na usb kupić za 180 zł całość nawet gość daje oprogramowanie i setingi do DCS http://www.freetrack.pl/.

ChiniTEC
Posts: 6
Joined: 2019-09-14 20:16




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Zwróciłem na niego uwagę w którymś z innych tematów, ale fakt, że ostatnia oferta jest z kwietnia a obecnie na allegro nic w ofercie...

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Było że od września już prowadzi sprzedaż, trzeba do niego pisać jak byś był zainteresowany

ChiniTEC
Posts: 6
Joined: 2019-09-14 20:16




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Póki co zaryzykowałem Tobii, niby w razie co mam 30 dni na zwrot jak mi nie podejdzie.

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

No ok a i jeszcze możesz sprzedać klucz do gry

Post Reply