Przywitaj się

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich


Image

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

jarek1983 wrote: 2018-11-26 19:53
Do forum dołączyłem dzisiaj. Główne pytanie, czy aby móc grać z Wami mogę to robić z DCS w wersji steam (bo taką mam) i czy do tego muszę uaktywnić wersję beta?
Witamy!

Wyślę PW, żeby nie robić offtopic.

User avatar
kkpriest
Posts: 4
Joined: 2018-12-22 13:23




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam wszystkich barrrrdzo serdecznie!

Moim pierwszym "symulatorem" było F 117 na komputerze Amiga. Od tego czasu wiele się zmieniło, ale pasja pozostała i dokładnie rok temu odkryłem DCS :-)

Moje zainteresowania to muzyka, historia, modelarstwo.


Moduły:

F 14 (niedługo), F/A 18C Hornet, AV-8B Night Attack V/STOL, AJS-37 Viggen, Spitfire LF Mk. IX, F-5E Tiger II, M-2000C, L-39 Albatros, Bf 109 K-4 Kurfürst, MiG-21bis, F-86F Sabre, Flaming Cliffs 3, P-51D Mustang, A-10C Warthog, UH-1H Huey, Mi-8MTV2, Ka-50 Black Shark, Wszystkie mapy.

Powód dołączenia do Gildia.org? Nauka :-)

PolskiWariat
Posts: 1
Joined: 2018-12-13 17:23




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

witajcie wszyscy... mam na imie Radek i ma 35 lat smigam w uk tirami ...mam zone i dziecko ....uwielbiam dcs i szukam kupli do grania mam kilka dlc i bedzie ich wiecej ...np..flaming cliffs 3..NORMANDY 1944 MAP...WORLD WAR 2 ASSETS PACK ....BLACK SHARK 2 (K50)....MI-8MTV2....

User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

Witajcie.

W pierwszej kolejnosci zapraszamy do zapoznania się z działem informacyjnym społeczności. Przypominam że latamy na wersji Open Beta DCS. W przypadku pytań zapraszam na TS ewentualnie PW.

User avatar
Zahar
Posts: 59
Joined: 2018-12-04 18:52

Flights: 31 (71hs)
Specialized in: Mirage M-2000C



Gildia Rentier

Czołem Panowie.

DCS gości na moim kompie jeszcze od czasów FC, ale to zawsze był tylko single. Jakiś czas temu miałem jednak okazje troche polatać w multi głównie Su-25t i UH-1 (grupa „Grad”). Natomiast obecnie jestem po długiej przerwie od latania i usiłuję się z powrotem wdrożyć.

User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

Witamy w grupie.
Aby sobie przypomnieć podstawy nie ma lepszej opcji jak wejść na serwer na misję treningową Gildiansky Range i tam poćwiczyć wszelkie umiejętności.
Miłego latania.

User avatar
Forrest33
Posts: 2
Joined: 2019-01-03 19:32

Flights: 1 (1hs)
Specialized in: Uczestnik



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam Wszystkich Serdecznie !

Moją przygodę z lotnictwem zacząłem od lotu widokowego Mi-2 nad moim miasteczkiem jako osmioletni chłopak. Pozniej był przez pewien czas spokój do momentu pojawienia sie w moim domu komputera z procesorem 1,6 GHz i karta Nvidia. Pierwszy symulator na jakim latałem to MiG-29 Fulcrum. Pozniej coraz lepsze procesory a z nimi AH-64 Apache, FS2004, SU-27 Flanker, Flanker 1.5, Flanker 2.0, Flanker 2.5, Wings Ofer Vietnam, Wings Over Europe, IŁ-2 Szturmovik, Lock On, Falcon 4.0, Falcon 4.2, Falcon 4.3 No i teraz przyszedł czas po raz pierwszy na DCS. DCS-a mam już 2 miesiąc. W lataniu miałem roczna przerwę spowodowaną przygotowaniami do ślubu. Teraz gdy okrzepłem po tej wspaniałej uroczystości pragnę dzielic moja pasję z innymi użytkownikami DCS. W życiu osobistym licencja PPLA i praca na lotnisku Warszwa - Okęcie. Moje ulubione samoloty to F-4 Phantom, f-16 Block 52+, Mig-29 i Mig-35. W DCS-ie latam na Migu 29 tym. Kocham w nim jego piękno i nieokrzesaną naturę.

Pozdrawiam i do zobaczenia na wirtualnym niebie !

Forrest33

User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

Witamy w społeczności.
To jeszcze teraz zachęcam do dodania w swoim profilu modułów które posiadasz, żeby Cię czasami nikt nie zapraszał do lotów na propach, szkoda nerwów ;)

https://calendar.gildia.org/page_userawards.php?g=3

Miłego latania.

