Friendly Fire na "Gildia H3"

Moderator: Instruktor

Post Reply
User avatar
Wikary
Moderator
Posts: 1164
Joined: 2018-11-11 10:35




Gildia Marshaller

VMFA-117 Commanding Officer

Na podejściu do celu po długim locie, nasz SEAD został zaskoczony przez wrogi intercept przestarzałych maszyn (Mig-21 etc.)

Ponieważ wywaliło mnie z DCS 3 razy, byłem spóźniony nad celem, wszyscy w mergu. Postanowiłem, że w tym burdelu nie zostaje nic, tylko się przebijać, ale w pewnym momencie zauważyłem, że na mojego lidera wchodzi ktoś z dołu.

Ostrzegłem go. Zawołałem, żeby kręcił na mnie na płn i przekonfigurowałem się szybko na AA, bo szedłem już do nalotu. W zakręcie lider zgłosił, że dostał, jak się okazało stracił silnik i elektrykę i było po wszystkim, więc nie było się po co spieszyć, ale wtedy tego nie wiedziałem.

Byli jeden za drugim, ale odseparowali w pewnym momencie, wiec uznałem, że ryzyko jest uzasadnione. A potem lider spróbował jednak migowi wejść na ogon, a amraam stwierdził chyba, że RCS MiG-21 jest jednak mniej ciekawy i zmienił cel w sposób kuriozalny.

Na filmie są powiększone samoloty, co trochę zaciemnia rzeczywistą separację w momencie strzału. Poza tym decyzję podjąłem, jak separacja rosła. Widać moment jak oznaczam hostila, widać jak szacuję separację. Te parę sekund od naciśnięcia spustu do strzału też swoje robi.

In any case, taka decyzja. Było 50/50. Pewnie następnym razem nie strzelę.
Może...

Image


Crayons
User avatar
Foka
Posts: 606
Joined: 2020-06-12 01:01




Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Nie piszę żeby coś wytykać, tylko informacyjnie dla ludzi uczących się.

Taka sytuacja to jest stanowcze NO-GO dla rakiet Fox-3. Taka separacja spokojnie mieści się w stożku radarowym samej rakiety, a po przejściu na pracę samodzielną rakieta złapie co sama uzna za stosowne. Gdybyb Wikary był bliżej, a sytuacja nadal tak wyglądała nawet Fox-2 byłby ryzykowny.

Tylko i wyłącznie Fox-1 i pytanie czy w takich warunkach Hornet też by nie wychwycił wiązki naprowadzającej.

Post Reply