F/A 18 IFF

Post Reply
User avatar
Waffen
Posts: 7
Joined: 2019-03-29 21:43

Flights: 3 (5hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Witam, od kilku dni walczę z IFF I DL i nadal czegoś nie rozumiem. Nie mogę identyfikować celów poprzez radar AA, wciskam Sensor Select Depress i nic się nie dzieje, nawet jeżeli jest to swój. W trybie LTWS pokazuje wszystko z automatu a manualnie nie jestem w stanie nikogo zidentyfikować. Jakieś pomysły ? IFF w Hornecie działa do jakiejś odległości ?

Poko



Jeśli nie ma innych samolotów dookoła z Link16 (innych myśliwców lub C2, czyli AWACSów), które widzą i rozpoznały ten cel to twój radar wykona identyfikację dopiero w locku używając MODE4 IFF i NCTR (NCTR działa dopiero od około 20-którejś mili). Bez locka IFF wykonasz tylko na stronie SA najeżdżając na cel kursorem i wciskając Sensor Select Switch.
Sytuacja jest inna, gdy dostajesz informacje z D/L o celu. Wtedy wystarczy najechać kursorem na radarze na cel i zostanie on rozpoznany od razu pod kursorem bez locka i bez wciskania Sensor Select Switcha.


User avatar
Waffen
Posts: 7
Joined: 2019-03-29 21:43

Flights: 3 (5hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Czyli iff samemu powyżej 20 mil to kiszka, podobno działa to tak że jezeli zrobisz identyfikację i jest swój to dostajesz info z transpondera nawet powyżej 20 mil bo transponder nadaje, identyfikacja wroga ma się odbyć dopiero po skanowaniu sylwetki samolotu wlotow silnika itp, co wydaje mi się być tylko wymyslem w DCS. Ale pomimo tego problem mam taki że na ltws identyfikuje każdego, a samym nctr nikogo na atk rdr. Ten Mode 4 włącza się jakoś czy jest domyślnie?

Poko



Źle zrozumiałeś. Tylko NCTR działa z około 20 mili i to nie jest wymysł ED. Jeżeli zrobisz IFF na przyjacielu z włączonym transponderem powyżej tej odległości to system rozpozna go jako swojego, ale wróg będzie nierozpoznany (bogey) - oczywiście jeżeli lecisz sam z Link16. Modę 4 to ten Sensor Select Switch. Z tym LTWSem to fakt - trochę dziwne jeśli rozpozna sam powyżej 20-którejś mili.

User avatar
Waffen
Posts: 7
Joined: 2019-03-29 21:43

Flights: 3 (5hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

No więc o to chodzi, bo nawet na przyjacielu system mi go nie rozpoznaje. Ciężko powiedzieć czy wymysl czy nie, w takim razie samoloty z FC3 maja przewagę tak samo mirage, trochę to dziwne.

User avatar
Avantar
Posts: 1125
Joined: 2018-06-19 09:26

Flights: 281 (754hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Waffen wrote: 2019-04-17 13:41 No więc o to chodzi, bo nawet na przyjacielu system mi go nie rozpoznaje. Ciężko powiedzieć czy wymysl czy nie, w takim razie samoloty z FC3 maja przewagę tak samo mirage, trochę to dziwne.
No wlasnie nie wymysl. F-16 tez ma system NCTR oparty o lopatki sprezarki pierwszego stopnia, dla radaru jest to jedna z najbardziej charakterystycznych cech odbicia radarowego i unikalna dla kazdego typu silnika, a stad juz prosta droga do indentyfikacji maszyny. Nie identyfikacji swoj/obcy tylko czy to MiG-29 czy F-15 na przyklad.

Avantar
My rig: MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI; HyperX Fury RGB 64GB (4x16GB) 3200MHz DDR4 CL16; Intel Core i9-10900KA; Zotac RTX 3090; HOTAS Warthog; HOTAS Cougar; WinWing F16EX Throttle, MFD Cougar; Track IR 5; Thrustmaster TPR
User avatar
Waffen
Posts: 7
Joined: 2019-03-29 21:43

Flights: 3 (5hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

F 15 masz iff nawet z 80 mil, to samo mirage, a tak zaawansowany f 18 nie ma? A nie mamy pewności jak Nctr działa bo są to dane utajnione przez MASINT i ed też napewno tego nie wie. Ale nie zmienia to mojego problemu ze nie mogę identyfikować celu na radar, tylko ltws działa.
Last edited by Waffen on 2019-04-17 14:10, edited 1 time in total.

Poko



Dodam tylko, że IFF rozpoznaje czy cel to "swój", ale brak odpowiedzi wcale nie oznacza, że to "wróg". Może to "swój" z wyłączonym IFF lub w ogóle bez tego systemu.
Z tym co piszesz jest właśnie pewna niewiadoma i rozkmina na niebieskim forum. Nie porównywałbym działania systemu samolotów z DCS i FC. Dlatego nie mission makerzy nie powinni ich mieszać w swoich misjach.

User avatar
Waffen
Posts: 7
Joined: 2019-03-29 21:43

Flights: 3 (5hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Poko wrote: 2019-04-17 14:09 Dodam tylko, że IFF rozpoznaje czy cel to "swój", ale brak odpowiedzi wcale nie oznacza, że to "wróg". Może to "swój" z wyłączonym IFF lub w ogóle bez tego systemu.
Z tym co piszesz jest właśnie pewna niewiadoma i rozkmina na niebieskim forum. Nie porównywałbym działania systemu samolotów z DCS i FC. Dlatego nie mission makerzy nie powinni ich mieszać w swoich misjach.
No i właśnie to jest dla mnie nie jasne bo Ltws ich widzi zielony lub czerwony.

Poko



LTWS mamy mocno niedopracowany "w pierwszej irratacji" jak określił to Wags. "Everything is subject to change". ;)

Post Reply