VR | Wirtualna Rzeczywistość w symulatorach lotnicznych

User avatar
Borsuk
Posts: 441
Joined: 2018-03-16 20:37

Flights: 140 (379hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

zostawiam ciekawy link od Alexa, żeby nie uciekł nikomu zainteresowanemu w gąszczu czatowych wiadomości
https://arstechnica.com/gaming/2019/05/ ... hp-reverb/

User avatar
naften
Posts: 8
Joined: 2019-10-25 19:09

Flights: 2 (6hs)
Specialized in: Uczestnik



Gildia Rentier

Witam mam pytanie kupiłem dziś gogle oculus rift s i nagle po 30 min porostu zgasly nie da się ich podłączyć na nowo czy miał ktoś taka przypadłość czy to usterka czy problem z USB? pozdrawiam

User avatar
ags
Moderator
Posts: 220
Joined: 2019-08-23 01:45

Flights: 179 (430hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

NEWBIE Spotter

A co się dzieje jak wyłączysz komputer i spróbujesz od 0? Może jakiś soft się zawiesił, albo któryś kabel wyskoczył?

Opinia: pewne rzeczy nie powinny mieć miejsca.

Tematy zakazane:
ZipLip na carrierze, nie da się i już ;-)
User avatar
Beskid
Posts: 95
Joined: 2019-01-10 20:49

Flights: 208 (548hs)
Specialized in: UH-1H Pilot



Gildia Rentier

1st AC Pilot

W Riftach CV1 jak gogle nie odpalały to znaczyło że pojawił się nowy update chyba że to awaria no to lipa

User avatar
Skyhawk
Posts: 43
Joined: 2019-11-06 22:11




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam,

przygotowuję się właśnie do zakupu nowego kompa i zestawu VR specjalnie pod symulatory. Obejrzałem kilkanaście recenzji sprzętu VR na YT, poczytałem różne artykuły i zawęziłem wybór do dwóch modeli:
- Valve Index,
- HP Reverb
- na XTAL mnie nie stać :D https://vrgineers.com/xtal/

Niestety nie mam możliwości przetestowania nigdzie tych modeli. W Łodzi są dwa salony VR, ale mają oni sprzęt poprzedniej generacji (porównując do dwóch w/w) więc szkoda psuć sobie doznania. Także chyba zdecyduję się na Reverba, ale kusi mnie ten Valve Index. Valve chciałbym zakupić bez kontrolerów, bo nie są mi one do niczego potrzebne, ale nie wiem czy można uruchomić/skonfigurować te gogle bez tych kontrolerów. Na reddit ktoś pisał, że podobno można i nie są one potrzebne do uruchomienia samych gogli i rozpoczęcia zabawy z symulatorami. Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?

Pozdrawiam

User avatar
Rotein
Posts: 77
Joined: 2018-08-10 10:05

Flights: 79 (244hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Nie jestem szpecem od VR, spróbowałem w DCS i jest o czym marzyć. Ale nie posiadam aż tak mocnego sprzętu aby cieszyć się w pełni. Zmienie komputer i wtedy się zastanowie. Gdybym miał teraz wybierać to Valve index lub Pimax 8KX.

Co jest dla mnie priorytetem, to FOV. Większość ma 110, takie też testowałem ale jak dla mnie to widoczność jak przez rurkę. No i trzeba patrzeć w punkt, reszta na bokach rozmyta. Valve jak i Pimax podobno trochę inaczej to rozwiązali i podobno widać trochę więcej na bokach.

Natomiast Oculus pracuje obecnie nad nowymi goglami z soczewkami zmienno-ogniskowymi - Half Dome 3. Ma być jakaś rewolucja pod względem widoczności po bokach. Samsung natomiast pracuje nad ekranami zookrąglonymi do gogli. W przyszłym roku zmienie komputer na coś naprawdę mocnego. Sądzę, że do tej pory wydzie coś fajnego.

