Operacja "SABERI" v.5

Plany nadchodzących lotów - forum otwarte dla wszystkich
Post Reply
User avatar
Orzel
Posts: 367
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 267 (637hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Image
Pomimo utraty dużej ilości śmigłowców w poprzednim zadaniu, dowództwo operacji zmuszone zostało do zaplanowania i wykonania kolejnego zadania w tym samym dniu. Dane wywiadowcze okazały się bardzo niepokojące. Przeciwnik zorientował się, że straciliśmy kilka śmigłowców, a siły i środki które zostały dostarczone w miejsce powstania planowanej bazy są niewystarczające do utrzymania pozycji przez dłuższy czas. Rebelianci w pośpiechu zorganizowali konwoje, które mają jak najszybciej dotrzeć na miejsce desantowania i odbić zajęty przez naszych żołnierzy teren.
Śmigłowce AH-64 muszą jak najszybciej udać się w rejon desantu. Po dolocie na miejsce muszą zlokalizować i unieszkodliwić opl przeciwnika, która nie została zlokalizowania i zniszczona w poprzedniej misji, a następnie przechwycić i zniszczyć konwoje zmierzające w kierunku wojsk gruzińskich.
Śmigłowce transportowe Mi-17 i UH-1H po podebraniu desantu i zaopatrzenia również muszą udać się jak najszybciej w rejon desantu, żeby dostarczyć posiłki dla szykujących się do obrony wojsk gruzińskich. Aby umożliwić przerzut jak największych sił i środków, armia gruzińska w trybie pilnym oddelegowała dwa śmigłowce Mi-17.
Śmigłowce Mi-24 mają ponownie wykonać zadanie osłony konwoju sił gruzińskich zmierzającego do miejsca powstania planowanej bazy. Konwój ten po dotarciu na miejsce, będzie stanowił znaczące wzmocnienie stacjonujących tam sił.
Brefing:
https://docs.google.com/document/d/1ARI ... sp=sharing

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
Post Reply