User avatar
Gildu
Posts: 636
Joined: 2019-01-24 12:55

Flights: 343 (872hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

VFA-203 Executive Officer

3ACS Executive Officer

Witam,
na imię mi Krzysztof, mam 36 lat i przygodę z lataniem dopiero zacząłem więc jest nubem :). Mam Yoystick Thrustmaster T.Flight Hotas X i narazie latam tym darmowym SU25T. Bardzo mi się to podoba i chce się w tym rozwijać, kożdyam również z Waszych tutoriali. Na co dzień smigam motocyklami na torach wyścigowych i od ponad 15 lat ogólnie motocyklami, latać naprawdę nie mam możliwości więc symulatory to super alternatywa :)

Tutaj od razu napszę bo nie znalazłem czegoś takiego na forum, jak doradzacie latać w sensie jakie w grze wybierać tryby żeby najefektywniej uczyć się latać :)

Pozdrawiam

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Gildu, podstawowe sprawy dowiesz się jak wejdziesz na TS (sam ci pomogę). Ważne to komunikacja na radiu (SRS), AWACS, Tower i procedury lotniskowe. Trenuj podstawy starty lądowania z ATC (czyli pozwolenia z wieży). I jak chcesz polatać w misjach z nami to pomyśl o jakieś klikalnej maszynie coś z AV-8, A10, F/A 18, no i o mapach np. zatoka bardzo popularna u nas. Jak masz pytania pisz lub pogadamy na TS. Poz

User avatar
Lisek
Posts: 12
Joined: 2019-01-26 21:36

Flights: 10 (20hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Hej Witam Was serdecznie

Z tej strony Rafał , 30 lat , od wielu lat latam w sieci Vatsim na simie P3D od niedawna cos tam kombinowałem z Xplane , głownie lotnictwo cywilne 737 , Dash , Natomiast jakis czas temu zobaczyłem DCS , ale od kilku dni jestem użytkownikiem VR i to jest ten moment aby wykorzystywac google w myśliwcach . Dlatego tez moja wizyta i ta zmiana , doswiadczenia jako takiego jeżeli chodzi o obsluge mysliwców nie mam ,ale mysle ze pomożecie , jeżeli chod o content to stawiam na F/A 18 Hornet ponieważ widze ciekawą serie poradników , mapy aktualnie dostępne dla DCS mam. Pewnie sie pojawię na najbliższym LRP.

Do usłyszenia i zobaczenia.

User avatar
PanDziad
Posts: 16
Joined: 2019-02-05 11:42

Flights: 4 (10hs)
Specialized in: UH-1H Pilot



Gildia Rentier

Witam
Od zawsze podobaly mi sie symulatory . O ile jestem aktywnym simracerem tak latania unikałem przez ograniczenia wizualne . Po latach dowiedziałem sie ze jest cos takiego jak trackir ale to dalej do mnie nie przemawialo. I tak kupujac vr pod simraceing pomyslaem sobie a zobaczymy jak to sie lata w tym wijarze. No i pokochalem latanko i DCS. Mam 45 lat ale jestem młodzieżowiec :) jezdze na rolkach a od roku probuje na rolkach agresywnych cos podzialac

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Dziwna ksywka, jestem starszy ale mi to zwisa a i pisz śmiało w sprawach oprogramowania, radia itp. chętnie pomogę. Wisze że masz A10 własnie uczę się na nim latać, może dołączysz albo pomożesz jak masz już opanowaną w całości. Poz

User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

PanieDziadu, wiek nie jest żadnym ograniczeniem , a i nie jesteś w ekipie najstarszy więc bez spiny. Zapraszamy na najbliższe szkolenie podstawowe, żeby zaznajomić się z zasadami panującymi w grupie uzyskać odpowiedzi na ewentualne pytania oraz ustawienie SRS jeśli bezie taka potrzeba.

viewtopic.php?f=59&t=618

Hancer, uwaga do nicka zupełnie niepotrzebna.

Be quiet! 700W
Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)
Intel Core i5-6600K, 3.5GHz
HyperX Fury, DDR4, 32Gb
Asus Z170 PRO GAMING
MSI RTX 2070S
Joy VPC Base/TM Grip / TM Throttle
Saitek Rudder Pedals
4x Monitor AOC I2490PXQU/BT
User avatar
PanDziad
Posts: 16
Joined: 2019-02-05 11:42

Flights: 4 (10hs)
Specialized in: UH-1H Pilot



Gildia Rentier

Ksywki uzywam pare lat i bardzo ja polubilem :) w skrocie mowcie do mnie Dziad
Wons mam zamiar zapisac sie na szkolenie jak najbardziej dzieki
Hancer napewno sie zglosze do Ciebie po porady . Ogarniecie latania online jest jest tak samo skomplikowane widze jak moduly DCS ;)

Post Reply