User avatar
Mal
Posts: 202
Joined: 2018-10-01 15:36

Flights: 159 (415hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

1st AC Rezerwa

VFA-203 Pilot

VF-31 Naval Aviator

pimax 8kx 1300$ plus przesylka powodzenia ja obecnie razem z Jankesem jako posiadacze pimaxa 5k+ zamowilismy reverb index zdecydowanie drogo za to co oferuje :D. dostane reverb to zobaczymy co lepsze ale nadmienie ze mialem spory poblem przejscia z samsungo oddysej plus na pimaxa niestety mialem 1 dzien na decyzje bo mialem kupca na so+ mimo ze mialy mniejszy fov to jednak byly lepiej zoptymalizowane pimaxy dopiero niedawno zaczely dzialac ok

User avatar
Skyhawk
Posts: 43
Joined: 2019-11-06 22:11




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Pimax 8KX - ciekawe która karta graficzna to pociągnie :D

User avatar
Rotein
Posts: 77
Joined: 2018-08-10 10:05

Flights: 79 (244hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Zanim zmienie kompa, to może jakaś optymalizacja wejdzie i cene obniżą :) Ja póki co czekam co pokaże Oculus lub Samsung :D

User avatar
Mal
Posts: 202
Joined: 2018-10-01 15:36

Flights: 159 (415hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

1st AC Rezerwa

VFA-203 Pilot

VF-31 Naval Aviator

tak to mozesz wieki czekac bo jak oculus czy samsung wyda nowe google to ktos bedzie pracowac nad innym rozwiazaniem naszczescie ta technologias jest rozwijana wiec co moment bedzie cos nowego wiec albo mozna kozystac albo tylko ciagle czekac co ktos pokarze !! ja mam juz 5 google i poki dam rade bede zedl po szczeblu i kozystal a nie przygladal sie co dzieje sie na rynku

User avatar
Beskid
Posts: 95
Joined: 2019-01-10 20:49

Flights: 208 (548hs)
Specialized in: UH-1H Pilot



Gildia Rentier

1st AC Pilot

Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma.

User avatar
Torres
Posts: 65
Joined: 2019-10-20 20:32

Flights: 92 (268hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Instruktor

333 Pilot

Ja się wtrące, proste pytanie. Próbował ktoś oculus Rift cv1 z soczewkami dla noszących okulary, gdy sam okularów nie nosi? Osobiście polecam. Przeglądam testy primax tid.,rozglądam się na stoiskach okularów vr i jak dla mnie jest to raczkujący obraz( pomijając moc komputera)...

Intel Core i9-9900K, RTX 2080 Ti,32GB DDR4 RAM,1TB M.2 SSD, MSI Z390-A PRO ATX
User avatar
JankeS
Posts: 81
Joined: 2018-07-02 18:00

Flights: 186 (433hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

6WELT Executive Officer

Odebrałem dzisiaj swoje Reverby :) Na szybko, bardzo dobra jakość obrazu - na prawdę robi wrażenie. Sweet spot nie jest duży ale też nie jest mały jak to niektórzy opisywali. Po chwili człowiek się przyzwyczaja. Po przejściu z Pimaxa 5K+ różnica pola widzenia jest spora. Ale taka sama różnica jest w drugą stronę jeśli chodzi o jakość obrazu ;) Jest porównywalna z Samsung Odyssey Plus. Kolory są bardzo dobre, dość blisko OLED'owych z Samsunga Odyssey Plus - zaskoczyła mnie ta jakość w LCD. Siatka SDE jest ledwie widoczna - oczywiście można ją zobaczyć jeśli się chce, ale trzeba się na tym skupić - inaczej w ogóle jej nie widać. Wydajność jest bardzo dobra bo nie potrzeba podbijać rozdzielczości ani w Steam VR ani PD w DCS. Same gogle wygodne i bardzo lekkie, ale z kablem przesadzili - jest niczym łańcuch dla lekkich gogli - podwójny, sztywny, ciężki i do tego jeszcze z klipsem na wtyczkę... Trzeba będzie sobie go jakoś zamontować żeby nie ciążył. Za chwile będę dalej testował z Versorem, który łamie wszystkie przepisy ruchu drogowego na trasie Grudziądz - Toruń ;)

User avatar
attyla
Posts: 29
Joined: 2018-12-04 18:11

Flights: 8 (75hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Czekamy na dalszą część recenzji :) jak narazie jest dobrze . Czekam na swój egzemplarz.

User avatar
JankeS
Posts: 81
Joined: 2018-07-02 18:00

Flights: 186 (433hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

6WELT Executive Officer

FOV jest porównywalny z Samsung Odyssey - nie jakość obrazu ;) Ten jest o wiele bardziej wyraźny i przejrzysty.

Post Reply