Przywitaj się

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich

Image
EvilShrimp

Flights: 2 (5hs)
Specialized in: Kadet

Gildia Pilot

Witam wszystkich. Krzysiek, lat 41 (chyba). Mieszkam w Dublinie w Krainie Deszczowców. Z lotnictwem mam wspólnego tyle, co eksperci z komisji pana M : w dzieciństwie sklejałem z tatą modele. W każdym razie zainteresowanie się rozbudziło i tak już zostało. Oprócz strzelanek z Atari, pierwszym porządnym symulatorem był Falcon 4.0 - przepadłem w tym na dobre lata, potem jeszcze jedno podejście z Allied Force, a obecnie odkrywam BMS. Wielka miłość do Vipera nie umniejsza zainteresowania innymi latającymi maszynami, szczególnie tymi ze wschodu. Poza tym zawsze chętnie wracam do zabytków w Il-2 BOS wraz z pierdyliardem dodatków (podobno mam obsesję o drugiej wojnie). Niestety wyłącznie offline - nie mam żadnego doświadczenia w wirtualnych zespołach.
Moją największą bolączką w symulacjach zawsze był brak fabuły, historii itp. Od czasów Wing Commander, programiści poszli całkowicie w stronę dobrego symulatora, ale niekoniecznie dobrej gry. Bardzo brakowało mi jakiejś historii, która by sklejała z randomowych misji jakąś całość, żeby coś wynikało z sukcesów i porażek, żeby można było poznać postać, którą się gra, kumpli z eskadry itp. Niejako sobie to rekompensowałem dopowiadając sobie te treści w głowie, potem na papierze, w końcu się z tego zaczęły tworzyć dłuższe teksty. No i jakoś tak wyszło, że od niedawna zaczęły się pojawiać w księgarniach.
DCS to dla mnie kompletna nowość. Największy problem to sprzęt: dobry laptop wyzionął ducha, nowy jest bardzo podstawowy, praktycznie tylko do pisania, nie daje rady udźwignąć gry. Jeszcze pewnie trochę potrwa zanim coś wykombinuję, ale uczyć się mogę od zaraz.
Na codzień robię tabelki, wykresy i statystyki.

Grooz

Flights: 5 (13hs)
Specialized in: F/A-18C

Gildia Rentier

Witamy na Gildii. Co i jak szukać w tych księgarniach? ;)

EvilShrimp

Gildia Pilot

Myślałem, że wysłałem odpowiedź, a tu nic, pewnie zapomniałem kliknąć. Na razie się pojawiły dwie powieści: "Na skrzydłach śmierci" w zeszłym roku i "Na celowniku" kilka miesięcy temu. Próbuję naśladować klasyków gatunku, tylko że z lataniem na pierwszym planie. ;)

Wroblowaty

Flights: 76 (200hs)

Gildia Instruktor

VFA-313 Naval Aviator

EvilShrimp wrote: 2021-09-30 09:54 Myślałem, że wysłałem odpowiedź, a tu nic, pewnie zapomniałem kliknąć. Na razie się pojawiły dwie powieści: "Na skrzydłach śmierci" w zeszłym roku i "Na celowniku" kilka miesięcy temu. Próbuję naśladować klasyków gatunku, tylko że z lataniem na pierwszym planie. ;)
Jestem fanem :) Mam obie książki i bardzo mi się podobały. W "Na celowniku" wydaje mi się, że było trochę mniej latania, ale też połknąłem w trzy wieczory. Z ciekawostek, to kiedyś mojej mamie podrzuciłem "Na skrzydłach śmierci" bo akurat nie miała co czytać... Cztery dni później pytała mnie, czy jest jakaś kontynuacja. :D Tak więc dzieła międzypokoleniowe. ;)

"Lotnik, skrzydlaty władca świata bez granic, ze śmierci drwi, życiu w twarz się prosto śmieje..."
Grooz

Flights: 5 (13hs)

Gildia Rentier

Brzmi zachęcająco . Książki kupione , będzie czytane ;)

EvilShrimp

Gildia Pilot

Bardzo miło usłyszeć. Druga część rzeczywiście za bardzo na ziemi, sporo osób mi tak mówiło. Wydaje mi się jednak, że to było konieczne, żeby wprowadzić nowe tło i możliwości, które pozwolą popchnąć opowieść w poprzednio niedostępne strony. Dzięki temu trzecia część będzie mogła być znacznie lepsza. Już praktycznie jest gotowa, tylko jeszcze "leżakuje" na półce, żebym mógł zapomnieć co tam jest, przeczytać na świeżo z punktu widzenia czytelnika i powywalać wszystko, co nie pasuje :) W każdym razie tym razem zdecydowanie wyszła najlepsza rzecz, jaką mi się udało do tej pory stworzyć, więc może się jakoś zrehabilituję :)

Baseball

Flights: 100 (241hs)
Specialized in: F-15C

Gildia Instruktor

333 Executive Officer

Kozacko! Też czytałem i czekam niecierpliwie na kolejną, oby nie ostatnią cześć:) nie trzeba tutaj szczególnie więcej słów, książki warte więcej niż nie jeden moduł DCSa ;D

ags
Moderator

Flights: 102 (233hs)

Gildia Marshaller

VFA-418 Executive Officer

O, ale fajnie! Po pierwsze: fajnie, że tu trafiłeś. Po drugie, nie wiedziałem, że jest druga część. Kupię jak będę w PL pewnie.
(mieszkam "po sąsiedzku" w Lądku Zdroju ;-))

pazulx

Gildia Spotter

Cześć,

miło mi dołączyć do tak zacnej grupy. Głównie do tej pory latałem w trybie single player na A-10C ale gra stała się bardzo przewidywalna i nudna więc szukam kontaktu z innymi osobami podzielającymi moje zainteresowania. Ostatnio przesiadłem się do F-16 i jestem na etapie nauki i poznawania tego modułu gdyż Viper jak na EA jest już całkiem wystarczająco skończony aby w nim porobić fajne rzeczy( dla mnie to głównie atakowanie celów naziemnych).

Cierpię na duży deficyt czasu wolnego i pewnie nie raz wpadnę do koszyka Rentierów (o ile uda mi się zostać Pilotem w pierwszej kolejność). Mam nadzieję, że sporadyczność mojego pojawiania się na wspólne loty nie będzie problemem. Jestem introwertykiem więc nie będę zaśmiecał kanałów radiowych zbędną gadką.

Z racji, iż do tej pory latałem głównie off-line jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o etykietę oraz komunikację. Tego właśnie mam zamiar się tutaj nauczyć. Do tej pory startowałem i lądowałem nawet na "głowach" samolotów AI. Proszę o wyrozumiałość :P

Pozdrawiam.

Post Reply