Gildia.org jest otwartą platformą do wspólnych rozgrywek polskiej sceny DCS - zapraszamy wszystkich pilotów (niezależnie od poziomu doświadczenia), a także wszystkie zorganizowane grupy oraz eskadry.

Zarejestruj się i dołącz do naszej społeczności, latamy na DCS World 2.5 Open Beta oraz nie stawiamy kryteriów rekrutacyjnych (REKRUTACJA), wszyscy chętni do wspólnego latania online znajdą u nas swoje miejsca na naszym fragmencie wirtualnego nieba.

Jeśli jeszcze jesteś niezdecydowany, zapraszamy na nasz serwer TeamSpeak (konfiguracja viewtopic.php?f=11&t=4 ) lub nasz kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCLTBtk ... 0tyQ7lnWpg.

Image Note for non-polish speaking pilots: during account registration, please put all the details about why would you like to join our community or short note that you are registering an account for the Join Ops use into the "Interested in" field .

If you are interested in Join Ops operations please get in contact with us via contactadmin , the account creation is not required .

War on Terror - Pomsta

Plany nadchodzących lotów - forum otwarte dla wszystkich
Post Reply
User avatar
Krzychoo
Joined: 2018-06-21 16:29

Flights: 82 (166hs)
Specialized in: F/A-18CGildia Pilot

Mi17 Pilot Mi17

SoM Pilot

2019-01-27 09:42

"WAR ON TERROR – POMSTA"

Niewiele się zmieniło w walce z fanatycznymi wyznawcami idei Kalifatu Kaukazu. Gruzja wciąż pogrążona jest w chaosie. Sąsiedzi przestali sobie ufać, nikt nie czuje się bezpiecznie, wszyscy jednak obawiają się jutra. Na jaw wyszły źródła finansowania rebeliantów. Działania Kalifatu Kaukazu hojnie są wspierane przez Moskwę oraz Tel Awiw. Nic dziwnego zatem, że fundamentaliści nie maja co narzekać na braki w zaopatrzeniu. Oficjalnie Rosja pozostaje sojusznikiem operacji antyterrorystycznej, ale wszyscy wiedzą że Kreml ostrzy sobie kły na Gruzję i niestabilność w kraju jest im jak najbardziej na rękę. Stany zjednoczone przerzucają do Gruzji coraz większe siły, włącznie z lotniskowcem CVN 74, który przybędzie niebawem. Mało kto wierzy że jest to broń do zwalczania rebeliantów. Wielu już mówi że otwarty konflikt z Rosją jest tylko kwestią czasu. Tymczasem.....


START MISJI: 17 lutego 1999 r. Godz. 9:11
POGODA: temp -4 st. C, umiarkowane zachmurzenie, wiatr: at GRND 4 m/s 260 st, at 2000m 7 m/s 263 st, at 8000 m 7 m/s 273 st.

LOTNISKO: Kutaisi, aktywny pas: 08, kolejność startów: UZI, ENFIELD, COLT, BEEPER

Image

DODGE 1:
Zostaliście oddelegowani do zadania specjalnego. Pomścicie poległych gruzińskich pilotów śmigłowców Ka – 50 i Mi – 8, którzy zostali masowo zestrzeleni przez jeden pojazd ZSU – 23. W związku z tym ponurym zdarzeniem, które wstrząsnęło wszystkim dowództwo zdecydowało, że nie spoczniemy dopóki nie dopadniemy drania i nie poślemy go do tego jego całego Allaha. Problem w tym, ze obecna pozycja Szyłki nie jest znana. Namierzaniem jej zajmuje się specjalny oddział rozpoznania i jak będą znać jego dokładną pozycję to przekażą koordynaty nam i my dalej prześlemy wam. Po starcie zatankujecie paliwo na WPT 1 a następnie udacie się na WPT 2 gdzie pozostaniecie w holdingu do czasu otrzymania koordynatów. Nie mamy pojęcia gdzie znajduje się cel i jakie niesie ze sobą zagrożenia. W tym wypadku rozsądnym rozwiązaniem będzie zabranie ze sobą GBU 12 w ilości nieznacznej. Waszym Priorytetem jest ZSU 23. Towarzyszące jej ewentualne cele są opcjonalne.

