Operacja SABERI 6

Plany nadchodzących lotów - forum otwarte dla wszystkich
Post Reply
User avatar
Orzel
Posts: 367
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 267 (637hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Dzięki temu, że udało się powstrzymać konwoje przeciwnika oraz dostarczyć dodatkowe siły i środki w rejon gdzie miał powstać FOB (Forward Operating Base) “Warrior”, partyzanci zostali zmuszeni do wycofania się i przegrupowania. Wycofanie się przeciwnika pozwoliło nam na budowę FOB-a oraz umocnienie się i zabezpieczenie rejonu przed atakami.
W czasie budowy nowej bazy do portu w Batumi zostały dostarczone dodatkowe śmigłowce Mi-17 i Mi-24 dla SGPSz-u, a personel “Task Force Attack” został skierowany na urlopy.
Niestety ze względu na porę roku oraz pogarszające się warunki atmosferyczne nie udało się do tej pory przebazować śmigłowców do “Warriora”. Prognozy pogody wciąż są mało optymistyczne, jednak dzisiaj niespodziewanie meteo przekazało informację, że w godzinach popołudniowych jest szansa na 2-3 godzinne “okno pogodowe”. W obliczu tego, że zbliża się następny front atmosferyczny, który przyniesie kolejne kilkudniowe załamanie pogody, dowództwo podjęło decyzję o próbie przebazowania śmigłowców. Ze względu na niską podstawę chmur lot “po prostej” przez góry jest niemożliwy, dlatego zdecydowano się wytyczyć trasę przelotu doliną na wschód od Batumi. Meteo nie jest w stanie zagwarantować, że na całej trasie przelotu warunki atmosferyczne będą na tyle dobre, że będzie można bezpiecznie wykonać przelot. Załogi obawiają się, że w rejonie przełęczy gdzie wysokość terenu przekracza 2000 m.n.p.m. widzialności i podstawy chmur mogą być na tyle niskie, że dalszy lot będzie niemożliwy i trzeba będzie przerwać zadanie. Dodatkowym utrudnieniem może być opad śniegu oraz silny wiatr. Jeżeli załogi stwierdzą że ze względu na trudne warunki atmosferyczne, przelot do FOB Warrior zagraża bezpieczeństwu lotu, należy przerwać wykonywanie zadania i wrócić na lotnisko.
Dodatkowo dwa gruzińskie śmigłowce z Kutaisi również podejmą próbę przelotu do FOB Warrior.


Link do pełnego brefingu: https://docs.google.com/document/d/1Xm0 ... sp=sharing

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
Post Reply