Operacja SABERI 7

Plany nadchodzących lotów - forum otwarte dla wszystkich
Post Reply
User avatar
Orzel
Posts: 368
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 270 (641hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Nikt nie spodziewał się że będzie to jedna z najbardziej śnieżnych zim. Przez duże opady śniegu i trudne warunki atmosferyczne działania lotnicze były ograniczone do niezbędnego minimum (patrole wokół bazy i loty transportowe z zaopatrzeniem). Również rebelianci na czas zimy zaszyli się w swoich górskich kryjówkach żeby odpocząć i uzupełnić swoje oddziały.
Jednak z nastaniem wiosny sytuacja zmieniła się i każda ze stron zaczyna być coraz bardziej aktywna.
Żeby wykorzystać naszą przewagę w wyszkoleniu i sprzęcie dowództwo podjęło decyzję, iż kolejne zadania odbędzie się w nocy.
Priorytetem są dwa zadania:
Likwidacja obozu szkoleniowego partyzantów, który zlokalizował nasz wywiad
Zlokalizowanie i zniszczenie konwoju z zaopatrzeniem
Pierwsze zadanie wykona grupa składająca się z trzech śmigłowców (1xMi-17 i 2xMi-24). Mi-17 będzie oświetlał cele dla Mi-24. Natomiast drugie zadanie wykona para AH-64D, która uda się w rejon gdzie spodziewamy się wrogiego konwoju z zaopatrzeniem.
Dodatkowo para Mi-17 przetransportuje żołnierzy, którzy przeprowadzą rozpoznanie na terenie przeciwnika, para UH-1h podejmie żołnierzy którzy zakończyli swoje rozpoznanie, a gruzińskie Mi-17 przeprowadzą rotację personelu i dostarczą zaopatrzenie.

Brefing: https://docs.google.com/document/d/1bRX ... sp=sharing

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
Post Reply