ENFIELD 1:
Uderzycie na obóz szkoleniowy Kalifatu Kaukazu w miejscowości Karbi (w pobliżu Cchinwali). W obozie tym szkoli się rebeliantów. Macie sprowadzić na nich piekło pozostawiając po sobie jedynie zgliszcza i śmierć. Macie być bezlitośni bowiem musimy się zemścić na wszystkie krzywdy wyrządzone przez te islamskie wieprze. Domyślnie macie zamontowane zasobniki z niekierowanymi pociskami lecz uzbrojenie AG może zostać zmienione wedle waszego uznania. Obiekt nie jest jakoś specjalnie broniony. Obrona plot ogranicza się do zestawów ZSU na ciężarówkach. Na miejscu stacjonują także pojazdy opancerzone. Z racji charakteru obiektu można się spodziewać sporej ilości piechoty. Do celu poprowadzi was AWACS bezpośrednio nad celem umieszczony jest BULLSEYE (po starcie z lotniska udacie się z kierunkiem 083). Dopuszcza się możliwość powrotu nad obiekt po uprzednim lądowaniu i przezbrajaniu.

Image

UZI 1:
Waszym zadaniem jest ewakuacja pilota gruzińskiego Su 25, zestrzelonego przez rebeliantów Kalifatu w okolicach miejscowości Lentehi. (ok 38 mil z kierunkiem 11 od lotniska Kutaisi). Mimo iż się katapultował to jego życiu zagraża niebezpieczeństwo gdyż jest to teren silnej aktywności nieprzyjaciela. Jego odbiornik radiowy emituje sygnał na częstotliwości 35 FM. Zabranie ze sobą uzbrojenia jest jak najbardziej na miejscu gdyż nieprzyjaciel z pewnością będzie chciał odnaleźć go przed nami. Gdy uda się wam przechwycić gruzina przywieziecie do spowrotem na lotnisko Kutaisi gdzie zajmą się nim odpowiednie służby.

COLT 1:
Uderzycie na ufortyfikowane pozycje islamskich rebeliantów w miejscowości Koreti. Zlikwidujecie tam ciężki sprzęt w postaci opl, czołgów i pojazdów opancerzonych tak by lot BEEPER mógł przeprowadzić desant piechoty, która odzyska kontrolę nad miastem. Powodzenie zadania zostanie potwierdzone komunikatem z dowództwa. Cel znajduje się na waszym WPT 2 a atak można przeprowadzić z WPT 1. Gdy już oczyścicie teren to osłonicie śmigłowce desantowe. Mimo iż nie będziecie operować w terenie górskim to BĄDŹCIE OSTROŻNI. Teren jest na tyle nierówny bym można było się tam ukryć nawet czołgiem. Zachowajcie czujność i koncentrację, współpracujcie między sobą. Rozpoznanie raportowało obecność czołgów T 55, wozów opancerzonych oraz kilka sztuk SA 9. Bądźcie niczym Tommy Lee Jones w ściganym !!!

BEEPER 1:
Przeprowadzicie desant oddziałów piechoty gruzińskiej w miejscowości Koreti. Przejmą oni kontrolę nad miastem po uprzednim oczyszczeniu go przez lot COLT 1 z ciężkiego sprzętu. Oczyszczenie Koreti z pojazdów zostanie zakomunikowane z dowództwa. Podczas działania bedziecie pod osłoną śmigłowców KA 50. Po starcie z lotniska w Kutaisi udacie się z kierunkiem 67 gdzie wololicach miejscwości Gogni (WPT 1 Garmin) odbierzecie czekające na was oddziały piechoty, a następnie udacie się nad Salieti (WPT 2) gdzie zostaniecie w Holdingu aż otrzymacie pozwolenie na desant (WPT 3). Po misji powrócicie na lotnisko w Kutaisi. Z racji charakteru waszej misji zabierzcie jedynie niewielką ilość uzbrojenia do samoobrony, od tak na wszelki wypadek. Będziecie działać w ścisłej współpracy w lotem COLT 1 (zagrożenia w ich briefingu).

Image

RADIO:=================================
KUTAISI || 134 Mhz || 44X (KTS) || VOR: 113.60
LHA - 1 || 129.500 MHz || 55X(TWA) ||
ZAPAS: SENAKI KOLKHI || 132 MHz || ADF:688.00

KC130 (TEXACO) || 255 MHz || 12Y(TXC) || 17 k ft
AWACS (MAGIC) ||215 MHz (ch 00 – Mig 21)
=======================================
DODGE 1: 122.100 MHz
ENFIELD 1: ch1 (150.000 MHz)
UZI 1: 122.500 MHz
COLT1/BEEPER1: 125.000 MHz

User avatar
Krzychoo
Joined: 2018-06-21 16:29

Flights: 82 (166hs)
Specialized in: F/A-18CGildia Pilot

Mi17 Pilot Mi17

SoM Pilot

2019-02-02 20:39

W związku ze zwiększeniem zaangażowanie USA w walce z terroryzmem zapraszam posiadaczy modułów F 5 na misję Ground Attack

Post Reply